SALE: Až 70% sleva na mnoho kategorií!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon

Terasová prkna: Poslední krok k úplné pohodě na slunci v létě

Je pochopitelné, že volba podlahy není snadná, jelikož ji nechcete každoročně měnit nebo jiným…

Přečtěte si více
1 - 20 z 31 Produkty

Dřevěné nebo WPC desky? Co je vhodné pro jeden materiál, nemusí být pro druhý. Zvolte si terasová prkna správně

Pokládka podlahy v exteriérech domu je stejně důležitá jako výběr podlahy pro interiér. V ideálním případě tedy bude terasa a další vypadat dlouhou dobu fantasticky. A proto je nutné zvolit vysoce kvalitní terasové řešení. Kromě správné instalace vše závisí na kvalitě materiálu.

WPC

Jedná se o kompozitní materiál, tzv. dřevoplast, který se skládá z asi 60 % z dřevitých vláken, 35 % plastu (polyethylen) a 5 % přídavných materiálů pro stálost barvy, UV ochranu, ochranu proti řasám a plísním. Přesné složení se však napříč výrobci může lišit. Deska WPC se vyznačuje silnou rozměrovou stabilitou, která zabraňuje jejich nabobtnání. Dále, stejně jako dřevěná prkna, díky aditivům neztrácejí barvu. Na rozdíl od dřeva se tato prkna neštěpí, nehrozí tedy zadření třísek, a tak jsou velmi příjemné i pod bosýma nohama. Jsou navíc vybavené robustním pevným profilem, který zajišťuje extrémní odolnost zevnitř.

DŘEVO

Dřevo je jednou z nejvíce udržitelných surovin v sektoru rostlin. Skládá se z tubulárních celulózových buněk, které jsou na sebe vázané pevnou bezbarvou uhlovodíkovou sloučeninou, tzv. lignin. Ten je uložený ve stěně buňky a slouží jako výztužný prvek. Na základě druhu stromu jsou buňky různě velké a strukturované. To má za následek různé vlastnosti dřeva, jako je hmotnost, hustota nebo pevnost, a nakonec i trvanlivost dřevěných podlah.V závislosti na kvalitě dřeva má každá podlaha vlastní vlastnosti vzhledem k různým typům dřeva. Navíc různé dřevo má odlišné bobtnavé chování. Přirozenost materiálu dělá dřevěné podlahy obzvláště oblíbené pro venkovní použití. 

Terasová prkna ze dřeva: Tropické i domácí dřeviny mají své výhody

Tropické dřeviny se v současné době těší velké popularitě po celé Evropě. Třída vysoké odolnosti, enormní stabilita činí z tropické suroviny výjimečně atraktivní volbu pro venkovní instalaci. Z hlediska estetiky dřevo působí přírodně, což lehce zapadne do vkusu téměř každému. Paleta barev zahrnuje široký výběr tmavě hnědých odstínů, medově žlutou i načervenalou hnědou. Svým stylem a elegancí Vás uhranou. Zatímco mnoho druhů dřeva jako MassarandubaIpeBangkirai Yellow BalauGarapa Prime nebo Teak už je pro spoustu zákazníků známých, v naší rozšířené nabídce naleznete i další tropická dřeva, která pravděpodobně ještě neznáte. Řeč je o Momoqui Prime Curapau Prime, jenž zaujmou vysokou kvalitou jako známější druhy. Perfektně tvarovaná terasa s úchvatným dekorem může být kombinovaná se všemi zahradními nábytky, Vašemu exteriéru poskytne exkluzivní nádech a pocit při jeho užívání.  

Na druhé straně, profily z domácích dřevin vždy hrají neodolatelnými barvami a tvary. Jsou zrnité, mají izolované suky a trhliny, které zdůrazňují přirozenost prken. Rozmanitá nabídka přesvědčí příjemnými a teplými barvami, zejména pak oblíbenými dubovými podlahovými krytinami, které jsou vzhledem k jejich vzhledu vhodné do interiéru stejně jako exteriéru. Kromě Dubu zaujme Douglaska v organické přirozeně světlé hnědé barvě, která každý prostor ohřeje. Dále například Jasan, který se vyznačuje elegantní tmavě hnědou barvou a nápadným žilkováním

Ať už tedy s tropickými nebo domácími dřevinami, svou terasu, zahradu či balkon můžete snadno proměnit v relaxační místo. Na pokládku terasových prken nemusíte vynaložit velké úsilí, vyberte si jen barvu, která zapadne do Vašeho konceptu a užijte si krásný pocit v novém.
 

WPC terasová prkna: Kvalita nápadná na první pohled

Věděli jste, že WPC desky mohou hravě soutěžit s jejich dřevěnými soupeři, pokud jde o kvalitativní aspekty? Mnoho lidí se o tom dozví až ve chvíli, kdy si přečtou jeden z našich článků o tomto materiálu v našem online obchodě. Do té doby ví pouze znalec, že WPC se může pochlubit spoustou vynikajících vlastností. Zatímco dřevěná prkna vyblednou, pokud o ně není řádně pečované, WPC prkna díky aditivům drží neobyčejnou stálost barev. Také jejich údržba je podstatně snadnější, než tomu je u dřeva. Další pozoruhodnou výhodou je rozmanitost dekorů. Od světle šedé či hnědé zde najdete tmavé šedé či červenohnědé odstíny. Všechny jsou pak k dispozici například v nabídce českého výrobce Perwood. Každá terasa, zahrada či balkon a prostor u bazénu tak mohou dostat příjemnou atmosféru, přičemž různé profily vytvářejí přirozený a dokonale tvarovaný vzhled, který barvy ještě vyzdvihuje. Vyberte si takový profil, který vyhovuje Vašim osobním preferencím.

PERWOOD: STAVEBNÍ MATERIÁL, KTERÝ SPOJUJE NEJLEPŠÍ VLASTNOSTI DŘEVA A PVC

Přírodní vzhled je zárukou vysoké estetické úrovně. Současně díky obsahu PVC dosahuje materiál nehořlavosti, extrémní trvanlivosti a minimálních nároků na údržbu. Český výrobce Perwood nabízí nový stavební materiál (WPC – 50 % dřevo, 50 % PVC), který spojuje nejlepší vlastnosti dřeva a PVC. Skvělá kombinace, jejíž použití je ideálně ve všech exteriérech domů – na terasách, zahradách, balkonech, u bazénů apod. Jedná se o vysoce odolný produkt vůči vodě, hnilobě, parazitům a slunci. Designům těchto WPC prken vévodí oblíbená dřeva jako Dub, Třešeň, Kaštan či Eben. V nabídce však najdete rovněž Kámen, Cihlu nebo do bíla laděná Slonová kost. Záleží jen na Vašich preferencích, co zvolíte.

Rychlá a jednoduchá. Taková je pokládka terasových prken 

Instalace podlahy na terasu, zahradu nebo balkon nevyžaduje žádné přechozí zkušenosti. Ujistěte se pouze, že máte všechno potřebné nářadí, hodí se zejména běžný akumulátorový šroubovák. Speciální um nevyžaduje ani použití standardního nástroje pro obrábění dřeva, který slouží jen k ořezání desek nebo spodní konstrukce. Před zahájením pokládky se ujistěte, že podloží je suché, čisté a vyrovnané. Desky musejí být přišroubované k odpovídající podkladové konstrukci. Zvláštní systém však také umožňuje připojení, které není viditelné. Pro zachování dlouhé životnosti je nutné, aby byla spodní konstrukce opravdu vhodná pro použitou terasu, a proto by měla ideálně sestávat ze stejného materiálu.

Objednejte si nyní moderní a vysoce kvalitní terasová prkna v eshopu BRICOFLOR

U nás v online obchodě BRICOFLOR získáte kompletní balíček, který pro svou podlahu do exteriéru domu potřebujete. Od konstrukčních prvků až po různé oleje pro péči. Doporučujeme Vám využít náš zákaznický servis k objednávce, kontaktujte nás prostřednictvím telefonu nebo e-mailu a požádejte o plný servis, který obsahuje naši pomoc s výběrem terasového systému včetně odpovídajícího příslušenství pro instalaci.

Mezi nejrůznějšími materiály a dekory si najde každý to pravé. Díky správnému výrobku se z Vaší zahrady či prostranství u bazénu stane oáza pohody. Pokud si po prohlídnutí nabídky nebudete jistí, která prkna zvolit, využijte naši bezplatnou službu zaslání vzorků. Následně se určitě lépe rozhodnete. Naši zákazníci si také oblíbili garanci nejlepší ceny, díky níž nebudete utrácet zbytečně více peněz, než je nutné. V případě většího projektu Vám rádi připravíme individuální nabídku. Stačí se na nás kdykoli obrátit. Těšíme se na Vás.

Plus icon Přečtěte si více