SALE: Až 70% sleva na mnoho kategorií!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon

Fototapeta – barvy, které jsou rozmanité

Fototapeta se inspiruje nejen neobvyklými motivy, ale také barvami pro každý vkus. Navrhněte si pokoje ve svých oblíbených barvách, vyjádřete pocity a emoce a navrhněte své stěny ve všech barvách duhy. V našem online obchodě máte jistotu, že najdete barevné fototapety, které vám vyhovují.

Fototapety – barvy na všech stěnách

Barvy hrají v životě důležitou roli. Vyjadřují nálady lidí a působí na nálady lidí různým způsobem. K dispozici jsou také fototapety v různých odstínech, které ukazují jeho charakter a dosahují určitých efektů. Barvy jako žlutá, červená a oranžová jsou vhodné pro povzbuzující a teplou letní náladu, zatímco zelená a modrá jsou velmi harmonické a uklidňující. Můžete se setkat s hnědou barvou v rustikálním interiéru a stojí především za bezpečností. Mezitím fialová a růžová fototapeta poskytuje malou představivost a něhu. Barevná psychologie je zakončena mystickou elegancí černé barvy a nevinností a dokonalostí bílé fototapety.

Červené fototapety

Pokud dáváte přednost teplému a útulnému prostředí, je zde fototapeta v červené barvě. Červená je zvláště stimulující a představuje lásku a vášeň. V jemných odstínech barvy může červená stimulovat fantazii a zajistit kreativitu. Zejména fototapeta s květinami často ukazuje červené vzory s ostrými kontrasty proti modré obloze. Například červené fototapety s mákem vám zaručí, že si můžete celé léto užívat, i když venku nebude hezky. Romantické motivy, jako jsou srdce nebo abstraktní výzdoba, mezitím vytvářejí milující atmosféru jako fototapeta v ložnici.

Žluté fototapety

Žlutá barva znamená radost, léto a slunce. V našem sortimentu fototapety najdete hlavně žluté fototapety s květinami ve všech představitelných odstínech žluté. Ať už tulipány, nástěnné výjevy s růží nebo slunečnice - s fototapety ve žluté barvě můžete přinést jaro do svých vlastních čtyř stěn. Pokud se vám líbí trochu více městské fototapety, je zde fototapeta s designem v New Yorku, která se vyznačuje typickými žlutými taxíky. Kromě toho je žlutá tapeta skvělým prostředníkem k lepší náladě. Žlutá barva stimuluje komunikaci, způsobuje, že malé místnosti vypadají větší a tmavé místnosti jasnější.

Oranžové fototapety

Oranžové fototapety můžou vytvořit prostor pro pohodu a inspiraci. Oranžová barva zajišťuje především aktivitu, a je proto ideální jako fototapeta v kanceláři. Ale také v jiných místnostech, jako je jídelna nebo obývací pokoj, například fototapeta s tulipány nebo podzimní les vytváří příjemnou a útulnou atmosféru a stimulující interiér.

Zelené fototapety – příroda a život

Zelené fototapety v zelené barvě tvoří živou atmosféru plnou harmonie a přirozenosti. Zelená barva představuje naději a život. V tomto smyslu jsou přírodní optika, jako jsou fototapety s lesy a stromy, samozřejmě nejpohodlnější. Zelené fototapety vytvářejí harmonickou atmosféru pro klidný spánek, zejména v ložnici. Najdete zde také velmi moderní dekory, jako jsou exotické fototapety s motivem džungle nebo palmy.

Modré fototapety

Modrá barva je velmi uklidňující a je považována za velmi vážnou a klasickou. Protože modrá barva je primárně spojena s mořem a oblohou, fototapeta v modré barvě způsobuje, že se místnost zdá větší a otevřenější. Ve světlých odstínech modré barvy je místnost velmi jasná a vzdušná. Zejména v ložnici vytvářejí modré fototapety klidnou a uvolněnou atmosféru. Zdůrazňují se zde zejména námořní témata nebo modré fototapety s podvodními světy. Zde však nacházejí své místo i grafické návrhy. Dokonce i fototapety v tyrkysové barvě se často inspirují přírodními tématy, jako jsou Alpy, jezera a moře.

Růžové a fialové fototapety

Pokud chcete šířit trochu dobré nálady a lehkosti, je obzvlášť vhodná fototapeta v růžové barvě. Jemné třešňové květy, romantické růže nebo jemná akvarelová optika vytvářejí uklidňující auru. Nevinná barva dělá rozdíl, zejména v dívčím pokoji nebo dětském pokoji. V kombinaci s jinými barvami můžete nastavit velmi moderní akcenty. Vzhled je spojován se skandinávským stylem. Pokud se vám líbí trochu odvážnější vzhled, můžete použít fototapety ve fialové barvě k vytvoření imaginativního prostředí. Klasickým námětem je zejména fototapeta s levandulí nebo orchidejemi.

Zlaté fototapety

Četné zlaté fototapety čekají na to, aby vašim pokojům poskytly nádech luxusu a vznešeného stylu. Zlato je velmi smyslné a vyzařuje teplo, a proto je ideální do obývacího pokoje. Ale také v koupelně můžete přidat elegantní zjev s elegantní fototapetou. Fototapety, geometrické dekory nebo 3D tapety v kamenné optice - fototapeta ve zlatě vytvoří stylové prostředí k relaxaci.

Černé a bílé fototapety

Černé fototapety v černé nebo bílé se stávají klasickou a nadčasovou záležitostí. Fototapeta v černé barvě obvykle není úplně černá, ale přichází v různých odstínech šedé. Najdete zde fototapety krajiny, optiku kamene a fototapety s panoramatem největších světových měst. Fototapeta v černé a bílé se nejlépe používá pro jasný a čistý styl nábytku, ale také v komerčních místnostech, díky klasickému zbarvení, jsou nástěnné fototapety také vhodné pro seriózní interiér.

Materiál Fototapety

Protože většina fototapet jsou netkané tapety, instalace v kuchyni nebo koupelně není problém. Netkaná tapeta má tu výhodu, že je voděodolná, propustná pro vlhkost a páru. To zabraňuje tvorbě plísní a fototapeta zachovává svůj tvar, i když je vlhkost vzduchu vysoká. Fototapetu byste však neměli připevňovat do sprchového koutu.

Výběr fototapety

Pokud si vyberete fototapetu do kuchyni, budete čelit bohatému výběru motivů a obrázků. Zde najdete exotické vzory jako fototapeta pláže, ale také městské scenérie jako fototapety New Yorku, Paříže nebo Londýna. Kulturní vlivy jsou zde vítány a inspirují k pestré kuchyni. Orientální, středomořské nebo asijské motivy dávají celé místnosti jistý nádech té kukltury a proměňují kuchyni v místo, kde si můžete odpočinout a užívat si toho, co je prozatím jen funkční prostor.

Fototapeta do všech prostorů

Pokud chcete pouze uspořádat jednotlivé části interiéru, fototapety jsou úžasným doplňkem. Například můžete navrhnout malé rohy v určitém stylu, pokud zvolíte fototapety s rohy. A dokonce i šikmé stropy lze individuálně navrhnout pomocí 3D tapet. Díky speciální robustnosti a vysoké odolnosti proti světli, můžete fototapety připevnit na zimní zahradu a na chodbu.

V komerčních prostorech, jako jsou hotely, kavárny, bary a restaurace, lze s fototapetou bez velkého úsilí vytvořit atraktivní prostředí. Obzvláště vhodné jsou zde moderní vzhledy nebo ilustrativní vzory. Například fotografická tapeta s designem okna v baru může poskytnout příjemnou světelnou náladu.

FUNKČNOST A MATERIÁL fototapety

Protože většina fototapet jsou netkané tapety, tapetování je zcela nekomplikované. Na začátku byste však měli zvážit, kam by měl být umístěn centrální motiv. Také byste si měli uvědomit, že tapety na fotografie mají různé velikosti a formáty. Kromě vodotěsných, vzduchotěsných a paropropustných a rozměrově stabilních netkaných tapet, které se také snadno nanášejí a lze je odstranit, najdete na fotografických tapetách také několik levných papírových tapet, u kterých je třeba dodržovat mírnou dobu namáčení asi pět až deset minut.

JEDNODUCHÉ umístění fototapety v místnosti

Při výběru fototapety s velkým motivem byste měli nejprve určit polohu na zdi, kde by měl být střed fototapety. Odtud můžete pomocí vodováhy nakreslit pomocné linky doprava a doleva v šířce fototapety.

Smíchejte lepidlo podle příbalové informace a vyhněte se tvorbě hrudek. Měli byste se také ujistit, že vaše stěny jsou co nejhladší a suché a že zbarvení je jednotné, protože rozdíly se mohou později projevit na fototapě. Natřete lepidlo na zeď a nalepte tapetu na zeď pomocí válečku na tapety. Věnujte pozornost pokynům výrobce o tom, zda by se fototapeta měla lepit do tupého spoje nebo překrývat. Pokud je vaše zeď na tapetu příliš malá, můžete přebytek čistě odstranit kobercovým nožem. Měli byste rychle vytřít přebytečné lepidlo na tapetě a rýhy můžete vyhladit pomocí válečku. Fototapeta se snadno připevní na zeď.

KUPUJTE FOTOTAPETY V ONLINE OBCHODĚ BRICOFLOR

Pokud jste hledali tapet s imitací betonu po dlouhou dobu, zde jste na správném místě. Nechte se přesvědčit také našimi skvělými službami! Zakoupením v online obchodě BRICOFLOR dostanete zaručeně nejlepší ceny na trhu. Výběr se Vám snažíme co nejvíce usnadnit, a tak pro Vás máme připravenou službu zaslání vzorků zdarma, díky které dostanete až 8 miniaturních vzorků svých oblíbených produktů, takže můžete může rozhodovat s naprostým klidem mysli v klidu vašeho domova. Podobně, pokud zadáváte velkou objednávku, dejte nám prosím vědět! Naše oddělení nabídky rádi připravíme individuální nabídku s nejlepší možnou cenou. Můžete nás kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Těšíme se na setkání s Vámi!

Plus icon Přečtěte si více