Kontakt
Máte Nějaké Otázky?

Rádi Vám poradíme! Kontakt Po – Pá: 8-17 hodin +420 608 900 010 nebo na e-mail info@bricoflor.cz

Kobercové čtverce: Praktická alternativa k tradičnímu koberci

Kvůli svým četným výhodám patří koberec neodmyslitelně mezi velmi oblíbené podlahové krytiny: vysoký komfort při chůzi a došlapu, pohodlnost, efektivní protihlukovost a design. Díky možnosti výběru z pestré nabídky barev, vzorů a struktur nabízí také velký prostor pro kreativitu. Mnohé však může odrazovat určitá nepraktičnost kobercových rolí a zdlouhavé pokládání. S kobercovými dlaždicemi však tyto starosti odpadají: všechny pozitivní charakteristiky textilní podlahové krytiny se v tomto produktu spojují s praktickými aspekty modulární podlahy.

Dozvědět se více

KOBERCOVÉ ČTVERCE

  • Garance nejlepší ceny

    Ujistěte se, že nezaplatíte ani korunu navíc!
  • Nabídky na míru

    Plánujete větší projekt? Připravíme Vám speciální nabídku!
  • Vzorky zdarma

    Objednejte si nyní bezplatně až 8 vzorků!

Kobercové dlaždice umožňují bezproblémový transport a také pokládka probíhá snadno a rychle - právě kusové kobercové čtverce se instalují skoro samy. A navíc je k dispozici neuvěřitelně pestrá nabídka mnoha různých vzorů a designů. Protože řada výrobců již objevila potenciál kobercových dlaždic, jsou dostupné v nesčetných variantách a provedeních - takže mohou dostát snad všem nárokům na barvu či povrch. Jistě s kobercovými dlaždicemi najdete i Vy zajímavé řešení pro Vaši podlahu - ať už pro Váš domov či obchodní prostory.

Design - kobercové dlaždice v různých barvách

Velké množství výrobců, kteří se kobercovým dlaždicím věnují, je výchozím bodem pro rozmanitost různých designů na trhu. Díky tomu nabízíme četná řešení a pestrý výběr pro nejrůznější bytové i nebytové prostory a dokážeme sestavit individuální nabídku zohledňující osobní potřeby každého zákazníka.

Barevná škála kobercových dlaždic sahá od tradičních, klasických tónů až k moderním, šmrncovním variantám - záleží na tom, jakého efektu chcete docílit. Mnoho kolekcí obsahuje rozsáhlý výběr klasických odstínů. Kobercové čtverce v neutrální šedé, přívětivé béžové a hřejivém hnědém tónu patří k standardům sortimentu. Ovšem také barevnější varianty mohou rovněž působit nenuceně a elegantně. Nenápadnější, zdrženlivější verze běžných barevných tónů tvoří značnou část mnoha kolekcí a postarají se o střídmou optiku. Přírodě blízké nuance lesa, lesních plodů či vody propůjčí Vašim prostorám barvu, aniž by působily nepřirozeně. Můžete mít také kobercové dlaždice v pronikavých trendy barvách, jako například růžová nebo svěží oranžová. Velké plus kobercových dlaždic: nemusíte se nutně rozhodnout pro jednu barvu. Tady se projevuje další výhoda modulární podlahy. V rámci jedné kolekce můžete kombinovat různé barvy dle libosti. Můžete využít poutavé akcenty, harmonická sladění či kontrasty nenápadných a zářivých barevných odstínů, vyznačit cesty nebo vytvořit optické oddělení v prostoru, zapojit do hry pruhy nebo bez problému vytvořit šachovnici. Dejte prostor Vaší inspiraci a kreativitě, s kobercovými čtverci je to hračka!


Kobercové čtverce mnoha vzorů a struktur pro všechny prostory

Nejen rozmanitost barev je u kobercových dlaždic obrovská výhoda. Co se týče struktury, kvality povrchu a vzorů, čeká na Vás také bohatý výběr. Obzvlášť odolný a robustní je tradiční smyčkový koberec, který je dostupný v mnoha variantách. Odlišně dlouhé smyčky vytváří úžasné efekty, krátce/úzce tkané vytvoří velmi rovný, pevný povrch. Kobercové dlaždice ve velurové kvalitě se střihaným vlasem, tzn. nesmyčkové, jsou díky svému měkkému, komfortnímu povrchu a útulné optice obzvlášť vhodné do privátních prostor, kde se chcete cítit uvolněně a pohodlně. Také nabízíme výrazně odolné varianty pro komerční prostory, vhodné jsou především ploché, robustní vpichované koberce.

Velká část kobercových čtverců je zhotovena z perfektně sladěné směsi různobarevné příze a obdrží tak atraktivní melírování, někdy decentní, někdy výrazné - ale vždy efektní. Díky němu jsou drobné nečistoty velice nenápadné a údržba povrchu je snadnější a méně náročná. Barvy také dostanou větší hloubku. Vedle jednoduchého melíru nechybí také různé vzory: lineární pruhy nebo další geometrická uspořádání, puntíky a tečky, nebo organicko-přírodní vzor jako například optika křemene. V souladu s aktuálními trendy ve světě nábytku a interiérového designu dokáží kobercové dlaždice perfektně doplnit Vaše prostory o osobitý prvek a v mžiku zkrášlí každý interiér jako mávnutím proutku.

Kobercové dlaždice - snadná pokládka

Neskladné kobercové role, nepohodlný transport po úzkých schodištích a chodbách a namáhavá, náročná pokládka - s našimi kobercovými dlaždicemi už nikdy víc! Díky praktickému formátu jsou vhodné pro všechny prostory a velmi rychle na svém místě. Bezproblémová a snadná pokládka je velkou výhodou kobercových dlaždic. U většiny našich produktů jde o samostatně ležící dlaždice, to znamená, že k položení podlahy není třeba žádné tekuté lepidlo. Vlastní váha vrstvených materiálů spolu se stabilní, robustní konstrukcí zadní stěny umožňuje rychlou, samostatnou pokládku. Tím se předejde zbytečným přebytkům materiálu a díky snadné pokládce samostatně ležících dlaždic také nepříjemným či dokonce škodlivým zápachům z chemikálií v lepidlech. Vhodná je fixace spojů například oboustrannou lepicí páskou, a to především ve větších prostorách. Protože kobercové dlaždice umožňují vzhledem k individuálním potřebám prostoru o dost přesnější spotřebu materiálu, vzniká při jejich použití mnohem méně odstřižků a přebytků. Tím šetříte nejen vaši peněženku, ale redukujete tím množství odpadu a zbytečně nevyužitého materiálu, což je příznivé pro životní prostředí.

Také samostatně lepící kobercové dlaždice jsou součástí našeho sortimentu. Stejně jako samostatně ležící kobercové čtverce si vystačíte se samostatně lepícími dlaždicemi bez tekutých lepidel. Jejich lepicí vrstva drží spolehlivě na svém místě a zajistí bleskurychlé, snadné položení podlahy.

Je jedno, zda zvolíte samostatně ležící či lepící čtverce - kobercové dlaždice jsou obzvlášť bezproblémová podlahová krytina, kterou v okamžiku zkrášlíte Vaše prostory. Různé druhy pokládek a kombinace různých barev Vám poskytují také prostor pro Vaši kreativitu, kterou Vám obyčejný klasický koberec nikdy neumožní.

Flexibilita: Kobercové čtverce pro veletrhy a eventy, komerční i bytové prostory

Když se řekne koberec, myslí nejprve většina z nás na měkkou, pohodlnou podlahovou krytinu v obytných prostorách. Ale kobercové dlaždice nabízí mnohem více. S pomocí robustních materiálů a přízí a díky pečlivému, modernímu zpracování vznikají mimořádně odolné produkty. Tyto výrobky obstojí i při velké zátěži v komerčních prostorách a vysoká frekvence zákazníků jim nečiní žádný problém. Díky tomu můžete mít užitek z hřejivé optiky textilní podlahové krytiny a volnou ruku při zařizování a utváření Vašich prostor pro komerční účely. Přirozeně i zde využijete řadu výhod kobercových dlaždic: právě v kancelářích nebo vzdělávacích zařízeních, ve kterých je klidná atmosféra pro práci velmi důležitá, se vyplatí excelentní protihluková izolace. Díky vysoké kvalitě, kterou řada renomovaných výrobců kobercových dlaždic udržuje, stojí pokládce takové podlahy nic v cestě.

Kvalitní výrobci kobercových dlaždic v našem online shopu

Samozřejmě chceme Vám, našim zákazníkům, nabídnout co největší výběr kobercových čtverců. V našem online shopu najdete kvalitní produkty od mnoha renomovaných výrobců a řadu nejrůznějších kolekcí pro bytové i jiné prostory a objekty.

Jako vynálezce kobercových dlaždic platí zakladatel holandského podniku Heuga, který je znám pro své dlouholeté zkušenosti, nejvyšší nároky na kvalitu a široké spektrum produktů. Přes 20 kolekcí tohoto roku 1956 založeného tradičního výrobce naleznete na stránce BRICOFLOR, mnoho z nich i s udáním vhodnosti pro různé objekty. Při produkci svých kobercových čtverců se Heuga orientuje na trvale udržitelné, životní prostředí zohledňující principy projektu Mission zero, kterému se zavázala i americká mateřská firma Interface.

Interface se proslavila především svou chutí experimentovat a inovativními podlahovými řešeními. Řada vysoce ceněných kolekcí je inspirována přírodou a vnějším světem a tím vznikají jedinečné designy, které nenajdete u žádného jiného výrobce. Kvalitní produkty z firmy Interface jsou odolné a mají dlouhou životnost a svým atraktivním designem vnesou něco jedinečného do každého prostoru. I zde platí Mission zero: k životnímu prostředí ohleduplná výroba a produkty, s cílem stát se do roku 2020 podnikem kompletně podporujícím svým konáním trvalou udržitelnost zdrojů. 

Velmi výjimečné jsou kobercové čtverce Tretford, známé svou nezaměnitelnou kvalitou textilie z kozí srsti. Sestává z jedinečné směsi materiálů z kozí srsti z Mongolska a čisté střižní vlny. Díky tomu jsou tyto kobercové dlaždice tak přírodní, jak žádné jiné. Pozitivní vlastnosti kozí srsti se projevují ve vlastnostech těchto kobercových čtverců - regulují vlhkost a teplotu a umožní Vám jedinečný komfort a příjemné bydlení. V kombinaci s hodnotnými recyklovanými vlákny se kolekce stávají dostupnými i pro komerční objekty a prostory.

Již v roce 1955 vložil svou důvěru zakladatel firmy Dura, Christian Wirth, do metody zvané "Tufting" a stal se tak průkopníkem využívání postupu, který je dnes jedním s nejrozšířenějších při výrobě textilní podlahové krytiny. Kobercové čtverce z firmy Dura jsou vždy přizpůsobené potřebám zákazníka a kladou si za cíl zlepšit kvalitu bydlení, pracovního prostředí a tím i kvalitu života. Tyto kobercové dlaždice k dostání v početných a různorodých kolekcích pro bytové i komerční prostory - od gastronomických zařízení, hotelů, až po dopravní prostředky jako lodě či letadla. Celá řada inovativních optimalizací zlepšuje vlastnosti výrobku, jako například patentované duraAir Technologie, která přispívá k čistotě vzduchu v místnosti. Co se týče barev a designu, orientuje se Dura na novinky a trendy na trhu, takže Dura kobercové dlaždice perfektně zapadají do aktuálních trendů bydlení a zařízení interiérů.

Velký výběr kobercových čtverců na BRICOFLOR

Tohle byla jen malá ochutnávka z mnoha výrobců kobercových dlaždic, které Vám v našem online shopu představíme. Ať už hledáte kobercový povrch za jakýmkoli účelem a s jakýmikoli nároky na design, v našem velkém výběru výrobců a kolekcí pro nejrůznější prostory si jistě vyberete. Přesvědčte se sami o našem sortimentu na BRICOFLOR!