SALE: Až 70% sleva na mnoho kategorií!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon

Perwood: Stavební materiál, který spojuje nejlepší vlastnosti dřeva a PVC

Přírodní vzhled je zárukou vysoké estetické úrovně. Současně díky obsahu …

Přečtěte si více
1 - 20 z 31 Produkty

Obliba WPC terasových prken konstantně stoupá. A není divu

Společnost Perwood je českým výrobcem materiálu WPC, z něhož vyrábí celou řadu různých profilů. Technologie pro výrobu WPC byla vynalezená a navržená v 90. letech 20. století. Popularita a užitek těchto produktů od té doby stále roste. Výrobní provozovna firmy se nachází v Horní Suché u Havířova, kde se od roku 2011 vyrábí několik typů profilů z WPC materiálu. Ten si výrobce připravuje na základě vlastní receptury, kterou vyvinul ve spolupráci s předními českými odborníky z plastikářského průmyslu a vysokých škol, sám. Při produkci terasových prken pak používá pouze nové, výhradně české, slovenské nebo německé suroviny a aditiva.

WPC profily se vyrábí extruzní technologií (vytlačováním), kdy je předem připravená směs materiálu (tzv. dry blend – dřevní moučka, PVC a aditiva) zahřívána na požadované teploty, a následně extrudovaná na několika výrobních linkách pomocí speciálních kónických šneků přes nástroj, kalibr a chladící vanu do požadovaných tvarů. Vyrobené profily se následně povrchově upravují – broušením, kartáčováním, embossingem (vtisknutí struktury), anebo různou kombinací těchto druhů úprav.

Plast, dřevo a aditiva. Z těchto surovin se skládá výsledný WPC materiál

WPC materiál (Wood Plastic Composites) neboli dřevoplast, je kompozitní materiál ze směsi plastu, dřeva a dalších aditiv. Pro výrobu WPC směsi pro vlastní produkty používá Perwood PVC, které patří mezi nejstabilnější a nejodolnější plasty vzhledem k působení vnějších vlivů. PVC, které se zpracuje pro tvrdé venkovní terasy, neobsahuje žádné ftaláty, ani jiné škodlivé látky. V důsledku svých parametrů je PVC hlavní stavební plast (základní složkou pro výrobu PVC oken a dalších materiálů, vyžadujících extrémní odolnost proti působení vnějších vlivů), dále je nehořlavý, a má samozhášecí schopnostVlastnosti PVC jsou takové, že jsou obtížné na zapálení, mají vysokou stálost materiálu, jsou tvrdé, mechanicky pevné a chemicky odolné.

DŘEVO

Dřevo je jednou z nejvíce udržitelných surovin v sektoru rostlin. Skládá se z tubulárních celulózových buněk, které jsou na sebe vázané pevnou bezbarvou uhlovodíkovou sloučeninou, tzv. lignin. Ten je uložený ve stěně buňky a slouží jako výztužný prvek. Na základě druhu stromu jsou buňky různě velké a strukturované. To má za následek různé vlastnosti dřeva, jako je hmotnost, hustota nebo pevnost, a nakonec i trvanlivost dřevěných podlah.V závislosti na kvalitě dřeva má každá podlaha vlastní vlastnosti vzhledem k různým typům dřeva. Navíc různé dřevo má odlišné bobtnavé chování. Přirozenost materiálu dělá dřevěné podlahy obzvláště oblíbené pro venkovní použití. 

ADITIVA

Nemalou roli hrají při výrobě dřevoplastu také aditiva, která mohou sloužit více účelům. Mezi hydrofobními plasty a hydrofilní dřevní moučkou je adheze neboli pojivá schopnost, značně malá. Aditiva se přidávají z těchto důvodů. Je zde tepelná stabilita / (praskání, bublinky) a stabilita barevného odstínu / (šednutí). Také je zde vysoká odolnost vůči UV záření. Dochází k velké pojivosti všech vstupních surovin. Je zde také velká tvrdost a pružnost.

POMĚR DŘEVO / PLAST

Kromě složení a druhu jednotlivých složek použitých v daném WPC materiálu má velký význam také podíl dřevěné a plastové složky. Největší výzva pro výrobce je najít ideální materiály ve vhodném poměru, jelikož výsledná kvalita výrobků může být propastná. Jednoduše se dá říct, že čím větší podíl dřevěné složky, tím levnější a méně odolná terasa bude vůči vlivům počasí, vzhled a vlastnosti budou blíže dřevu. A čím větší podíl složky plastové, tím nákladnější a odolnější je výrobek vůči počasí. Z materiálu WPC, který tato česká společnost používá ve složení 50 % dřeva a 50 % PVC, vyrábí několik typů profilů (terasová prkna, fasádní obklady, plotovky), které jsou ideální pro použití ve všech exteriérech různých typů staveb.

Designy, které přenesou přírodu až k Vašemu domu

Terasová prkna z dílny Perwood nabízejí krásné nejen dřevěné dekory. Moderní světlý odstín nabízí například Slonová kost nebo Světlý dub. A zatímco Třešeň Cihla se ladí do červena, mezi nejtmavší odstíny patří EbenTmavý kaštan či Šedý kámen. Snadno si tak vybere naprosto každý ten správný design, kterým vyladí exteriér kolem svého domu či bazénu. Povrch prken je broušený (povrch prkna je pravidelně jemně zbroušen s cílem dosáhnout větší odolnosti povrchu proti poškrábání).

WPC TERASOVÁ PRKNA: KVALITA NÁPADNÁ NA PRVNÍ POHLED

Věděli jste, že WPC desky mohou hravě soutěžit s jejich dřevěnými soupeři, pokud jde o kvalitativní aspekty? Mnoho lidí se o tom dozví až ve chvíli, kdy si přečtou jeden z našich článků o tomto materiálu v našem online obchodě. Do té doby ví pouze znalec, že WPC se může pochlubit spoustou vynikajících vlastností. Zatímco dřevěná prkna vyblednou, pokud o ně není řádně pečované, WPC prkna díky aditivům drží neobyčejnou stálost barev. Také jejich údržba je podstatně snadnější, než tomu je u dřeva. Další pozoruhodnou výhodou je rozmanitost dekorů. Od světle šedé či hnědé zde najdete tmavé šedé či červenohnědé odstíny. Všechny jsou pak k dispozici například v nabídce českého výrobce Perwood. Každá terasa, zahrada či balkon a prostor u bazénu tak mohou dostat příjemnou atmosféru, přičemž různé profily vytvářejí přirozený a dokonale tvarovaný vzhled, který barvy ještě vyzdvihuje. Vyberte si takový profil, který vyhovuje Vašim osobním preferencím.

PERWOOD: STAVEBNÍ MATERIÁL, KTERÝ SPOJUJE NEJLEPŠÍ VLASTNOSTI DŘEVA A PVC

Přírodní vzhled je zárukou vysoké estetické úrovně. Současně díky obsahu PVC dosahuje materiál nehořlavosti, extrémní trvanlivosti a minimálních nároků na údržbuČeský výrobce Perwood nabízí nový stavební materiál (WPC – 50 % dřevo, 50 % PVC), který spojuje nejlepší vlastnosti dřeva a PVC. Skvělá kombinace, jejíž použití je ideálně ve všech exteriérech domů – na terasách, zahradách, balkonech, u bazénů apod. Jedná se o vysoce odolný produkt vůči vodě, hnilobě, parazitům a slunci. Designům těchto WPC prken vévodí oblíbená dřeva jako DubTřešeňKaštan či Eben. V nabídce však najdete rovněž KámenCihlu nebo do bíla laděná Slonová kost. Záleží jen na Vašich preferencích, co zvolíte.

RYCHLÁ A JEDNODUCHÁ. TAKOVÁ JE POKLÁDKA TERASOVÝCH PRKEN 

Instalace podlahy na terasu, zahradu nebo balkon nevyžaduje žádné přechozí zkušenosti. Ujistěte se pouze, že máte všechno potřebné nářadí, hodí se zejména běžný akumulátorový šroubovák. Speciální um nevyžaduje ani použití standardního nástroje pro obrábění dřeva, který slouží jen k ořezání desek nebo spodní konstrukce. Před zahájením pokládky se ujistěte, že podloží je suché, čisté a vyrovnané. Desky musejí být přišroubované k odpovídající podkladové konstrukci. Zvláštní systém však také umožňuje připojení, které není viditelné. Pro zachování dlouhé životnosti je nutné, aby byla spodní konstrukce opravdu vhodná pro použitou terasu, a proto by měla ideálně sestávat ze stejného materiálu.

OBJEDNEJTE SI NYNÍ MODERNÍ A VYSOCE KVALITNÍ TERASOVÁ PRKNA V ESHOPU BRICOFLOR

U nás v online obchodě BRICOFLOR získáte kompletní balíček, který pro svou podlahu do exteriéru domu potřebujete. Od konstrukčních prvků až po různé oleje pro péči. Doporučujeme Vám využít náš zákaznický servis k objednávce, kontaktujte nás prostřednictvím telefonu nebo e-mailu a požádejte o plný servis, který obsahuje naši pomoc s výběrem terasového systému včetně odpovídajícího příslušenství pro instalaci.

Mezi nejrůznějšími materiály a dekory si najde každý to pravé. Díky správnému výrobku se z Vaší zahrady či prostranství u bazénu stane oáza pohody. Pokud si po prohlídnutí nabídky nebudete jistí, která prkna zvolit, využijte naši bezplatnou službu zaslání vzorků. Následně se určitě lépe rozhodnete. Naši zákazníci si také oblíbili garanci nejlepší ceny, díky níž nebudete utrácet zbytečně více peněz, než je nutné. V případě většího projektu Vám rádi připravíme individuální nabídku. Stačí se na nás kdykoli obrátit. Těšíme se na Vás.

Plus icon Přečtěte si více