SALE: Až 70% sleva na mnoho kategorií!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon

Fototapety pro každý pokoj - Prostor pro kreativitu

Fototapety jsou vhodné nejen do obývacího pokoje nebo ložnice, ale mohou být také připevněny na zeď v koupelně nebo kuchyni. Rozmanité motivy a obrázky dělají z každé místnosti individuální místo pohody a jsou také ideální pro komerční místnosti, jako jsou kavárny nebo bary.

Fototapety pro každý pokoj

Fototapety jsou skutečně všestranné, protože neobvyklé fototapety se inspirují nejen neobvyklými motivy a obrázky, ale jsou vhodné i pro téměř každou místnost. Většina 3D tapet jsou netkané tapety, takže je můžete snadno nainstalovat do vlhkých místností, jako je kuchyň nebo koupelna. A můžete také upoutat pozornost na zvláštních místech v místnosti, protože je lze snadno přidělat na zeď.

Fototapety do každé místnosti

Vezměte například klasickou fototapetu s krajinou nebo přírodními motivy a přidělejte ji na zeď do obývacího pokoje. Nebo vykouzlete námořnickou atmosféru v koupelně s fotografickou tapetu pláže a nebo moře. Vytvořte kreativitu v dětském pokoji s neobvyklými motivy, abyste objevili nové možnosti designu. Nástěnná fototapeta na strop, na chodbu nebo do kanceláře. Bohatý výběr v našem internetovém obchodě vám umožní najít tu správnou fototapetu pro každou místnost.

Fototapety do obýváku

Trávíte v obývacím pokoji spoustu času? Večer se scházíte a strávíte příjemné hodiny na gauči nebo v křesle. Vzhledem k tomu, že tento pokoj je ústředním bodem bytu, měl by být také navržen co v nejpříjemnějším designu. Fototapeta v obývacím pokoji může vytvořit atmosféru, ve které se budete cítit nejpohodlněji. Do obývacího pokoje se nejlépe hodí útulné dekory a veselé motivy, jako jsou fototapety květiny nebo krajina. Různé přírodní optiky poskytují teplo a útulnost, zatímco moderní a grafické návrhy vytvářejí svěží a mladistvý vkus.

Fototapety do ložnice

Ložnice by měla být co nejklidnější a uvolněná, aby nic nebránilo zdravému a uklidňujícímu spánku. Fototapeta v ložnici může zprostředkovat velmi harmonickou a vyrovnanou náladu, která zajistí sladké sny. Proto jsou zde k dispozici zejména jemné a lehké dekory jako fototapeta s mořem, pampelišky nebo levandule. Fototapety s lesním motivem nebo stromy mohou být velmi uklidňující díky ochrannému vzhledu stromových vrcholů.

Fototapety V JÍDELNĚ

V jídelně je kladen důraz na vkus a příjemné posezení. A mnoho tapet to přesně odráží. Fototapeta v jídelně může z jednoduché večeře udělat exotické dobrodružství, vytvořit prostředí pro romantickou večeři nebo jednoduše vytvořit harmonickou atmosféru. K dispozici jsou fototapety přírody a nástěnné malby s přírodními motivy, ale také modernější fototapety, jako jsou fototapety New Yorku nebo pouliční scény z Londýna.

Fototapety pro děti

Fototapety jsou ideální nejen pro děti ale i pro mládež. Velká rozmanitost motivů a obrázků zajišťuje, že určitě najdete motiv, které si vase dítě oblíbí. Různé fototapety otevírají zcela nový pohled na svět a zvou vás k objevování, učení a hraní. Pomocí tapety můžete prozkoumat volně žijící zvířata v dětském pokoji s fototapetami se lvy, tygři a slony. S fototapetou jednorožcem nebo pohádkovým lesem určitě uspějete u všech dětí. Pro fanoušky aut a dalších společníků je k dispozici fototapeta s traktorem, motocyklem nebo hasiči. Fototapeta pro děti je velmi zábavná a vždy jedinečná.

Fototapety pro teenagery

Speciální fototapety  jsou vhodné pro teenagery a mláděž. Místnost pro mládež slouží jako útočiště a místo setkání s přáteli a může být navržena podle koníčků a charakteru teenagerů. Fototapeta s panoramatem je zde obzvláště vhodná a zajišťuje velmi moderní vzhled. Průmyslový styl je také velmi moderní, což lze skvěle realizovat pomocí fototapet s kamenným vzhledem.

Materiál Fototapety

Protože většina fototapet jsou netkané tapety, instalace v kuchyni nebo koupelně není problém. Netkaná tapeta má tu výhodu, že je voděodolná, propustná pro vlhkost a páru. To zabraňuje tvorbě plísní a fototapeta zachovává svůj tvar, i když je vlhkost vzduchu vysoká. Fototapetu byste však neměli připevňovat do sprchového koutu.

Výběr fototapety

Pokud si vyberete fototapetu do kuchyni, budete čelit bohatému výběru motivů a obrázků. Zde najdete exotické vzory jako fototapeta pláže, ale také městské scenérie jako fototapety New Yorku, Paříže nebo Londýna. Kulturní vlivy jsou zde vítány a inspirují k pestré kuchyni. Orientální, středomořské nebo asijské motivy dávají celé místnosti jistý nádech té kukltury a proměňují kuchyni v místo, kde si můžete odpočinout a užívat si toho, co je prozatím jen funkční prostor.

NÁMOŘNICKÉ VZORY FOTOTAPETY – RELAXACE V KOUPELNĚ

Udělejte ze své koupelny místo, kde se budete cítit dobře, relaxovat a odpočívat. Vkusné 3D tapety promění vaši koupelnu ve skutečné wellness centrum. Námořní motic s fototapetami moře a pláže je zvláště vhodné pro koupelnu. Klidnou atmosféru však vytváří i jiné krajiny, jako jsou lesy, jezera a fototapety hory. Dokonce i trochu meditativní a asijské optiky, jako je fototapeta s Buddhou, orchideje nebo bambus, lze použít k vytvoření atmosféry lázní.

Fototapeta do všech prostorů

Pokud chcete pouze uspořádat jednotlivé části interiéru, fototapety jsou úžasným doplňkem. Například můžete navrhnout malé rohy v určitém stylu, pokud zvolíte fototapety s rohy. A dokonce i šikmé stropy lze individuálně navrhnout pomocí 3D tapet. Díky speciální robustnosti a vysoké odolnosti proti světli, můžete fototapety připevnit na zimní zahradu a na chodbu.

V komerčních prostorech, jako jsou hotely, kavárny, bary a restaurace, lze s fototapetou bez velkého úsilí vytvořit atraktivní prostředí. Obzvláště vhodné jsou zde moderní vzhledy nebo ilustrativní vzory. Například fotografická tapeta s designem okna v baru může poskytnout příjemnou světelnou náladu.

FUNKČNOST A MATERIÁL fototapety

Protože většina fototapet jsou netkané tapety, tapetování je zcela nekomplikované. Na začátku byste však měli zvážit, kam by měl být umístěn centrální motiv. Také byste si měli uvědomit, že tapety na fotografie mají různé velikosti a formáty. Kromě vodotěsných, vzduchotěsných a paropropustných a rozměrově stabilních netkaných tapet, které se také snadno nanášejí a lze je odstranit, najdete na fotografických tapetách také několik levných papírových tapet, u kterých je třeba dodržovat mírnou dobu namáčení asi pět až deset minut. Fototapeta se velmmi snadno připevňuje na zeď.

JEDNODUCHÉ umístění fototapety v místnosti

Při výběru fototapety s velkým motivem byste měli nejprve určit polohu na zdi, kde by měl být střed fototapety. Odtud můžete pomocí vodováhy nakreslit pomocné linky doprava a doleva v šířce fototapety. Fototapeta by měla být uprostřed zdi, aby to vypadalo hezky.

Smíchejte lepidlo podle příbalové informace a vyhněte se tvorbě hrudek. Měli byste se také ujistit, že vaše stěny jsou co nejhladší a suché a že zbarvení je jednotné, protože rozdíly se mohou později projevit na fototapě. Natřete lepidlo na zeď a nalepte tapetu na zeď pomocí válečku na tapety. Věnujte pozornost pokynům výrobce o tom, zda by se fototapeta měla lepit do tupého spoje nebo překrývat. Pokud je vaše zeď na tapetu příliš malá, můžete přebytek čistě odstranit kobercovým nožem. Měli byste rychle vytřít přebytečné lepidlo na tapetě a rýhy můžete vyhladit pomocí válečku. Fototapeta se velmi snadno připevňuje.

KUPUJTE fotoTAPETY na eshopu BRICOFLOR

Pokud jste hledali tapet s imitací betonu po dlouhou dobu, zde jste na správném místě. Nechte se přesvědčit také našimi skvělými službami! Zakoupením v online obchodě BRICOFLOR dostanete zaručeně nejlepší ceny na trhu. Výběr se Vám snažíme co nejvíce usnadnit, a tak pro Vás máme připravenou službu zaslání vzorků zdarma, díky které dostanete až 8 miniaturních vzorků svých oblíbených produktů, takže můžete může rozhodovat s naprostým klidem mysli v klidu vašeho domova. Podobně, pokud zadáváte velkou objednávku, dejte nám prosím vědět! Naše oddělení nabídky rádi připravíme individuální nabídku s nejlepší možnou cenou. Můžete nás kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Těšíme se na setkání s Vámi!

Plus icon Přečtěte si více