Kontakt
Máte Nějaké Otázky?

Rádi Vám poradíme! Kontakt Po – Pá: 8-17 hodin +420 234 076 058 nebo na e-mail info@bricoflor.cz

Tapety puntíky

Získejte nadčasový, klasický a zároveň hravý vzhled, který s sebou přináší tapety s tečkami. Jedná se o trend, který nikdy nevyjde z módy a díky jeho různým interpretacím může být umístěn téměř na každou zeď a do každé místnosti. Tečky jsou nepostradatelnou součástí interiérového designu a mají kouzlo dotvořit celkový vzhled.

Dozvědět se více

Tapety puntíky

  • Garance nejlepší ceny

    Ujistěte se, že nezaplatíte ani korunu navíc!
  • Nabídky na míru

    Plánujete větší projekt? Připravíme Vám speciální nabídku!
  • Vzorky zdarma

    Objednejte si nyní bezplatně až 8 vzorků!

Tapety na zeď s tečkami

Právě díky své jednoduchosti jsou tyto motivy tak všestranné. Různé barevné kombinace a styly také otevírají širokou škálu použití. Ať už jde o neobvyklý městský styl, který poskytuje uvolněnou atmosféru s šedými a jemnými barvami, nebo spíše romantický styl venkovského domu, který vytváří útulnost s letními tony.

Úžasné tapety s tečkami připomíná styl padesátých let a zaručuje mimořádně stylovou atmosféru. Vydejte se pomocí těchto tapet na cestu časem. Tečkované tapety v barevných kombinacích jsou ideální pro dětské pokoje. Tapety do dětského pokoje v této kolekci jsou také doplněny o motivy štěňátek, srdíček nebo jiných zvířátek. Tyto tapety pomáhají rozvíjet dětskou kreativitu, hravé prostředí a sny.

Tapety s tečkami nemusí být vždy spojena pouze s rovnoměrnými kruhy. Elegantní art-deco tapety s pravidelnými šestihrannými vzory, mýdlové bubliny nebo skvrnitý vzhled který je klasickou interpretací moderní tapety s tečkami. Květinové tapety jejíž vzory jsou složeny z mnoha malých teček, vyzařuje dotek romantiky. Najdete zde i tapety 70. let, které jsou provedeny v oranžovohnědém a žlutém barevném spektru.

Pro začátek: z čeho jsou vaše tapety s tečkami vyrobené

V případě tapety, rozdělujeme je podle několika aspektů. Tapety rozdělujeme podle struktury zadní strany a podle povrchového materiálu, ze kterého jsou vytvořeny. Povrchový materiál je rozhodující nejen pro vzhled ale i péči o tapety.

V případě že se rozhodnete pro netkanou tapetu, volíte velice rozměrově stabilní a robustní variantu tapet. Tyto tapety se také snadněji lepí. Díky propustnosti vzduchu a páry je netkaná tapeta vhodná pro koupelny nebo kuchyně. Je však třeba poznamenat, že netkaná tapeta s vinylovým povlakem je náchylnější k plísním. Pokud se v budoucnu rozhodnete pro další vysoce kvalitní tapetu můžete netkanou tapetu velice snadno odstranit.

V případě papírové tapety volíte levnější a ekologičtější alternativu, která však při lepení vyžaduje delší namáčení. Papírové tapety jsou poměrně prodyšné a přicházejí v celé řadě různých struktur, barev a vzorů.

Pokud jde o povrch tapet, rozdělujeme tapety na tapety s texturou a vinylové tapety. Tyto luxusní tapety se od sebe liší zejména vzhledem a snadnou péčí.

Vinylové tapety na zeď

vinylovou tapetu získáte výjimečný vzhled. Vinyl, který byl několikrát zahříván a napěněn je nanesen na netkanou podložku, čímž je zaručena jeho odolnost a trvanlivost. Krom toho je vinylová tapeta odolná proti mechanickému poškození. V případě znečištění jednoduše vezměte mokrou houbu a otřete povrch tapet. Krátce na to, bude vaše tapeta vypadat jako nová. Odolnost vůči světlu a vysoká intenzita barev, která zajišťuje že vaše tapeta s tečkami může bát bez problému vystavena slunečnímu záření, bez vyblednutí barev. Moderní tapety jsou velmi odolné vůči světlo.

Tapety se strukturou vám nabídnou mnoho výhod

O něco levnější alternativa, tapeta s texturou vám také přináší mnoho výhod. Zde jsou vliesové tapety nebo papírové tapety. V případě, že se rozhodnete pro vliesové tapety, jejich povrch je ve většině případů proveden z vinylu. Pokud se rozhodnete pro levnější alternativu, nabízí se papírové tapety se povrchovou strukturou.

Nástěnné tapety na zeď s puntíky a jejich lepení

Před tím, než začnete hledat novou tapetu s tečkami, měli byste stěny změřit vaše zdi, abyste věděli, kolik rolí tapet i objednat. Za tímto účelem změřte výšku a šířku stěny. K výsledku, je vhodné připočítat jednu roli navíc. K úspěšné renovaci a nalepení nových tapet budete potřebovat následující: lepidlo, kbelík, ve kterém smícháte lepidlo, štětce, tapety, nůž nebo nůžky, váleček, žebřík, vodováhy.

V momentě, kdy máte všechno, co budete potřebovat pohromadě, můžete začít s prvním krokem, který je vždy stejný bez ohledu na materiál. Rozložte jednotlivé role a rozřežte je podle vašeho měření s přesahem pěti centimetrů.

Jak nalepit vliesové tapety na zeď

V případě že zvolíte tuto tapetu, máte tu výhodu, že nemusíte dodržovat čas namáčení a materiál tapet je mnohem robustnější. Lepidlo můžete aplikovat přímo na zeď. V několika následujících krocích vám ukážeme, jak úspěšně aplikovat netkanou tapetu na zeď. 

Míchejte lepidlo podle příbalové informace, dokud nedosáhnete požadované konzistence. Pomocí štětce natřete lepidlo na zeď, na kterou jste se rozhodli nanést tapetu. Ujistěte se, že lepidlo nanášíte na zeď rovnoměrně. Vezměte první část tapety a položte ji ke stěně od horní části. Pomocí štětce připevněte tapetu pevněji ke stěně. Teď odstřihněte nadbytečnou tapetu. Mějte ale na paměti, že materiál je robustní a nemůže být odstřihnut snadno. Při lepení respektuje jakýkoli design, který je na tapetě vyobrazen. V případě že se na tapetě vyskytnou nerovnosti, můžete je vyrovnat pomocí válečku.

Lepení papírových tapety na zeď

Papírové tapety jsou skutečně levné, ale na rozdíl od netkané tapety potřebují delší dobu namáčení. Jednotlivé pruhy tapet musí být namočené po asi 5 až 10 minut, aby tapety lepidlo plně absorbovali. Ujistěte se, že doba namáčení pro jednotlivé pruhy je přibližně stejná a že všechny druhy jsou ošetřeny přibližně stejným množstvím lepidla. 

Ujistěte se, že doba namáčení pro jednotlivé pruhy je přibližně stejná a že všechny druhy jsou ošetřeny přibližně stejným množstvím lepidla. Zamíchejte lepidlo podle příbalové informace. Rozbalte role tapet a natřete tapety lepidlem, ujistěte se, že tapety jsou potřeny přibližně stejným množstvím lepidla. Umístěte tapetu na horní okraj zdi a otřete jej kartáčem. Ujistěte se, že tapety jsou pevně připevněné ke zdi a nemůže spadnout. Na první pás tapety navážeme další tak, aby oba pásy a jejich vzory přesně navazovaly. Pomalu odřežte přebytečnou tapetu. Nezapomeňte na to, že materiál je změkčen, a proto se tapeta může snadno potrhat. V případě že se na tapetě vyskytnou nerovnosti, můžete je vyrovnat pomocí válečku.

Moderní tapety na zeď s dlouhodobou kvalitou

Jakmile dokončíte tapetování, údržba bude tou nejmenší starostí. Chcete-li tapety vyčistit jednoduše použijte vlhký hadřík k odstranění nečistot z tapety. Pokud se rozhodnete změnit tapetu nebo ji zcela odstranit, mnoho z tapet, které prodáváme na našem internetovém obchodě lze odstranit beze zbytků.  

Krásné tapety od těch nejlepších výrobců

Naším cílem je nabídnout výběr luxusních tapet nejvyšší kvality od nejlepších výrobců tapet v Evropě. Zejména A.S Création a Rasch jsou mezinárodně známé svými tapetami. Nabízí zdánlivě nekonečné množství sbírek tapet inspirovaných nejnovějšími trendy a koncepty interiérového designu. Čistá univerzálnost nabízených kolekcí je inspirativní a je určena téměř pro každou aplikaci. Navíc Rasch stejně jako A. S Création jsou oblíbené díky spolupráci s prémiovými značkami při vytvoření jedinečných návrhářských tapet.

Mezi oblíbené značky také patří Versace a Schöner Wohnen. Kolekce tapety Versace jsou ztělesněním luxusních designů v elegantních barokních motivech. Zatímco Schöner Wohnen, známý časopis v oblasti interiérů v Německu, produkuje domácké vzory v různých dekorech. Architects Paper jsou řadou kolekcí návrhářů inspirovaných architektonickými strukturami od nejlepších designérů interiérů.

Najdete zde také sbírky z časopisu pro ženy - Brigitte se sbírkou okouzlujících tapet. Mezi další módní značky s designovými tapetami patří EspritDaniel Hechter a Lutéce. Všechny mají sbírky pro domácnosti a kanceláře, a hlavně vašeho domu, včetně tapety do ložnice, jídelen a obývacích pokojů.

Objednávejte barevné kolekce tapet z našeho online obchodu BRICOFLOR

V našem internetovém obchodě můžete najít více než 2 500 tapet v různých provedeních a koncepcích. Nabízíme velký výběr tapet pro školky, tapety do ložnic a tapety pro kuchyně, koupelny a další aplikace. V několika kliknutích si můžete objednat svou oblíbenou tapetu. Výběr mezi jednotlivými styly vám usnadní naše služba, která Vám umožní objednat si vzorek, který nejlépe zapadá do vašich přestav a vkusu. V případě velkého množství objednávek také získáte lepší ceny, která Vám pomohou rekonstruovat ještě levněji.

V případě jakéhokoliv dotazu neváhejte kontaktovat náš tým, který Vám rád poradí.