SALE: Až 70% sleva na mnoho kategorií!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
1 - 20 z 804 Produkty

RŮZNÉ MATERIÁLY KOBERCŮ – ROZMANITOST NADEVŠE

Kusové koberce jsou nejen k dispozici v mnoha různých tvarech a velikostech, ale i škála barev je nesmírně široká. Zatímco vnější vlastnosti mají vliv na účinek kusové koberce v místnosti, jedna věc má zvláštní význam: materiál. Na rozdíl od toho, co si mnozí myslí, hraje materiál, z něhož jsou kusové koberce vyrobeny, hlavní roli v jeho vlastnostech. Je důležité vědět, který materiál je vhodný například pro použití ve vlhkých místnostech nebo který je obzvláště citlivý a potřebuje péči.

Abychom vám poskytli lepší přehled, uvádíme níže nejdůležitější kobercové materiály a podrobně vysvětlujeme, co je třeba hledat a na co si popřípadě dávat pozor. Využijte příležitosti a vyberte si kusové koberce, které dokonale vyhovují vám i vašim požadavkům na prostor a objevte perfektního společníka pro váš domov v našem online obchodě BRICOFLOR!

PŘÍRODNÍ VLÁKNA - PŘÍRODNÍ MATERIÁLY S RŮZNÝMI ÚČINKY

Kusové koberce vyrobené z přírodních vláken jsou obzvláště populární variantou: Přírodní rohože nejen kombinují vynikající vzhled a pozoruhodné vlastnosti produktu, ale také mají mimořádně pozitivní environmentální rovnováhu a mají tak velký vliv na převládající klima místnosti. Kromě vlny a hedvábí patří mezi přírodní materiály také sisalové koberce a jutové koberce.

VLNĚNÉ KOBERCE

Nejběžnějším materiálem pro kusové koberce z přírodních vláken je vlna. Ta přispívá k velmi útulnému pocitu života a má typický měkký a teplý charakter. Jednou z pozitivních vlastností vlněného koberce je jeho trvanlivost. Nadále mají vlněná vlákna antistatický účinek a jako materiál pohlcující zvuk a tepelně izolační materiál zajišťuje vlna ve vašich místnostech jistý pocitový pohody a přispívá přímo k pohodlí vašich pokojů.

Kromě toho je vlna obnovitelnou surovinou, takže se nemusíte bát, že je zde nějaký negativní dopad na životní prostředí. Existují různé druhy vlny. Tzv. „Koželužská vlna“ je vedlejším produktem při výrobě kůže. Naproti tomu „panenská vlna“ popisuje nově získanou vlnu během střihu ovce. U vlněných koberců je však třeba dbát na to, aby vlněné koberce byly chráněny před vlhkostí, jinak by se mohly začít rozkládat.

JUTOVÝ KOBEREC PRO UDRŽITELNÉ A MODERNÍ BYDLENÍ

Jutový koberec nejen okouzlí svým přirozeným a většinou velmi domáckým vzhledem, ale také zaujme svou šetrností k životnímu prostředí a některými funkčními výhodami. Jutový koberec je antistatický, odolný a prodyšný, takže je zajištěno dobré vnitřní klima. Kromě toho  je juta přírodní a udržitelný materiál, který lze dokonce recyklovat, protože je biologicky rozložitelná.

Díky přirozenému vzhledu a materiálu je jutový koberec oblíbeným doplňkem do domácnosti. Přírodní a neutrální barva jutového koberce se hodí do každého interiéru. Navíc se díky své odolnosti hodí do místností, kde je vystaven větší zátěži a kde je větší chlad.  

BAVLNĚNÝ KOBEREC - FUNKČNÍ SPOLEČNOST DO VAŠÍ DOMÁCNOSTI

Bavlněný koberec zajišťuje pohodlí a je dodáván v bohaté paletě barev a široké škále vzhledů, ale také zaujme svou funkčností a praktickými výhodami. Balvněný koberec je obvykle vhodný pro domácnosti s dětmi nebo zvířaty, protože některé bavlněné koberce lze prát. Tento typ vlněného koberce je také velmi odolný, flexibilní, antistatický a šetrný k životnímu prostředí.

KUSOVÉ KOBERCE Z HEDVÁBÍ 

Přírodní hedvábí se získává z kokonů moruše a je jedním z nejluxusnějších materiálů pro širokou škálu odvětví. Ať už je hedvábí využíváno v modním průmyslu nebo k šití polštářů, ložního prádla nebo záclon. Jako materiál pro koberce nabízí hedvábí řadu výhod, které jsou doplněny jemným leskem a přirozeným vzhledem. Hedvábí je nejsilnějším známým přírodním vláknem a vyznačuje se jeho komplexní odolností. Hedvábné koberce mají obvykle vynikající jemnost díky vysoké hustotě uzlů. Hedvábí se používá ke zdůraznění detailů vlněných koberců. Stejně jako vlněné koberce nemohou hedvábné koberce tolerovat vlhkost a neměly by být pokládány v místnostech, jako je koupelna nebo kuchyň.

SISALOVÝ KOBEREC - ROSTLINNÁ VLÁKNA A VĚTŠÍ ODOLNOST

Zatímco sisalový koberec se vyrábí z listů některých druhů agáve, jutový koberec se vyrábí ze stonků choroidního keře. Obě jsou proto přírodní vlákna, která se používají zejména při výrobě koberců. Jutový koberec a sisalový koberec jsou nejlépe známé pro svůj zvláštní vzhled. Zároveň však nabízejí některé výhody.  Rostlinná vlákna mají regulační účinek na klima v místnosti, mají antistatické vlastnosti a jsou obecně více odolná vůči poškození. Přestože se sisalový c a jutový koberec dají snadno čistí, jako je tomu u mnoha přírodních vláken, nedoporučuje se neustálý kontakt s vodou, protože koberečky se mohou deformovat a mohou začít zapáchat.

SYNTETICKÁ VLÁKNA - NOVÉ STRUKTURY A SKVĚLÉ NÁVRHY

Kromě koberců z přírodních vláken existuje také mnoho syntetických alternativ. Zejména díky snadné dostupnosti a rozšířeným designovým možnostem jsou syntetické kusové koberce oblíbeným způsobem zdobení místnosti. Existuje celá řada různých materiálů a tkanin, z nichž každý má své vlastní pozitivní vlastnosti. Kromě polyakrylů lze zakoupit také vinylové nebo viskózové koberce.

VISKOZOVÝ KOBEREC

Podobně jako hedvábný koberec má i viskóza jemný lesk. Viskózové koberce se chovají podobně jako bavlněné koberce, ale lze je zpracovat mnohem jemněji. Jsou proto pevněji svázané a jsou měkčí a dokonce i pod nohama. Přestože viskózové koberce nejsou tak odolné jako hedvábné koberce, nabízejí podobně vysokou absorpční schopnost jako bavlna a jsou také vhodné pro alergiky na zvířecí chlupy. 

VARIETY KOBERCŮ - NÁVRH MATERIÁLŮ

Ačkoli se materiály používané k výrobě koberců značně liší, mají jednu společnou věc: rozmanitost vzorů. Kusové koberce mají mnoho různých vzorů a barev. Díky moderním procesům barvení a tisku je nyní možné vytvořit velký výběr typů koberců a poskytnout vhodný vzor pro každý životní styl. V závislosti na stylu vybavení si můžete vybrat mezi koberci všech možných barevných variací a stylů. Neexistují žádná omezení.Objevte celý sortiment v našem online obchodě BRICOFLOR a snadno se rozhodněte o svých oblíbených kobercích! Co takhle například stylový vintage koberec nebo útulný chlupatý koberec? Nechte se překvapit obrovským výběrem a najděte správného společníka pro svůj každodenní život.

OBJEDNÁVEJTE KUSOVÉ KOBERCE JEDNODUŠE ONLINE NA eshopu BRICOFLOR

Objevte vaše nové kusové koberce v našem online obchodě a využijte výhod praktických kategorií a našich služeb. Ať už se jedná o luxusní hedvábný koberec, útulný chlupatý koberec do obývacího pokoje nebo vinylový koberec do kuchyně – v našem internetovém obchodě zaručeně najdete nový koberec za nejlepší cenu! Máte dotazy, žádosti nebo návrhy? Zákaznický servis se můžete dostat v pracovní době telefonicky, e-mailem nebo pomocí našeho kontaktního formuláře BRICOFLOR. Rádi vám poradíme ve všech aspektech ohledně koberců a těšíme se na vaše dotazy!

Plus icon Přečtěte si více