SALE: Až 70% sleva na mnoho kategorií!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon

Vinylová podlaha zámková – cenově dostupný produkt vysoké kvality

Tato jedinečná plovoucí vinylová podlaha zámková s "klikacím" syst&eac…

Přečtěte si více
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
origin-claim
NABÍDKY
NABÍDKY
origin-claim
NABÍDKY
origin-claim
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
origin-claim
NABÍDKY
NABÍDKY
1 - 20 z 912 Produkty

Vinylová plovoucí podlaha zámková nabízí jednoduchost

Plovoucí vinylová podlaha zámková je typ vinylové podlahy významný svou zátěžovou užitnou vrstvou se šířkou 0,2-0,55 mm, která zabezpečuje jejich vhodnost položení v intenzivně používaných domácích prostorech i mírně používaných komerčních místnostech. Ačkoli je zámková vinylová podlaha sama o sobě silná a odolná, je vyráběná tak, aby byly snadno ovladatelné a pokladatelné, což umožňuje každému jednoduchou manipulaci bez profesionální pomoci.

Click systém je inovativní design, který odstraňuje všechny obtíže, které převažovaly u tradičních metod montáže. Zaklikávání jednotlivých dlaždic nebo prken zámkové podlahy je velmi rychlé a jednoduché. Renovaci celého prostoru tak zvládnete opravdu za krátký čas. Vinylová podlaha click a její spousty odlišných vzorů u BRICOFLOR Vám navíc zajistí, že si najdete produkt, který sladíte s Vaší chutí a splní Vaše potřeby.

Vinylová podlaha zámková se stala běžně nabízenou normou na trhu s podlahovými krytinami. Systém montáže na zakliknutí těží z inovativních vlastností a komplexní kvality, což staví pokládku takové podlahy do zcela nového světla. Jedná se o skvělé řešení pro rychlou renovaci, kterou zvládne každý sám. Tím, že s jednotlivými díly je snadné pracovat a systém je velmi důmyslný, může renovaci provést kdokoliv bez předchozí zkušenosti. Dílce si rozmístíte v místnosti a přizpůsobíte případným překážkám a postupně do sebe pomocí drážek zacvakáte. Nepotřebujete k tomu tedy žádné lepidlo, extra materiál nebo pomoc odborníka.

Struktura vinylové podlahy se postará o bezpečnou přilnavost a zároveň značnou pevnost ve srovnání s masivní dřevěnou podlahou. Kromě férové jednoduchosti, design vinylových podlah poskytuje ještě víc výhod. Nabízí například nepřeberné množství barev a textur, přičemž estetika této krásné PVC podlaha je pozvednutá do vyššího levelu s naprosto věrnými reprodukovanými imitacemi.

Vinylová podlaha zámková s různými typy - nekonečné možnosti uplatnění

Vinylová podlaha zámková je k dispozici v široké škále variant. Vinylová podlaha zámková disponuje rychlým a jednoduchým principem pokládky, jelikož stále více vinylových podlah je vybaveno praktickým kliknutím. Zámková podlaha lze prakticky použít ve všech místnostech bez problému, což dosvědčuje nepřeberné množství využití zámkové vinylové podlahy.

Různé typy zámkové podlahy mají rozlišné výhody, a proto dozajista vyhoví každému uživateli. Celkem se rozlišuje vinylová plovoucí podlaha na tři typy: klasický plovoucí vinyl, vícevrstvá vinylová podlaha s krycí deskou HDF a nový pevný vinyl (známý také jako rigid vinyl). Vinylová plovoucí podlaha a její výběr by měl být proveden podle specifických požadavků, které spočívají v umístění na podlaze. Proto byste se měli nejprve seznámit s rozdíly, které vinylová plovoucí podlaha a její druhy obnáší.

Klasická vinylová podlaha zámková - pevné vrstvené složení

Laminátová podlaha, které byla populární zejména od devadesátých let tvořila největší alternativu pro parkety, které mají mnoho nevýhod – jako je znatelná neschopnost se vypořádat s hlukem, nedostatečná odolnost proti vlhkosti, rovné povrchy bez schopnosti imitace dřeva a jiných designů atd. Z těchto četných důvodů vyvinul podlahový průmysl v roce 2000 moderní vinylové podlahy, což představuje velkou inovaci v oblasti podlah.

Vinylová podlaha zámková a její desky vynikají zvláště svou schopností odolat vlhkosti v mokrých prostorách. Vinylová podlaha zámková se skládá z odolného pvc (vinyl), což znamená, že tato vinylová podlaha zámková lze také bez problémů pokládat do koupelny i kuchyně. Další výhoda, kterou vyniká plovoucí podlaha ve srovnání s klasickou laminátovou pvc podlahou, je odhalena při chůzi po podlaze naboso, například v ložnici, kde na rozdíl od laminátu může vinylová podlaha zámková skladovat teplo díky svým vlastnostem, a právě z tohoto důvodu vzniká příjemně teplý pocit na dotek – stejně jako ten, který přirozeně poskytuje přírodní dřevěná podlaha. Mimořádně praktická a výhodná je také nízká konstrukční výška materiálu, protože vinylová podlaha zámková vyrobená z masivního vinylu je obvykle asi 4 až 5,5 mm silná, což dělá tyto podlahy perfektní pro rekonstrukce.

Jediné nevýhody vinylových podlah s pevným vinylem jsou založené na podmínce, že podklad musí být zcela rovný. Dokonce i malé částice mohou být snadno viditelné na povrchu, a to díky termoplastickým vlastnostem zámkové vinylové podlahy, kterými se v průběhu času zcela přizpůsobí povrchu a z tohoto důvodu tak mohou vznikat nevzhledné výšky. Toto také představuje problém, když se pokládá vinylová podlaha zámková z pevného vinylu například na staré obklady – jako současné keramické obložení – u kterých nelze zajistit, aby byly 100% ploché.

Vícevrstvá vinylová podlaha zámková s krycí deskou HDF - Všestranný systém s click technologií

Vinylová podlaha zámková pro instalaci na nerovné ploše má jednoduché řešení, které představuje vícevrstvá zámková vinylová podlaha zámková s krycí deskou HDF. Vícevrstvý vinyl nebo také HDF vinyl je typ zámkové vinylové podlahy, která se skládá z několika vrstev, jimiž jsou vinyl, nosná deska HDF a integrované zvukové, nárazové desky z laminátu. Díky těmto vlastnostem je vícevrstvý vinyl téměř dvakrát tak silný než klasický pevný vinyl, jelikož jeho tloušťka činí až 10 mm, což může být nevýhodou při renovaci, kdy tak vznikne výškostní rozdíl a může pro to být i potřeba zkrátit dveře.

Oproti tomu vícevrstvý typ vinylové podlahy má velkou výhodu v tom, že je schopen snadno zacelit nerovnosti na podkladu pomocí pevné a neohebné desky HDF, která je jeho nedílnou součástí. Z tohoto důvodu tedy není před pokládkou nutné vyrovnání podlahy, což činí HDF vinyl velmi atraktivním produktem, jelikož v tomto případě není potřeba dokupovat žádnou zvukovou izolaci ani podložku, která by jinak stála 175 korun za m².

Vinylová podlaha zámková snadno odolá vyššímu stupni zátěže, a proto vynikne svým mnohostranným využitím. Ve srovnání s klasickým pevným druhem vinylové podlahy má však vícevrstvá vinylová podlaha zámková několik nevýhod, a to hlavně v oblasti tepelné odolnosti, jelikož HDF vinyl má relativně vysokou tepelnou odolnost v důsledku vrstveného složení, což může zapříčinit ztrátu účinnosti kupříkladu při pokládce podlahového topení.

Zároveň vícevrstvá vinylová podlaha zámková při pokládce v prostorech s vyšší vlhkostí, jako je kuchyň či koupelna, vyžaduje samostatné plošné těsnění, a to z toho důvodu, že jeden z jejich vrstev je tvořena dřevěnými vlákny, které by v případném dotyku s vodou mohly začít bobtnat. Také z hlediska snížení kročejového hluku je HDF vinyl podobně jako parkety v nevýhodě, což je důsledkem rezonance vytvořené dutinou mezi vinylovou podlahou a podkladem.

Díky této technické výhodě tento robustní typ vinylové podlahy dosahuje příznivých hodnot při vedení tepla, což ho dělá vhodným při použití s podlahovým vytápěním. Mimo to se PVC dlažba v podobě pevného rigid vinylu také vyznačuje nízkou konstrukční výškou, proto je ideální při použití k renovaci. Mezi nevýhody vinylových podlah tohoto typu však náleží i skutečnost, že i přes četné klady rigid vinylu není tento produkt vhodný pro pokládku na mírně nerovných plochách a v místnostech s vysokými okny. Celkově však rigid vinyl zůstává rozměrově stabilní a tuhý až do teploty přibližně 60 stupňů.

Na rozdíl od vícevrstvého vinylu může být tento tuhý, pevný rigid vinyl použit i v místnostech s větší vlhkostí. Jelikož nosná deska není vyztužena dřevem, ale místo toho obsahuje kamennou a křemíkovou složku, je díky tomu odolnější vůči vodě a vlhkosti. Vinylová podlaha zámková se zámkovým click systémem je tedy obohacena o jedinečný robustní typ, který nabízí mnoho výhod a je k dispozici v různých designových dekorech a barevných stylech, takže se lehce najde ten správný kus pro každou místnost i každého vkus.

 

Nespočetně mnoho pozitiv vinylové podlahy s click systémem

Vinylová podlaha zámková má širokou škálu variant a různých druhů. Z tohoto důvodu stojí za to se podívat blíže na rozdíly mezi těmito variantami, aby bylo možné se mezi četnými výrobci a druhy podlah přehledně vyznat a rozlišit tak, která podlaha je pro Vás ta pravá. Často tedy nastává otázka, jak se od sebe jednotlivé druhy liší a který se nad ostatními vyniká a je proto doporučován nejčastěji. Porovnali jsme tedy vinylové podlahy a laminát, a poté i parkety, abychom vyjasnili rozdíly a jejich odlišení.

Plovoucí vinylová podlaha zámková nebo laminát - rozdíly oblíbených krytin

Zpravidla každý, kdo se rozhodne si nepořídit parkety jako podlahovou krytinu, začne váhat, zda se vyplatí více vinylové podlahy nebo laminátové podlahy. Na oko jsou obě dvě podlahové krytiny velmi podobné, ale jejich rozdíly jdou rychle rozeznat z technického hlediska. Laminátová podlaha je jednou z tvrdých podlah, díky obrovské síle tohoto materiálu, kdežto vinylová plovoucí podlaha je jasným příkladem odolné podlahové krytiny.

Napodobování přírodních prvků, jako jsou například vzory dřeva nebo kamene, je běžné a velmi oblíbenou vlastností obou typů podlah. Jak u laminátu tak u zámkové vinylové podlahy se jedná o imitaci přírodního materiálu z vizuálního hlediska. Tato kopie je však oproti použití autentického materálu značně praktičtější, co se týče snadné pokládky nebo i delší životnosti.

VlastnostiLaminátVinylová plovoucí podlaha
Instalační výška Laminát má celkovou vyšší tloušťku (až 7 mm). Je tedy méně vhodný pro pokládku na staré podklady, protože pak vzniká šance, že bude potřeba zkrátit dveře, což nemusí být jedinou nutnou úpravou. Plovoucí vinylová podlaha má však nižší instalační výšku (4 - 5,5 mm) a proto je ideální pro renovace, jelikož krácení dveří a ostatní úpravy mizí.
Povrch při pokládce Jelikož matriál má materiál vyšší tloušťku a zároveň obsahuje HDF složku, nevyžaduje pokládka žádnou úpravu a laminát může být tedy rovnou položen, protože na povrchu nebudou žádné hrbolky. Pevná vinylová plovoucí podlaha i robustní rigid vinyl však jsou více náchylné na nerovnosti podkladu při pokládce a pokládka proto musí být provedena s opatrností. Vícevrstvá vinylová plovoucí podlaha oproti tomu má shodné podmínky s laminátem.
Odolnost vůči vlhkosti Laminát není vhodný pro místnosti se zvýšenou vlhkostí vzhledem k jeho převažujícímu obsahu dřeva. Mohlo by tedy dojít ke změně tvaru. Při čištění se tedy ujistěte, že laminátová podlaha je jen „navlhčená“. Instalace ve vlhkých místnostech je možná bez jakýchkoliv problémů, protože plovoucí vinylová podlaha je voděodolná.
Přirozenost dekoru Laminátové podlahy mají široký výběr povrchových designů. Dekory jsou dostupné v různých provedeních, povrch je však obvykle jen zřídka přirozený, protože nelze vytvarovat do přírodních podání. Zámková vinylová podlaha se dodává v mnohých varací dekorů a různého provedení, některé výrobky jsou také technologciky upravené. Díky realistické úpravě povrchu působí tak autenticky a mají přirozený vzhled.
Životnost Vzhledem k tomu, že laminát je tvrdá podlahová krytina, tak jeho složení je velmi tuhé, ale zároveň je velmi křehký. Pokud jsou tedy hrany dílcú příliš zatíženy, může dojít k neočekávanému praskání. To stejné se může stát, když například na laminátovou podlahu spadnou těžké předměty. Díky své silné pružnosti je vinylová plovoucí podlaha obzvláště odolná proti opotřebení. Pokud na ni spadne těžký předmět, je nepravděpodobné, že by se rohy zámkové vinylové podlahy zlomly nebo že by se celá plovoucí vinylová podlaha poničila.
Akustika Laminát také vystihuje znatelný, nárazový zvukový efekt, tudíž hluk v místnosti má velmi silný dozvuk. Zámková vinylová podlaha má znatelně lepší akustiku. Díky integrovanému pvku zvukové izolace kročejového hluku v zámkové vinylu je se Vám dostane příjemného a tichého pocitu, že doma převláda klid a tichý pořádek.
Termoplasticita Laminátová podlaha postrádá termoplastické schopnosti. Povrch se není schopen přizpůsobit obkladu a v důsledku toho vznikají hrboly, které však postupně zmizí, díky tloušťce materiálu. Vinylová PVC podlaha s click systémem je tvořena z termoplastického materiálu, díky tomu jsou vinylové dílce schopny se přizpůsobiit povrchu a neupravené nerovnosti původního obkladu postupně vystoupají.
Cena a doporučení Z finančního hlediska jasně vede laminát, jelikož to je hlavní představitel nejlevnějších podlahových krytin. Nicméně, tu jsou však četné nevýhody, které je potřeba důkladně zvážit před jeho koupí. Pokud tedy hledáte velmi levnou alternativu k parketám, je jí právě laminát. Plovoucí vinylová podlaha je o něco dražší oproti laminátové konkurenci. Investice do této kvalitní podlahové krytiny s vysokou životností se však nesmírně vyplatí. Zámkový vinyl totiž vyniká svou voděodolností, prvotřídní kvalitou a poskytuje tak dlouhodobý příjemný příspěvek.

Vinylová plovoucí podlaha vs. dřevěné parkety - plovoucí vinylová podlaha v porovnání se svou vizuální předlohou

Pokud hledáte přirozený vzor a přírodní vzhled Vaši nové podlahové krytiny, zbývá Vám následující možnosti, kterou je buď plovoucí vinylová podlaha nebo parkety. Přednosti a vlastnosti obou tradičních podlahových krytin se liší a v některých ohledech i výrazně odchylují.

Oba typy jsou obzvláště odolné a mohou být i jednoduše renovovány. Masivní dřevěná podlaha lze snadno obrousit a proto je její úprava zlehka realizovatelná. Toto je i vlastnost, kterou s ní sdílí i vinylová podlaha, jelikož tento druh vyniká nekomplikovanou, rychlou výměnou jednotlivých dílů. Vinylová plovoucí podlaha, u které došlo k porušení některých z jejich dílců, lze tedy hladce opravit, protože není potřeba obnovit celou podlahovou krytinu při rekonstrukci jednotlivého dílce, tudíž je údržba vinylové podlahy velmi snadná.

Co se týče ekologické zátěže jsou oba typy bezchybné. Parkety jako čistý přírodní produkt jsou zvláště šetrné a ohleduplné k životnímu prostředí. Zároveň však ani plovoucí vinylová podlaha nezaostává v tom ohledu a to díky tomu, že většina vinylových podlah je plně recyklovatelná a neobsahuje žádná škodlivá změkčovadla a jiné jedovaté faláty.

VlastnostiParketyVinylová plovoucí podlaha
Údržba Chcete-li mít pěkné parkety po delší dobu, je pro lakované parkety nezbytné, aby byly průběžně lakovány v pravidelných intervalech. Pouze tak dosáhnete perfektního výsledku. Po každém nátěru vyžadují parkety pouze minimální úsilí pro jejich údržbu oproti té u zámkové vinylové podlahy. Plouvocí vinylová podlaha je poměrně nenáročná a pyšní se zvláště nízkými nároky na údržbu.
Instalační výška Parkety jsou obzvláště robustní díky silné vrstvě dřeva. Jejich vysoká konstrukční výška (až 9 mm) však znamená, že pokládka často vytváří problémy při přechodu do jiných místností. Pokud tam je položena jiná podlahová krytina, mohou nastat rozdíly ve výšce různých místností. Pokládka zámkové vinylové podlahy při renovaci je velmi nekomplikovaná vzhledem k její nízké konstrukční výšce. Nenastávají tedy problémy s odlišnými výškovými rozdíly.
Odolnost vůči vlhkosti Vzhledem k tomu, že parkety jsou přímým produktem ze dřeva, není možné, je instalovat v kuchyni nebo koupelně. Voda může totiž způsobit jejich poškození nebo i vytvořit vodní skvrny. Vinylová plouvocí podlaha je díky svému složení velmi odolná proti vlhkosti. Poškození vodou tedy nepřipadá v úvahu.
Životnost Parketovy mají poněkud měkký povrch navzdory svého řazení mezi tvrdé podlahové krytiny. Tato svrchní vrstva je ale velmi citlivé na škrábance a tlak a vyžaduje proto zvláštní opatrnost. Díky ochranému povrchu je plovoucí vinylová podlaha zvláště odolná proti odření a poškození silným tlakem, což je také důvod, proč je často doporučována pro pokládku do silně frekventovaných místností.
Termoplasticita Parketová podlaha není díky svému surovému materiálu termoplastická. Nerovnosti v zemi jsou kompenzovány její obrovskou tloušťkou a v konečném výsledku již nejsou rozpoznatelné. Vinylová plovoucí podlaha má silné termoplastické vlastnosti. Přizpůsobí se plně zemi až do nejmenších detailů. Nerovnosti v podkladu se však v nejhorším případě brzy zobrazí na povrchu krytiny a vznikne tak nerovnoměrná podlaha. Podloží musí být plně vyrovnáno, aby se zabránilo případnému vzniku nerovností.
Přirozenost Parkety zaujmou bezkonkurenční přirozeností. Různé druhy dřeva lze zpracovat pouze v podobě parket. Pokud vyžadujete čistě přírodní suroviny, dostanete se Vám uspokojení jen u parket. Pokud jde o přirozenost přírodního materiálu, žádná podlahová krytina nemá šanci s původní klasikou soupeřit. Díky různorodosti dekorů a designů je nyní k dispozici plovoucí vinylová podlaha ve všech možných druzích. Technika otisku přírodních vzorů s reliéfní strukturou vytváří naprosto přirozený vzhled jednotlivých dílců. Jedná se však stále o imitaci, která nikdy nemůže úplně odpovídat svému reálnému vzoru.
Cena Pokud jde o cenu, parketová podlaha jasně vede s nejvyšší cenou podlahových krytin. Cena se liší však od druha použitého dřeva, ale je jasné, že cenově jsou výrazně dražší než jejich repliky. Vinylová plovoucí podlaha je znatelně levnější. Původně drahé dřevěné dekory jako ořech nebo javorové dřevou mohou být zpracovány se stejným vzhledem za výrazně levnější ceny.

Plovoucí vinylová podlaha jako jasná jednička mezi podlahovými krytinami

Po pečlivém porovnání a zvážení jednotlivých kladů a záporů, kterou s sebou vinylová plovoucí podlaha nese, zřetelně vyplývá, že zámková vinylová podlaha výrazně přináší více pozitiv než kterákoliv jiná podlahová krytina. Obrovské ústupky, které vyžaduje laminátová podlaha nebo parkety, prostě u zámkové vinylové podlahy kompletní mizí.

Zvláště pak tento druh podlah vyniká svou neobyčejnou životností a svou voděodolnou vlastností, z těchto důvodů je to praktický každodenní společník hodící se do kterékoliv domácnosti. V žádném případě není potřeba se omezovat, protože plovoucí vinylová podlaha je opravdu výhodná, a to díky svým technickým i vizuálním vlastnostem, tudíž se hodí do jakékoliv místnosti a splní veškeré Vaše představy.

Prvotřídní vinylová podlaha zámková – poznejte jedinečnou kvalitu zámkové vinylové podlahy

Vinylová podlaha zámková se v posledních letech těší rostoucí poptávce, z tohoto důvodu však roste i důraz na cenu této vinylové podlahy, proto jsou dodavetelé pod tlakem, jelikož z těchto důvodů se na trhu objevuje stále více výrobců, kteří vyrábějí vinylové PVC podlahy za podezřele nízké náklady, což způsobuje přítomnost nekvalitních náhražek zámkové vinylové podlahy na trhu a klamou tím zákazníky, kteří pak mohou být oklamáni a omylem si pořídí nekvalitní, bídné vinylové lino podlahy.

Proto BRICOFLOR nabízí jen odborníky potvrzené, kvalitní zámkové vinylové podlahy, které nejsou nijak škodlivé pro životní prostředí. Abyste však dokázali rozpoznat, zda se jedná o precizní, nezávadnou vinylovou krytinu, je důležité se soustředit na následující vlastnosti.

Závislost hmotnosti a kvality, na které záleží každá vinylová podlaha zámková

Vyšší hmotnost jakéhokoliv produktu bývá spojována s vyšší kvalitou výrobku, avšak vinylová plovoucí podlaha v tomto případě jasně potvrzuje, že opak je pravdou. A to z prostého důvodu, jelikož dodavatelé s nízkou kvalitou se často uchylují k levnějším výplním, což způsobuje zvýšenou hmotnost jednotlivého vinylového dílce a neznalým zákazníkům předstírají, že se jedná o kvalitní produkt zámkové vinylové podlahy.

Kvalitní vinylová podlaha zámková je charakteristická svými technickými vlastnostmi, které nezávisí na hmotnosti jednotlivého dílce, a proto neplatí v tomto případě přímá úměrnost. Oproti tomu kvalitní vinylová podlaha zámková obsahuje plniva, jejíchž hmotnost je velmi nízká a nemá výrazný dopad na celkovou váhu výsledného vinylové krytiny. Proto lze snadno rozpoznat nekvalitní náhražku zámkové vinylové podlahy tím, že je nepřiměřeně těžká.

Škodlivá změkčovadla - nebezpečné látky, které může vinylová plovoucí podlaha obsahovat

Jednotlivé výrobky a jejich dopad na životní prostředí a společnost se stává stále důležitějším aspektem pro zákazníky, kteří uvažují o koupi nového produktu. Pokud tedy se někdo rozhoduje pro novou podlahovou krytinu, musí plovoucí podlaha splňovat mimo jiné i požadavky na ochranu přírody. Důležitou složkou je tedy změkčovadlo, které se používá ve většině výrobků z plastů a je tedy stěžejní. Právě díky tomuto prvku se vinylová podlaha click může chlubit svými elastickými vlastnostmi.

Při nákupu plovoucí vinylové podlahy byste teda měli dávat pozornost hlavně změkčovadlům, a to jejich složení, které může obsahovat nebezpečné látky - tzv. ftaláty. Avšak díky stále přísnějším evropským právním předpisům je lze zřídka nalézt. Zejména známí a uznávaní výrobci tyto látky nepoužívají, takže riziko nákupu zámkové vinylové podlahy s ftaláty je extrémně nízké.

Důvěřujte čichu - jak kvalita zámkové vinylové podlahy závisí na své vůni

Pokud Vás vaše nová vinylová podlaha zámková překvapí nepříjemným zápachem při jejím otevíráním, buďte na opatrní, jelikož nekvalitní, závadné zámkové vinylové podlahy jsou typicky rozpoznatelné silným zápachem. Výrazný zápach naznačuje celkovou nižší kvalitu produktu. Plovoucí vinylová podlaha click prvotřídní kvality má výrazně nižší exhalaci, a proto by neměl být cítit žádný zápach.

Plastická vůně je tedy známkou méně kvalitního produktu zámkové vinylové podlahy i linoleum. V případě pochybností je doporučeno se podívat na složení produktu, aby bylo možné vyloučit, jestli jsou plovoucí vinylová podlaha obsahuje škodlivá změkčovadla.

Rozlišnost dekorových vzorů - zbystřete při koupi nové zámkové vinylové podlahy

Aby bylo možné rozeznat, zda se jedná o kvalitní produkt vinylové podlahy, je dobré se detailně podívat na vzor vinylových dílců, zda mají přirozený vzhled a jejich detaily se liší. Výrobci s nízkými rozpočty se obvykle nesoustředí na výzdobu jednotlivých prken, proto jejich výrobky obsahují opakující se dekory, jelikož se snaží vyhnout vyšším nákladům za tisk přírodních prvků na jednotlivé díly. Četné opakování vzorů na dekorech jednotlivých dílců napovídá kvalitě zámkové vinylové podlahy. Vysoce kvalitní vinylová plovoucí podlaha je na druhou stranu známa i tím, že ani ve větších prostorných místnostech bude velmi těžké nalézt dva vinylové dílce se stejným vzorem, podobně jako můžeme vidět u parketové podlahy. Vysoká rozmanitost dekoru proto obvykle slouží jako další prvek k rozpoznání kvality zámkové vinylové podlahy, která bude dlouho sloužit svému účelu a vytvoří pohodovou atmosféru.

Kvalita hran u zámkové plovoucí vinylové podlahy - jednodušší pokládka vinylu

Důležitou roli hraje také kvalita zámkového spojení jednotlivých dílců. Snadné rozlomení rohů a hran, stejně tak i ztížená pokládka svědčí o zhoršeném provedení zpracování. Pokud se na hraně nebo přímo v místě zámkového spoje dílce nachází i menší částečky, značí to o nižší přilnavosti a technologie click systému ztrácí svou kvalitu. Toto však není problém u vysoce kvalitní zámkové vinylové podlahy, kde jsou hrany vždy čisté a přesné, proto je jejich instalace snadná a bezproblémová.

MADE IN EUROPE - místo výroby, které potvrzuje prvotřídní kvalitu

Pokud hledáte vinylové podlahydlouhou životností a garantovanou kvalitu, můžete se bez problému spolehnout na označení „Made in Europe" pro vinylové podlahy. Vinylová plovoucí podlaha musí splňovat vysoké požadavky ještě před distribucí, protože v Evropě plovoucí vinyl podléhá přísným pravidlům již při jeho výrobě a poté i při následném zpracování zámkové vinylové podlahy.

Například vinylové podlahy vyrobené v EU nesmějí obsahovat žádná škodlivá změkčovadla. Proto si s tímto označením koupíte takový plovoucí vinyl, který zaručí zdravý životní produkt. Zároveň uděláte také něco dobrého pro životní prostředí, protože kratší dodací a dopravní cesty v rámci Evropy znamenají, že příroda je méně zatížená a znečištěná. Z těchto důvodů je důraz na místo výroby stěžejním aspektem, jelikož zaručuje kvalitu a trvanlivost vinylové podlahy.

Přirozený povrch se synchronizovanou strukturou - vinylová plovoucí podlaha s přírodními vzory

Aby měla vinylová podlaha zámková ještě více reálnější design, stále více výrobců se spoléhá na speciální techniku otisku zvoleného designového stylu na vinylový dílec, čímž přímo konkuruje trhu ovládanému parkety. Proto jsou i ty nejmenší detaily v podobě suku nebo různých prohloubenin důkladně zpracované a při doteku jednotlivého dílce jsou cítit a vytváří tak autentický pocit, jako by to šlo o přírodní kus dřeva. Zatímco výrobci používající lineární vnesení designu nikdy přirozeného vzhledu nedosáhnou. Vinylová podlaha zámková je proto velkou konkurencí všem druhům podlahových krytin.

Jednoduchá pokládka - vinylová podlaha zámková

Pokládka vinylové podlahy nevyžaduje žádné dlouhé zaškolení ani profesionála, díky jednoduché technice zackvaknutí ji zvládne opravdu každý! Praktické a rychlé vzájemné propojení jednotlivých vinylových prken také umožňuje bezproblémovou renovaci.

V současné době najdete tyto populární zámkové vinylové podlahy téměř u každého výrobce. Některé vynikají jednouchou technikou „Drop-down“, ostatní zase typem pokládky založené na klasickém systému zámkové metody. Pro všechny je však charakteristické zacvaknutí jednotlivých zámkových vinylových dílců. Nejvíce důležitá ze všeho je ale správná příprava, aby byly všechny typy pokládky vinylové podlahy provedeny správně.

Optimální výsledek - správná příprava je stěžejní!

Pokládka vinylové podlahy se zámkovým systémem je nejen velmi jednoduchá, ale také díky ní dosáhnete prvotřídních výsledků. I z těchto důvodů je tedy nezbytné investovat trochu času předem do komplexní přípravy, abyste se připravili na pokládku co nejlépe a ušetřili tak Vaše nervy a zároveň i peníze.

Před začátkem pokládky je potřeba vinylové dílce přizpůsobit prostředí, proto by měly být umístěny nejméně 24 hodin předem do místnosti pokládky. Skladování vinylové podlahy na chladnějších místech (garáž, chodba) se nedoporučuje, protože může dojít k menšímu smrštění zámkové vinylové podlahy. Plovoucí podlaha se tedy musí před svou pokládkou přizpůsobit pokojové teplotě, aby se zabránilo případnému poškození. Doporučuje se tedy skladovat jednotlivá prkna vedle sebe v malých komínech a po jejich aklimatizaci může začít jejich pokládka.

Podklad je dalším potřebným aspektem, který je nezbytný připravit. V závislosti na typu Vaší zvolené zámkové vinylové podlahy je nutné nejprve odstranit starou podlahovou krytinu a vyrovnat případné nerovnosti podkladu. Některá vinylová plovoucí podlaha (pevný rigid vinyl a vícevrstvá plovoucí podlaha) lze však položit i na nerovný podklad, vždy se proto ujistěte, jaký typ používáte v informacích poskytnutých od výrobce. To je jediný způsob, jak zjistit, zda je vinylová plovoucí podlaha vhodná pro daný typ pokládky a zda podklad vyžaduje přípravu. V každém případě je třeba dbát na to, aby podlahová krytina neobsahovala prach a jiné nečistoty a to ani malé částečky.

Vzhledem ke stále se zvyšující poptávce po vysoce kvalitních produktech, je plovoucí vinylová podlaha zámková téměř neodlišitelná od pravých dřevěných podlah s parkety, vizuálně i texturami. Kromě svých nesporných technických kvalit je tu ještě jedna důležitá součást zámkové vinylové podlahy, a tou je cena. Za menší náklady totiž dostáváte nejkvalitnější možný produkt.

Gerflor: tvůrce trendů

Firma Gerflor znovu dokazuje svými nádhernými designy podlahových krytin, že si s nejnovější trendy tyká, dokonce je leckdy udává. Sám si nechal zpracovat výzkum, aby splnil požadavky svých zákazníků a přinesl jim to, co poptávají. Vinylová plovoucí podlaha a PVC podlaha v četných kolekcích přichází s dřevěnými a kamennými styly, od světlého odstínu dubu až po design tmavého kamene, které jsou znatelně pohodlnější než parketová podlaha.

Gerflor spolupracuje s designéry po celém světě, aby ve svém portfoliu měl jen ty nejoblíbenější a nejnovětší trendy podlahy. Nové barvy, textury a vzory jsou neustále vytvářené a klienti tak mají z čeho vybírat. Protože už tohoto výrobce dobře znají, vždy předvídají nový dechberoucí design.

Gerflor Senso Clic 30: Pevná, odolná vinylová podlaha click

Díky zkušenostem na trhu, Gerflor obnovuje a stále zlepšuje své produkty, aby jejich vinylová podlaha zámková přinášela svým uživatelům větší požitek za zlomek ceny. Gerflor nabízí inovativní nové řady, které jsou vždy měkké a pohodlné pod nohama a zároveň vypadají neuvěřitelně stylově. Zámková vinylová podlaha v kolekci Senso Clic 30 je jedinečná svými autentickými lesními barvami a nádhernými texturami. Tato vinylová podlaha zámková přidává dlažbě živelnost a styl, každý prostor s ní navíc získá okamžitý senzační vzhled. Navíc je plovoucí vinylová podlaha díky svému jedinečnému zaklikávacímu systému instalace velmi jednoduchá položit.

Tarkett - plovoucí vinylová podlaha zámková evropského lídra

Tarkett není jen evropskou jedničkou na trhu zámkové vinylové podlahy, mezi nejvýraznější hráče specializující se na parkety a laminát, linoleum nebo elastické podlahy pro sportovní haly. Většinu jeho výrobků je možné použít v obytných i komerčních prostorech, některé pak dokonce v průmyslu. Jedna taková plovoucí vinylová podlaha s click systémem, kterou lze využít téměř ve všech oblastech, je rozsáhlá řada Tarkett Starfloor. Je k dispozici v mnoha různých inspirativních designech s různými vrstvami opotřebení, což zajišťuje nalezení vhodného produktu PVC podlaha pro prakticky všechny místnosti.

Přeneste si pohodlí a výhody zámkové vinylové podlahy do vašich domovů

Vinylová podlaha zámková je ideálním řešením, které nastavuje podlahářské trendy a zároveň šetří uživatelům náklady při renovaci. Tato plovoucí vinylová podlaha click spojuje všestrannost a pevnost dohromady do jednoho výrobku.

Zámkové vinylové podlahy s click systémem jsou vhodné pro použití v jakékoli místnosti včetně ložnic, obývacích pokojů a určité jejich typy také pro kuchyňe a koupelny, kde za každé situace vytvoří robustní a odolnou podlahu. Vinylová plovoucí podlaha určitých druhů, ačkoli se může lišit produkt od produktu, umožňuje použití v obytných prostorech (domy, byty), komerčních prostorech (kanceláře, restaurace, hotely nebo školy) i některých průmyslových objektech. PVC podlahy a jejich zátěžová vrstva, která pomáhá krytinu chránit, ještě více prodlouží životnost Vaší vinylové podlahy.

Povrch zámkové vinylové podlahy je velmi odolný proti poškrábání stejně jako opotřebení a zároveň velmi snadný pro udržování. Vinylová podlaha click díky své struktuře poskytuje extrémní stálost a odolnost a rovněž značné tlumení zvuku v prostoru. Některé výrobky, které plovoucí vinylová podlaha má, jsou také vzduchotěsné, mají silné spojení a nepropouštějí vodu. 

Vinylová podlaha zámková je navíc vyráběná zpravidla s odolností proti ohni a je stále častěji recyklovatelná, a tedy šetrná k životnímu prostředí. Plovoucí vinylová podlaha click má dnes poměrně rozmanitý výběr a přináší na trh podlahových krytin unikátní řešení pro značné pohodlí a prvotřídní kvalitu.

Kvalitní vinylová podlaha zámková na Vás čeká jedině na eshopu BRICOFLOR

Ať už se chystáte renovovat či vytvářet nový prostor pro komerční nebo privátní účely, BRICOFLOR Vám nabízí prvotřídní PVC podlaha nebo zámkové vinylové podlahy s click systémem, které jsou skvělým řešením každého interiéru. Vinylová podlaha click s širokou nabídkou různých designů za skvělou cenu Vám zajistí, že si vyberete takový produkt, který bude nejvíce odpovídat Vašim představám. Prozkoumejte tedy všechny naše kolekce a užijte si nové PVC podlahy s garancí nejlepší ceny. Objednávku zámkové vinylové podlahy můžete provést z pohodlí Vašeho domova, a to navíc během několika minut. Neváhejte nás kontaktovat e-mailemtelefonicky nebo využijte kontaktní formulář. K dispozici je Vám také náš kompetentní tým. Objednejte si i Vy vysněné vinylové podlahy snadno online na stránkách BRICOFLOR!

Plus icon Přečtěte si více