SALE: Až 70% sleva na mnoho kategorií!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon

Vinylová podlaha – designová podlaha pro každého

Moderní řešení pro jakýkoli interiér. Vinylová podlaha není jen krá…

Přečtěte si více
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
origin-claim
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
1 - 20 z 1985 Produkty

Vinylové podlahy – designová a kvalitní podlaha pro každého

Vinylová podlaha, ať už klasická dřevěná, elegantní kamenné nebo dokonce mramorové či metalické dekory jistě uspokojí i nejnáročnější a nejnovější trendy na trhu podlahových krytin. Na základě Vašich nároků si jistě vyberete ty pravé dílce z vinylu v sortimentu designových podlah. Vinylová podlaha má dva různé systémy, pomocí jichž se řídí pokládka. Podle toho dělíme vinyl podlahy na samolepicí vinylové podlahy, zámkové s click systémem, lepený vinyl a samoležící dílce (loose lay vinyl). Tyto odlišné metody instalace vinylové podlahy umožňují ještě větší flexibilitu při výběru ideální podlahy pro Váš prostor a zajišťují také snadné zacílení pro domácí kutily i profesionály.

Všechny druhy instalace vinylové podlahy jsou velmi snadné a nevyžadují žádné speciální nářadí ani přítomnost kvalifikovaných pracovníků. Díky tomu se můžete do pokládání vybrané vinylové podlahy pustit sami a vytvořit si precizní a harmonické prostředí, které Vám bude vyhovovat. Vaše nové podlahové krytiny vytvoří okamžitě po jejich položení velmi atraktivní a příjemné prostředí. Flexibilita luxusních vinylových krytin, je jednou z neodmyslitelných vlastností, díky které je tak odolná.

Vinylová podlaha je připraven na vystavení náporu a opotřebení, avšak podlaha si díky své vysoké odolnosti vždy zanechává svou původní strukturu. Nemusíte se obávat ani žádné nestálosti nebo poškození, pokud je vystavena vlhku. Právě obrovská odolnost proti opotřebení, která zahrnuje odolnost proti oděru, řezu i nárazům, je jednou z hlavních výhod vinylového krytí. BRICOFLOR nabízí široké spektrum luxusních vinylových podlah, které jsou odolné proti vlhkosti a opotřebení a zároveň vhodné pro podlahové vytápění a působí jako opravdové dřevo za skvělé ceny.

Vaháte, zda je lepší vinylová podlaha nebo laminátová podlaha?

Lidé se často nechtějí vzdát příjemného vzhledu dřeva, ale zároveň se z cenových důvodů vyhýbají parkety jako typ podlahy, proto většina z nich začne uvažovat, jestli není výhodnější pořídit vinyl, levné PVC linoleum nebo laminát. Laminátové podlahy jsou finančně bezkonkurenční. S nejnižšími možnými cenami proto přitahují mnoho zákazníků. Jejich nevýhoda však spočívá v tom, že laminátová podlaha často nesplňuje denní požadavky na život, proto se rychle dostává do špatného stavu a její životnost tím klesá.

Plovoucí vinylové podlahy mají jednoznačně více výhod, než lze najít u laminátu, jelikož tento moderní typ levné PVC podlahy je velmi odolný vůči vodě, tudíž je možné použít vinylovou krytinu i pro místnosti v domácnosti se zvýšenou vlhkostí, proto jsou právě vynil podlahy do koupelny či kuchyně tou správnou volbou. Laminátová podlaha oproti tomu má nevýhodu v tom, že není tak odolná proti vlhkosti, proto není vhodné používat laminát v koupelnách nebo ve sklepě.

Mezi další výhody těchto podlah patří odolnost proti opotřebení, která je rozšiřuje možnosti jeho využití na vícero místech, i na těch která jsou více frekventovaná, protože tento materiál vydrží déle a zachová si svůj tvar.

Pokládka vinylové podlahy čtyřmi různými způsoby

S firmou BRICOFLOR máte možnost si vybrat ze široké nabídky luxusních vinylových a PVC lino podlah, která skýtá mnoho odlišných systémů instalace. Vinylová podlaha pokládka - čtyři hlavní varianty montáže. Základním indikátorem, kterou z metod vybrat, by měl být prostor, kde se bude podlaha instalovat a zároveň činnost, která se na ní bude uskutečňovat.

V první řadě, samolepící podlaha z vinylu je vhodná především pro domácí použití, jejich instalace je tak snadná, jak je to jen možné a zvládne ji úplně každý. Na druhou stranu cílovou skupinou pro lepený vinyl představují zákazníci s průmyslovými a komerčními prostory s vyšší frekvencí provozu, který vyžaduje profesionála, aby mohla být pokládka podlahy provedena.

Vinylová podlaha zámková – rychlé a snadné zacházení

Vinylová podlaha zámková funguje na principu click systému, díky kterému se stala oblíbenou pro svou jednoduchou a efektivní instalaci. Jedná se o nejjednodušší a okamžitý systém položení PVC podlahy. Praktická i krásná – vinylová podlaha s click systémem je velmi odolná, ačkoli vůbec neztrácí kvalitu a eleganci. Jednotlivé dílce, jsou spojeny zámkovými spoji a proto je samotná pokládka velice jednoduchá a perfektně ji zvládnete sami. Je to úplná hračka

Při rekonstrukci prostor jednotlivé díly jednoduše uzpůsobíte rozměrům Vaší místnosti, dlaždice, které jsou ke snadnému zaklikávání vyrobené, postupně zasuňte do sebe pomocí drážek a přesvědčte se, že brzy máte hotovo. Nebude k tomu potřebovat žádné speciální nářadí ani mimořádné schopnosti. Doporučujeme při instalaci použít podložku, která Vaší nové podlaze zajistí větší stabilitu a také delší životnost. Zkontrolujte, že je podložka čistá, rovná, pevná a suchá, aby nová plovoucí podlaha z vinylu byla v nejlepší možné kondici.

V závislosti na vlastnostech jednotlivých podlah a na výrobci můžete pod dílce položit ještě speciální izolaci tlumící zvuk, která také umí vyrovnat mírné nerovnosti na podloží a může pozitivně ovlivnit i teplotu v místnosti. Nová vinylová zámková podlaha Vám podstatně sníží čas při rekonstrukci a umožní Vám užívat si dřív nového prostoru. 

 

Samolepící vinylová podlaha – jednoduché a komfortní řešení

Další okamžité, jednoduché, a navíc velmi efektivní řešení rekonstrukce podlahy je využití prken, které disponují samolepícími zadními stranami. Jedná se o snadné a praktické řešení, jelikož tímto druhem vinylové podlahy dopřejete jakémukoli prostoru novou stylovou atmosféru. Vinylové podlahy samolepící otevírají celou řadu možností, zejména pro obytný prostor. Vrchní dekorativní vrstva, která může mít vzhled od dřeva po železo nebo dokonce i porcelánu, je vyráběná tak, aby prostoru dodala naprosto originální a osobitý styl.

Pokud se rozhodnete rekonstruovat Váš domov, nemusí to být nutně jeden nekonečný projekt. Tyto vinylové dílce i prkna jsou ze spodní strany opatřené vrstvou lepidla citlivého na tlak. Při jejich pokládce tedy stačí jednoduše strhnout ochrannou fólii a přilepit je na zem. Vinyl podlaha díky tomuto systému nevyžaduje žádné speciální vybavení ani dovednosti, naopak je ideální pro domácí kutily, a je vhodný pro běžné domácí použití.

Další výhodou těchto samolepicích dlaždic a prken je jejich jednoduchá údržba a odolnost proti vlhkosti, díky čemuž se hodí do všech místnosti v obytných prostorech. Před montáží se ujistěte, že podloží je čisté a není na něm žádná nerovnost. Jakmile je podklad podlahy řádně připravený pro položení samolepicího vinylu, jde již všechno ráz na ráz. Jednoduše přizpůsobte dílce rozměrům místnosti, případně je seřízněte kolem trubek a dalších překážek, a dílce kousek po kousku připevněte k podlaze. Po položení tato samolepící vinylová podlaha vytvoří homogenní a díky lepidlu perfektně stabilní plochu, která je ihned pochází. 

Mezi největší výhody této podlahy patří nenáročná údržba, excelentní přilnavost a voděodolnost. Naše rozmanité dekory, které jsou Vám k dispozici, zajistí Vašemu povrchu ten nejlepší vzhled. Průkopníky v tomto oboru jsou především firmy Tarkett a Gerflor. Samolepící podlaha těchto výrobců se vyznačuje různorodým designovým výhledem a zvláště pak snadnou instalací.

Samoležící vinylová podlaha (loose lay vinyl) – bezproblémová varianta

Tento typ vinylové podlahy je vynikající kombinací lepené a plovoucí podlahy. Důvodem je, že ačkoli k jejímu položení nepotřebujete lepidlo ani jiné pojivo, velmi silně přilne k podložce díky velkému spodnímu tření. Tento systém je tak efektivní a dílce drží tak pevně, že může působit jako by byly díly k podlaze přilepené. Nicméně k montáži se žádný druh lepidla nepoužívá, což z tohoto druhu pokládky činí snadnou variantu pro každého. Při instalaci dlaždic a prken i jejich odstraňování nezůstávají Prksna této vinylové podlahy jsou snadno zvednutelná, takže výměna a čištění jsou lepší než u jiné vinylové podlahy. Před položením má loose lay vinylová podlaha jednu podmínku, a tou je skutečnost, že ji musíte zprvu přizpůsobit rozměrům místnosti a pak už lze jen dílec po dílci pokládat dokud budete s renovací hotoví. Loose lay se hodí do všech obytných prostor.

 

Lepený vinyl – cenově výhodný lepený vinyl s autentickým vzhledem pro profesionály

Nejoriginálnějším způsobem pokládání vinylové podlahy je lepený vinyl. Instalace není snadná a vyžaduje spoustu dovedností a know-how. Podklad pro vinylové podlahy lepené musí být zcela rovný, protože i malé částice mohou být viditelné na povrchu díky malé celkové tloušťce. Zvláště důležitou roli hraje umístění prken a volba správného množství lepidla. Pouze tímto způsobem lze zabránit následnému prokluzování.

Po instalaci však tyto klasické lepené dlaždice nabízí mnoho výhod, které ostatní druhy pokládky nemohou přinést: Designová vinylová lepená podlaha má enormně malou konstrukční výšku. Obvykle to jsou jen 2 mm. Díky tomu je lepicí vinyl ideální podlahou pro renovaci a zvláště pak i pro využití v bezbariérových prostorách, jelikož není nutné brousit dveře a navíc přechod do jiných místností je téměř neviditelný.

Dlaždice a prkna jsou vysoce kvalitní produkty a mohou dobře sloužit na mnoha místech – od intenzivně používaného domácího prostředí až po komerční prostory s velkou zátěží. Jejich výjimečná pevnost spočívá v tom, že jsou samy o sobě silné. Jejich stabilita, kterou poskytují, vychází z vrstvy lepidla, které zvyšuje robustnost a také odolnost dílců proti opotřebení. Podlaha lepený vinyl je kvůli lepidlu trvalým řešením podlahy. Lze jej aplikovat prakticky na jakýkoli povrch, přičemž k tomu není potřebné mít žádné další nástroje.

Dílce jsou opatřené speciální lepící hranou, díky níž podlaha nepotřebuje žádnou dobu sušení, a je okamžitě po dokončení pochozí. Vinylová podlaha lepená je nejvyšší kvality a zároveň inovativní produkt s barvami a texturami surových materiálů, jako je dřevo nebo kámen, které zajišťují autentický elegantní vzhled. Je také dobrou alternativou ve vlhkých místnostech, protože je zcela imunní proti vlhkosti, pokud je podlaha správně utěsněna. Voda ani vlhkost nemají na lepený vinyl dopad, proto je možné tento typ lepené využít jak v kuchyni tak koupelně. V BRICOFLOR najdete několik kolekcí vinylové podlahy, které budou jistě pasovat Vašim požadavkům.

Designové vinylové podlahy od top světových výrobců s všestranným využitím

Nejslavnějšími mezinárodními výrobci vinylových podlah jsou Adore, Allure, Amtico, Gerflor, Hebo a Tarkett. Podlahové řešení od firmy Gerflor nachází uplatnění i na takových událostech jako jsou olympijské hry, a důvěřují jí velké společnosti jako Boeing. Její ohromující úspěchy činí z podlah Gerflor nejlepší volbu ve spolehlivosti, odolnosti a důvěryhodnosti. Gerflor luxusní vinylové dlaždice a prkna nabízí nepřeberné množství stylových barev a designů zároveň s vysokou trvanlivostí a celkovou kvalitou zpracování. Gerflor se rovněž snaží být šetrný k životnímu prostředí, a proto jsou všechny jeho výrobky 100% recyklovatelné.

Tarkett přináší široké spektrum vinylových dílců mnoha odstínů a inspirací, mezi nejcennější vlastnosti podlah od firmy patří robustnost a kvalita surových materiálů, díky čemuž Tarkett poskytne to pravé pro každý druh využití. A v neposlední řadě velmi odolné dlaždice a prkna od Allure, které si svou slávu vydobyly kvalitní výrobou a snadnou instalací. Všechny výrobky jsou kompletně přizpůsobivé a všestranné, a tak je možné jejich domácí i komerční použití. V eshopu BRICOFLOR najdete kromě těchto i mnoho dalších výrobců, kteří jsou známí svým citem pro dokonalost a dokáží Vám, že vinyl opticky i technicky uspokojí veškeré nároky.

MADE IN EUROPE – záruka té nejvyšší kvality

Vinylová podlaha „Made in Europe“ podléhá přísným pravidlům a požadavkům. Obecně lze brát rozhodnutí vyrábět a produkovat v Evropě pod se značkou „vyrobeno v Evropě“ jako známku a strvrzení prvotřídní, celosvětové kvality. Vinylové podlahy od firmy Gerflor se vyrábí na evropském kontinentě a splňují tak standardy vysoce kvalitních podlah. Dokonce i vinylová podlahová krytina Forbo se vyrábí lokálně a vyznačuje se výběrovou kvalitou. Pokud hledáte kvalitní designovou podlahu, měli byste věnovat pozornost místu výroby a zahrnout ji mezi svá kritéria.

Podlahy z vinylu „Made in Europe“ podléhají přísným pravidlům a požadavkům. Obecně lze brát Made in Europe tedy „vyrobeno v Evropě“ jako známku a stvrzení prvotřídní, celosvětové kvality. Podlahy od firmy Gerflor se vyrábí na evropském kontinentě a musí tak splňovat vysoké standardy kvalitních podlah. Také podlahy Forbo se vyrábí lokálně a vyznačují se výběrovou kvalitou. Pokud hledáte kvalitní designovou podlahu, měli byste věnovat pozornost místu výroby a zahrnout ji mezi svá kritéria.

NAŠE OBLÍBENÉ VINYLOVÉ podlahy - BRICOFLOR DOPORUČUJE

Díky dlouholetým zkušenostem s různými dodavateli máme v BRICOFLOR naše nejoblíbenější favority, pokud jde o multifunkční vinylové podlahy a dílce. Někteří z nejznámějších výrobců, kteří produkují luxusní vinylové podlahy a linoleum, včetně renomovaných výrobců jako jsou Allure, Gerflor a Tarkett svými kolekcemi přispívají k našemu velkému výběru a poukazují na to, jak podlaha z vinylu dokáže vizuálně i technicky změnit Váš domov.

Zejména se nám osvědčila vinylový podlaha od firmy Gerflor! Tento výrobce mění trh svými neústupnými požadavky na kvalitu a enormním výběrem dekorů. Kromě toho mají jeho jednotlivé kolekce odlišné vlastnosti, takže splňují dozajista i požadavky těch nejnáročnějších.

Kolekce Gerflor Senso Clic 30 například nenechává nic náhodě. Pro každý pokoj je zahrnut odpovídající vzor, ať už jsou to vinylové parkety v dekoru dřeva nebo dlaždice.Tyto podlahy jsou vhodné pro jakoukoliv místnost, neboť vytváří vizuálně výraznější prostor, který mimo jiné zajistí dlouhodobé bezstarostné bydlení.

Neobyčejně propracované vinylové dílce s krásnou reprodukci dřeva najdete v kolekci Wineo 400. Jedinečná zrna vytvářejí zajímavé kontrasty. Přímé světlo vytváří vzrušující hru s autenticky navrženým dřevěným povrchem. Podlahy Wineo slibují větší rozmanitost v každodenním životě pro pohodlný, dlouhotrvající požitek.

Vinylové podlahy s obrovským výběrem – zvolte si to pravé na eshopu BRICOFLOR

Vinylové podlahy jsou opravdu všestranné, což je jedním z důvodů, proč velmi rychle dobyly trh s podlahovými krytinami. V online obchodě BRICOFLOR najdete obrovský výběr různých designových podlah s téměř 1000 odlišných stylů, které mohou být bezpečně a jednoduše instalované v domácnosti i komerčních prostorech. Máte na výběr mezi dlaždicemi i prkny vhodnými pro obytné i průmyslové prostory a rovněž čtyřmi systémy instalace, díky kterým je i samo pokládka hračka. 

Pokud potřebujete individuální radu, kontaktujte nás prosím e-mailem, telefonicky nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Přátelský a kompetentní personál Vám rád pomůže a bude Vás doprovázet na cestě k Vaší vysněné podlaze. Bez ohledu na to, které podlahy si nakonec zvolíte, budete mít vždy prospěch z naší záruky nejlepší ceny.

Rozhodněte se nyní pro stylové vinylové podlahy či levné PVC lino a využijte všestranné možnosti použití. Přeměňte svůj domov na neporovnatelné místo s elegantním designem. Zvolte si nový domov dle Vašich požadavků, vyberte si mezi druhem dílců, variantu jejich montáže, která Vám nejvíc vyhovuje, barvu a technické i kvalitativní nároky, jimiž disponují. E-shop BRICOFLOR nabízí širokou škálu produktů, v níž jistě objevíte to, co hledáte!

Plus icon Přečtěte si více