Kontakt
Máte Nějaké Otázky?

Rádi Vám poradíme! Kontakt Po – Pá: 8-17 hodin +420 608 900 010 nebo na e-mail info@bricoflor.cz

Tapety: Nadčasový i klasický design stěn

Tapety vytváří v každém pokoji zcela unikátní atmosféru. Tohle pokrytí stěn přesně odpovídá stylu každého z nás a povznáší celou místnost, může být elegantní nebo odvážné, bledé nebo živě zbarvené. Nabízí velké množství motivů, designů a vzorů, které Vám umožní realizovat sám sebe. Do pokoje si umístíte přesně to, co hledáte. Nebudete dělat kompromis. S více než 2 tisíci produktů Vám garantujeme, že svou stěnu s tapetou budete milovat.

Kombinace barev a vzorů vytváří zcela jedinečný prostor. Tapety jsou často považované za klasické až staromódní dekoraci stěn v domácnostech, nicméně s jejich aktuálně kvalitním a krásným zpracováním se dostávají opět do kurzu. Nejpopulárnější jsou v této souvislosti tapety z netkaných textilií, které se zároveň velmi jednoduše instalují (pouze se přilepí na stěnu), jelikož nabízejí nejširší výběr stylů a designů.

Dozvědět se více

Tapety

Možnosti filtrování

  • Garance nejlepší ceny

    Ujistěte se, že nezaplatíte ani korunu navíc!
  • Nabídky na míru

    Plánujete větší projekt? Připravíme Vám speciální nabídku!
  • Vzorky zdarma

    Objednejte si nyní bezplatně až 8 vzorků!

Splňte si svůj sen o stylovém pokoji díky tapetám z našich kolekcí

Používání tapet je už běžné několik století. V minulosti se používaly především pro zakrytí škaredých zdí. Nebylo moc jiných možností, pokud někdo chtěl něco speciálního, muselo to být namalované rukou, což byla drahá záležitost, kterou si nemohlo mnoho lidí dovolit. V současnosti se vrací trend jejich používání, tentokrát však pro vytvoření nádherných interiérů v našich domech i kancelářích. Škála barev a designů je velmi široká, stejně jako cenové rozpětí. Změnily se také materiály, které jsou, nebo naopak už nejsou, používané při výrobě tapet. Právě materiál je stejně důležitý jako samotná barva a vzor. V našem online obchodě BRICOFLOR najdete spoustu výrobců, kteří produkují úžasné tapety pro každé použití. Najdete zde i luxusní výrobce Versace nebo Esprit. Některé společnosti se dokonce díky výrobě tapet stali slavnými, jako například A.S. Création a Rasch. Právě oni jsou na trhu lídry, jelikož vždy drží krok s dobou a pravidelně své produkty inovují.

A.S. Création – Nejznámější výrobce tapet s mnoha různě zaměřenými kolekcemi

Společnost A.S. Création byla založená v roce 1974, a je nejmladším výrobcem tapet v Německu. Za více než 40 let se stala světově známou firmou, která vyrabí vysoce kvalitní tapety s nejrůznějšími kolekcemi, jež přesvědčí každého. Každý rok tento německý gigant vyrobí přes 2 tisíce různých typů tapet. Ty jsou dostupné pro všechny, jelikož cenově jsou kolekce upravené tak, aby si je mohli dovolit všichni. Zpravidla A.S. Création vytváří také kolekci určenou do dětského pokoje (ne jen pro miminka, ale i pro děti školního věku nebo adolescenty). Firma se rovněž zajímá o životní prostředí, a proto jsou jejich produkty vyráběny s ohledem na jeho ochranu naší planety. Materiály jsou ekologicky neškodné.

Rasch – Nejstarší výrobce s vyspělými produkty

Na rozdíl od předchozí společnosti, Rasch je jedna z nejstarších značek v Německu. Byla založená už v roce 1861 s hlavním sídlem má v Bramsche a její snahou je vytvoření útulného a stylového bydlení pro všechny. Tapety jsou navrhované ve čtyřech různých lokalitách po Evropě, čímž usiluje o postihnutí co nejširšího záběru lidí. Rasch má dokonce i svou vlastní značku, a tak jeho produkty snadno indentifikujete. Produkty jsou vysoce kvalitní a často se výrazně odlišují od jiných výrobců tapet. Často jsou neobvyklé a originální a tato rozdílnost a nápaditost baví zákazníky.

Versace – Luxusní tapety s nádechem italského Středomoří

Jedná se o velmi dobře známou společnost, která vyrábí oblečení, sluneční brýle a parfémy. Od roku založení 1978 vypustila také několik produktů včetně stolního nádobí, lůžkovin a domácích doplňků. Nyní na tento seznam přidala i tapety s krásnými vzory vyzařujícími italskou atmosféru. Společnost Versace nabízí dvě kolekce tapet, u nichž hojně používá zlaté, krémové a černé tóny, které se staly symbolem pro italskou firmu. Jak asi čekáte, velmi známá společnost se nenechá zahanbit ani na poli kvality, tyto špičkové a nadčasové designy si zamilují všichni.

Esprit – Stylová a kvalitní dekorace Vašich pokojů

Mimoevropská značka pocházející ze San Francisca byla založená v roce 1968 a je známá především díky produkci módních doplňků a oblečení. Ve chvíli, kdy americká firma Esprit spustila výrobu kolekcí pro domácnosti, vytvořila také dvanáct řad s tapetami (včetně tapet do dětškého pokoje). Použité barvy jsou velmi pestré, hodící se do každého interiéru. Kolekce určené specificky pro děti, jsou plné živých barev a obsahují veselé postavy a zvířátka. Designy jsou moderní, přírodní a unikátní. Esprit často využívá pastelové barvy a speciální vzory. Nádech Ameriky si tak snadno přenesete i do své místnosti uprosřed Evropy. Firma také dbá na ochranu životního prostředí, některé kolekce jsou dokonce plně ekologické.

Tapety z různých druhů materiálů. Vhodnost použití se liší podle místa aplikace

Dříve se používaly zejména saténové a papírové tapety k pokrytí stěn. Zejméně bohatí chtěli mít satén na zdi, jelikož byl známkou luxusu, Později se používali i papírové tapety, které byli ručně malované. Dnes je to daleko snazší, většina tapet je z netkaných materiálů. Používají se i tapety z vinylu, papíru a saténu. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Výběr záleží pouze na tom, kam chcete tapetu umístit. Velmi důležitá je totiž technická specifikace výrobku. Některé materiály mají větší odolnost vůči vyblednutí, jiné jsou omyvatelné apod. Pokud chcete častěji měnit Váš interiér, můžete si koupit tapetu, kterou je snadno odstranitelná a nezanechává zbytky. Liší se rovněž instalace, vždy doporučujeme pečlivě prostudovat instrukce od výrobce.

Dřevo, kámen či mramor. Takové jsou současné trendy v tapetách

Jak už bylo výše zmíněno, netkané tapety se za několik posledních let staly velmi populárními. Zejména z důvodu jejich snadné aplikace. Nicméně zaměříme-li se na design, aktuálními trendy jsou například tapety s dřevěnými efekty. Tapety působí jako skutečné dřevo, což domu dodává rustikální nádech. Jsou dostupné v mnoha barvách, z nichž si snadno vybere podle preference každý. Pokud setrváme u těchto módních raw materiálů, také tapety s kamenným dekorem jsou čím dál tím oblíbenější. Není důležité, zda jde o beton nebo cihlu. A momentálně nejnovějším trendem jsou mramorové tapety. I když je zatím nenabízí moc značek, ty co ano, přináší úchvatné styly. Tyto minimalistické designy jsou velmi populární, známé jako skandinávský styl.

Ani klasické designy s květinami nebo barokní styl nevyšly z módy. Takové tapety jsou nestárnoucí a vždy přináší úžasnou dekoraci. V dnešní době nabízí společnosti také dětské tapety, což je vhodná alternativa ke každoročnímu malování pokoje. Vaše děti si nápadité vzory ihned oblíbí.

Široký výběr tapet v eshopu BRICOFLOR. Objednejte si svůj oblíbený styl

V online obchodě BRICOFLOR CZ nabízíme mnoho typů tapet. Výběr se Vám snažíme co nejvíce zjednodušit, a tak pro Vás máme připravenou službu zaslání vzorků zdarma. Díky tomu, že vzorky přiložíte na stěnu, kde chcete tapetu instalovat, zjistíte jaká tapeta padne k Vašemu interiéru nejlépe. Víte přesně, kterou tapetu chcete, ale ne jaké množství? Využijte našeho online kalkulátoru, který Vám pomůže určit, kolik rolí budete potřebovat. Projděte si naši kompletní nabídku, jsme si jistí, že najdete, co hledáte. Pokud budete mít jakoukoli otázku k našim produktům, kdykoli se na nás obraťte prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.