SALE: Až 70% sleva na mnoho kategorií!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon

Linoleum – Autentická, trvanlivá a všestranná pružná podlahová krytina

Linoleum bylo vyvinuto už v šedesátých letech Frederickem Waltonem. A podle mnoha zdrojů &scaron…

Přečtěte si více
1 - 20 z 148 Produkty

Všestrannost v jednom produktu – Linoleum jako UDRŽITELNÁ ALTERNATIVA

Linoleum je jednou z nejekologičtějších pružných podlahových krytin, jejichž receptura se zachovala dodnes, ale byla vylepšena. Dnes je linoleum stále vyrobeno z více než 90% obnovitelných surovin a téměř ve všech případech se skládá z lněného oleje, korku, dřevěné mouky, pryskyřic, vápencového prášku a dalších přírodních složek. Kromě těchto vlastností je nyní linoleum k dispozici v široké škále designů. Bez ohledu na to, zda se jedná o jasné obyčejné barvy, jednoduchý mramorový design nebo něco podobného: přirozené zbarvení znamená ohromnou autentičnost a všestrannost. Objevte nyní rozmanitý výběr linolea v internetovém obchodě BRICOFLOR a najděte svou novou linoleovou podlahu!

LINOLEUM – klasická podlaha, která je známá ve zkratce jako lino

Každý zná tento pojem lino a už zná některé podrobnosti o populární podlahové klasice. Ale ne každý ví, co je opravdu za populárním linoleem. Pružný materiál lino dokáže mnohem více než jen zkrášlit podlahu a díky odlišnému zpracování jej nyní najdete také na stěnách nebo na nábytku. Každý, kdo stojí před novým projektem renovace, by měl přesně vědět o různých výhodách praktického linoleum, aby se mohl jednoduše rozhodnout.

Lino je často zaměňováno s podobným PVC. PVC podlahy a linoleum se navzájem neliší pouze svou strukturou. Zatímco linoleum je čistě přírodní produkt, PVC se vyrábí synteticky a má své vlastní výhody. Pokud byste se chtěli dozvědět více o vlastnostech PVC, můžete si prohlédnout naši rozsáhlou online nabídku a najít tam ten správný produkt pro vás.

LINOLEUM - O CO PŘESNĚ jde

Linoleum je ekologická podlahová krytina vyrobená z lněného oleje, korkové mouky a juty. Lino je nejen obzvláště přírodní, ale také extrémně odolné. Vzhledem k výrobě převážně obnovitelných surovin je linoleum považováno za extrémně šetrné k životnímu prostředí, a proto nabízí přidanou hodnotu pro lidi i přírodu. Jeho přírodní složky dodávají materiálu jedinečnou flexibilitu. Proto je linoleum tradičně jednou z elastických podlahových krytin. Linoleum je zpravidla nabízeno v rolích o šířce 2 m, ale existuje také řešení pro kutily s linoleem pro kutily.

LINOLEUM, PVC NEBO VINYL?

Na první pohled mohou PVC podlahy a linoleum vypadat velmi podobně, strukturovaná ražba povrchů se dnes těžko rozlišuje. Podlahové krytiny se však velmi liší svým složením.

PVC a vinyl jsou čistě syntetické materiály, zatímco linoleum je vyrobeno z přírodních surovin. Struktura produktu se také liší, protože zatímco PVC krytiny mají často vícevrstvou strukturu - rozlišuje mezi podkladovou a vinylovou vrstvou - lino je obvykle jednovrstvé s průběžnou otěruvzdornou vrstvou. Právě tato jednoduchá struktura činí linoleum tak obzvláště odolným, protože podlahovou krytinu lze několikrát leštit nebo brousit.

Linoleum je podstatně těžší než vinylové podlahy, a proto jsou k dispozici pouze v šířce role 2 m, zatímco podlahy z PVC jsou k dispozici také v šířce role 4 m nebo dokonce 5 m.

VYUŽIJTE VŠECHNY VÝHODY LINOLEA

Díky svému jedinečnému složení má linoleum celou řadu výhod. Lino je odolné proti opotřebení a vyznačuje se zejména slibnou trvanlivostí a robustností. Linoleum je tedy vhodné nejen pro instalaci v silně frekventovaných obytných prostorech, ale také se často používá pro obložení veřejných prostor. Ve školách, administrativních budovách nebo dokonce v nemocnicích se obvykle setkáte s řešením elastické podlahy, kde se kromě své trvanlivosti vyplatí také kolečka pro židle a vhodnost pro schodiště. Linoleum je navíc extrémně nehořlavé a je považováno za rezistentní vůči všem tukům a olejům. Čištění je dále vylepšeno hygienickými a antibakteriálními vlastnostmi, které jsou výsledkem pojiva Linoxyn.

Linoleum je obzvláště populární v obytných prostorech kvůli výraznému zlepšení kročejového zvuku. Odolnost proti přenosu tepla také umožňuje pokládat praktický materiál na podlahové topení a těžit tak z teplých nohou po celý rok.

Linoleum – pokládka

Linoleum z role musí být po dobré přípravě podkladu po celé ploše přilepeny přítlačným válečkem. Švy mezi válci jsou zpracovány technologií svařování za studena. Pokládání linolea je nejvyšší disciplínou v podlahovém průmyslu a mělo by být rozhodně ponecháno na odborníka. Click linoleum je dobrou alternativou pro soukromé uživatele a díky systému kliknutí je také snadno položitelné pro kutily.

NADČASOVÝ DESIGN ROOM - LINOLEUM JAKO DESIGNOVÝ HIT

Linoleum a jeho spektrum podlah je nyní obrovské. Kromě barevných dekorů je pružné linoleum k dispozici také v mramorovaných designech a jako elegantní imitace dřeva. Lino a jeho různá optika dává každé místnosti zcela novou perspektivu a ve spojení s vaším interiérem vytváří individuální styl, který vás odráží. Díky různým designům a výběru barev více než stovky různých barev neexistují žádná omezení designu obytných a smluvních prostor.

Linoleum a jeho barevné variace jsou rozmanité, ale zároveň jednoduché i zdrženlivé dekory v bílé, béžové, hnědé, šedé, antracitové a černé variantě i v jasných barvách duhy. Komplexní řada splňuje živé sny. Zcela přepracujte své pokoje linoleem a objevte různé možnosti v internetovém obchodě BRICOFLOR hned teď!

FORBO LINOLEUM - SVĚTOVÝ VŮDCE TRHU PRO ELASTICKÁ ŘEŠENÍ PODLAH

Jako specialista na produkty z linolea nabízí značkový výrobce Forbo širokou škálu kolekcí linolea. Každá z různých možností zaujme atributy, jako je šetrnost k životnímu prostředí, trvanlivost, odolnost proti opotřebení, dlouhá životnost, snadné čištění a mnoho dalších vynikajících vlastností. U kolekcí jako Forbo Marmoleum Click, Forbo Walton a Forbo Artoleum najdete v internetovém obchodě BRICOFLOR širokou škálu vysoce kvalitních linoleových podlah od společnosti Forbo.

Samotná velká kolekce linoleum Forbo Marmoleum s verzemi Forbo Marmoleum Real, Forbo Marmoleum Fresco a Forbo Marmoleum Vivace nabízí kolem 90 různých barevných provedení, mezi nimiž najdete také své nové linoleové podlahy. Stejný klasický mramorový design, který se skládá z jemně sladěných barev, působí na povrchy různých velikostí a harmonizuje s mnoha styly vybavení. V kolekcích Forbo Walton Uni, Forbo Walton Cirrus a Forbo Walton Concrete naopak najdete klasické i univerzální unicolor vzory, a proto vhodného partnera pro renovaci každého interiéru. Objevte tyto a mnoho dalších kolekcí linolea Forbo v internetovém obchodě BRICOFLOR hned teď a nechte se jimi inspirovat!

Linoleum FORBO FURNITURE - ZAŘÍZENÍ DO KAŽDého prostoru

Linoleum lze nyní použít mnohem víc než jen k pokrytí podlahy. Výrobce Forbo si to také myslel a udělal z linolea jedinečný potahový materiál. Kolekce linolea Forbo nejenže vypadají vysoce kvalitně a elegantně, ale také dávají vašemu interiéru zcela nový vzhled. Praktické linoleum pro nábytek nabízí také technickou přidanou hodnotu. Díky svým robustním a odolným vlastnostem bude váš kus nábytku výrazně odolnější. Přírodní materiál navíc pomáhá udržitelným způsobem zlepšovat vnitřní klima. Nezaměnitelný hedvábně matný pocit zaručuje, že se vám stejně pohodlně sedí. Kromě vašeho stolu můžete také použít nábytkové linoleum k obložení příslušného místa k sezení.

V klasické paletě barev najdete tlumené přírodní a šedé tóny i některé svěží nuance, které na jednoduchém nábytku vytvářejí vzrušující zvýraznění. Mírně elastický materiál lze zpracovat jak ručně, tak strojově, a lze jej proto flexibilně přizpůsobit organickým tvarům. Ať už jsou to skříně, dveře, stoly, vypínače světla nebo displeje, dejte svému zařízení šanci stát se mimořádnými samostatnými kusy a zakryjte to kolekcí linolea Forbo Desktop!

Forbo linoleum: Světový lídr v lino produktech

Jakožto přední hráč v produktech linoleum přináší značka Forbo širokou škálu kolekcí linolea. Každou řadu pak jde označit atributy – ekologická, pevná, odolná proti opotřebení, trvanlivá, snadno udržovatelná atd. Například kolekce Forbo Marmoleum Click kombinuje dlouhou životnost s robustností. Je možné ji použít v obytných i komerčních prostorech s nejintenzivnějším používáním. Je odolná vůči opotřebení a oděru. Její pokládka je pak snadná jako hračka. Zaklikávací systém zajišťuje, že nebudete potřebovat lepidlo ani pokladače. Instalaci podlahy zvládnete sami. Pokládka funguje na systému pera a drážky. Obrovskou výhodou pak je možné rozpojení podlahy, nahrazení kusu za kus, případně přenesení podlahy při stěhování. Získejte tuto jedinečnou zkušenost.

Tarkett linoleum: Odolnost, kterou ocení i objekty s nejintenzivnějším provozem

Linoleum společnosti Tarkett se stává stále oblíbenějším, protože je ekologicky šetrné a lehce se čistí a udržuje. Výrobce se zaměřuje na různé oblasti použití. Zpravidla své kolekce dělá tak, aby se mohly použít ve všech komerčních prostorech, disponují užitnou třídou 23 až 41. Linoleum je navíc velmi vhodné pro objekty. Zvláštní důraz je kladený na vhodnost pro citlivé aplikace, jako jsou školy, školky, nemocnice apod. Zejména v těchto budovách je trvanlivé lino s výraznými technologickými a přirozenými bakteriostatickými vlastnostmi ideální řešení. Francouzský producent podlahových krytin zde navíc nezapomíná ani na atraktivní design. Přesvědčte se sami.

Nadčasový design v mnoha módních barvách

Spektrum dekorů linoleových podlah je vskutku obrovské. Kromě čistých jednoduchých designů zde najdete mramorové či zakalené vzory. K dispozici jsou bílé, béžové, hnědé, šedé či antracitové varianty, stejně jako jasné duhové barvy. Různé styly dávají každému místu zcela nový vzhled. Díky různorodosti designu a stovkám odstínů neexistují prakticky žádné limity pro návrh obytného ani komerčního prostoru.  Objevte nyní velký svět linolea. Jsme si jistí, že Vás překvapí, jak nápaditou podlahu můžete mít.

Největší výhoda linolea? Dlouhá životnost

Linoleum se lepí k podlaze, a díky trvalému způsobu pokládky je následně lino silnou podlahovou krytinou po mnoho desetiletí. Podlahu charakterizuje zvláštní trvanlivost, zaručuje je nejčastěji využívaná povrchová úprava PUR. Toto ošetření současně zajišťuje snadné čištění a dobré hygienické prostředí. Linoleum je zároveň odolné i vůči vysoké zátěži (a mechanickému namáhání). Další předností je odolnost proti oděru a chemikáliím, což lina činí dokonalou podlahovou krytinu.

Objednejte si linoleum v online obchodě BRICOFLOR. Vyberte si podlahu, která vydrží vše

Největší evropští výrobci Forbo a Tarkett nabízí neuvěřitelný počet variant linoleových podlah. Obrovský výběr najdete také na eshopu BRICOFLOR.CZ. Vzhledem k tomu, že vybrat si jeden druh může být obtížné, nabízíme službu zaslání vzorků zdarma. Jakmile budete mít linoleum fyzicky v ruce, zvolíte si ideální řešení snadněji. Pokud máte v plánu větší projekt nebo jen chcete poradit, kontaktujte náš zákaznický servis prostřednictvím telefonu nebo e-mailu, rádi Vám poradíme a případně připravíme nabídku na míru. Budeme se těšit na Váš kontakt.

Plus icon Přečtěte si více