Close icon

FORBO FLOTEX koberce - SYMBIÓZA KVALITY A INOVACE

Kobercová podlaha Flotex kombinuje výhody textilních a elastických podlahových krytin. …

Přečtěte si více
1 - 20 z 89 Produkty

Forbo Flotex – VYSOKÁ VÝKONNOST TEXTILNÍCH PODLAH PRO NEJVYŠŠÍ POŽADAVKY

Trvanlivost, odolnost a maximální pohodlí při chůzi: To kombinuje textilní podlaha Flotex od společnosti Forbo. Takže si můžete užívat přitažlivý vzhled koberců i po letech intenzivního používání. Robustní, pro vodu nepropustný vinylový podklad umožňuje mechanické mokré čištění, takže měřič téměř nemusí investovat do péče o koberec. Komfort doplňují akustické výhody, které výrazně přispívají ke kvalitě bydlení a práce.

Vaše osobní bezpečnost je pro společnost Forbo důležitá. Aby se předešlo nehodám v domácnosti a v podnikání, mají koberce Forbo Flotex neklouzavý povrch, i když je vlhký. To umožňuje mokré čištění během provozu. Díky vysoké třídě požární ochrany Bfl-s1 lze textilní podlahovou krytinu klasifikovat také jako samozhášecí. Antistatické vlastnosti koberců také zabraňují poškození vašich elektronických zařízení elektrostatickým nábojem.

PRVNÍ TŘÍDA MATERIÁLŮ PRO KAŽDOU OBLAST – Forbo Flotex

S nejvyšší třídou použití 33 se již nemusíte obejít bez koberce Forbo na metr, a to ani ve velmi frekventovaných místnostech. I v komerčním sektoru jsou koberce vhodné pro pravidelné vystavení kolečkových židlí.

Kromě toho izolace proti kročejovému hluku 19 dB zajišťuje účinné snížení hluku, takže můžete textilní podlahu pokládat také v kanceláři nebo ve vzdělávacích institucích a využívat tak příjemnou akustiku.

FORBO FLOTEX koberce – odolnost a kvalita

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je koberec nejlepší volbou pro hygienický a protialergenní vzduch uvnitř. Jemný prach a alergeny jsou v textilním koberci vázány speciálně konstruovaným povrchem, který obsahuje až 80 milionů vláken na m². To znamená, že prachové částice nejsou distribuovány ve vzduchu a lze je odstranit pravidelným čištěním, které se u koberců Flotex provádí mnohem rychleji as menší námahou než u běžných koberců. To vede k znatelnému zvýšení kvality vnitřního ovzduší, což je zvláště výhodné pro alergiky. Proto textilní podlaha Flotex splňuje přísné požadavky Britské nadace pro alergie, která měří vhodnost určitých produktů pro alergiky.

FORBO FLOTEX koberce

Koberce Flotex lze pokládat na jakýkoli vhodný podklad, přičemž musí být pevný, stabilní, trvale suchý a rovný. Pokládání by mělo probíhat v podélném směru centrálních dopravních cest. Pro usnadnění práce jsou jednotlivé role očíslovány, takže byste na nich měli pracovat v uvedeném pořadí. Pásy by pak měly být položeny ve směru šipky na zadní straně směřující ke světlu. Nyní srolovat proužky v jednom směru. Pak je lze jednotlivě lepit, přičemž byste měli pracovat pouze s disperzními lepidly EC1 odolnými proti převrácení a bez rozpouštědel.

FORBO FLOTEX: Už se NEMUSÍTE rozhodovat MEZI DESIGNEM A FUNKČNOSTÍ

S fóliemi Flotex neexistují žádná omezení ve vašich možnostech designu a kombinací. K dispozici v různých kolekcích najdete koberec v metru v mnoha designech, které bodují atraktivním designem a moderním flockovaným povrchem, který je textilním vrcholem každého zařízení.

ZELENÁ A VĚDOMÁ barva S FORBO FLOTEX

Téma udržitelnosti ve Forbu také není opomíjeno. Textilní zboží je vyrobeno výhradně z obnovitelné energie a také obsahuje až 20% recyklace. Kromě toho bude marné hledání sporných ingrediencí. Z tohoto důvodu má koberec měřičem značku CE.

V ESHOPU BRICOFLOR NAJDETE VÝROBCE DOMINUJÍCÍ TRHU S PODLAHAMI

Stejně jako ve všech oblastech i mezi koberci existují dobré, velmi dobré a méně dobré produkty. Působí zde celosvětoví hráči pokrývající celý trh a také specializování výrobci na určitý segment. Kromě předních skvělých výrobců, jako jsou Joka, Forbo a Fletco, bychom Vám rádi představili tři speciální značky koberce, které se na mezinárodní scéně textilních krytin velmi dobře vyvíjejí.

BALSAN – BAREVNÁ RAFINOVANOST A DESIGN Z FRANCIE

Textilní výrobce Balsan je tradiční francouzská společnost, která se soustředí na výrobu kvalitního koberce. Díky stále novým inovativním návrhům získal Balsan pověst firmy stanovující normy v oblasti designu a estetiky. Přidaná hodnota ja pak udržitelná výroba s využitím nejmodernějších technologií

VORWERK – Inovativní a robustní německý textil

Dalším průkopníkem v oblasti udržitelné výroby textilných podlahových krytin je německá společnost Vorwerk. Tento producent je známý svými robustními podlahami, jimiž se vytvořil jméno v mezinárodním měřítku. Vorwerk také zavedl vlastní certifikát pro koberce, jehož majitelem však dnes chtějí být i další značky (Life Balance). Pozoruhodná je také vysoká úroveň odpovědnosti v oblasti ochrany životního prostředí, za což si stejně jako Balsan zasloužil prestižní certifikát GUT.

POKLÁDKA KOBERCŮ: NENÍ TO TAK TĚŽKÉ, JAK BY SE MOHLO NA PRVNÍ POHLED ZDÁT

Instalace koberce rozhodně není žádná věda. Pokud si projdete pár základních rad, jak postupovat, můžete položit koberec úplně sami. Určitě to zvládnete.

1.      Měření místnosti

Na úplném začátku je nutné si prostor přesně změřit. Je nutné také poznamenat, že málokdy jsou stěny zcela rovné a stejné na více stranách. Je proto vhodné měřit místnost na několika místech, budete tak znát nejširší šířku a nejdelší délku. Vzhledem k tomu, že koberec je nejčastěji prodávaný v šířkách 4 nebo 5 metrů, měi byste zvážit, jakým směrem provedete vyrovnání, abyste museli co nejméně řezat.

2.      Příprava podloží

Pokud už máte koberec objednaný, je nutné důkladně připravit podklad, na nějž budete koberec instalovat. Podklad musí být čistý a bez prachu, jako byste čistili jakýkoli jiný povrch, vyrovnaný, a jakékoli praskliny v něm zacelené. Nikdy by neměly být použité staré koberce jako základna pro nové. Způsobuje to vlhkost a šíření bakterií. Pokud demontujete starou podlahu, odstraňte i zbylé lepidlo.

3.      Oříznutí

Nejlepších výsledků dosáhnete tím, že koberce pevně zatlačíte proti stěnám do bočních okrajů místnosti. Řez koberce provádějte pomocí ostrého zatahovacího nože a pevné opory. Vždy nechávejte u okrajů přesah minimálně 4 cm, aby později nevznikly žádné vlny. Až po fixaci tyto přečnívající části odřežte. Pokud není pro Vaši místnost jeden pás dostatečný, umístětě druhý pás přes ten první s přesahem alespoň 5 cm. Poté oba prořízněte, docílíte tak plynulého spoje.

4.      Upevnění

Pokud zvolíte volnou instalaci, můžete pracovat s oboustrannou lepicí páskou. Pro fleece je možné použít speciální pásku na suchý zip. Pásku použijte zejména u okrajů místnosti a u prahů. Jakékoli vlny nebo jiné nerovnosti odstraňte ze středu místnosti. Pokud používáte lepidlo, krytinu otočte na jednu polovinu a lepidlo naneste na tu volnou plochu, která vznikne. Při lepení koberce dbejte zvýšený pozor na správné vyhlazení. Druhá půlka už poté půjde snáz, na konci to ještě celé jemně dolaďte k dokonalosti.

FORBO FLOTEX: OBJEVTE VYSOCE KVALITNÍ TEXTILNÍ KRYTINU ZA SKVĚLOU CENU V BRICOFLOR

Hledáte vhodnou podlahovou krytinu pro dům nebo smluvní prostor? Pak jsou pro vás textilní podlahy Forbo Flotex to pravé. Hejnová podlaha kombinují praktické vlastnosti textilních a elastických podlahových krytin, takže si již nemusíte vybírat mezi dvěma oblíbenými možnostmi. Tak na co čekáš? Nenechte si ujít šanci a získejte prvotřídní koberec na metr od společnosti Forbo, abyste mohli těžit z naší exkluzivní záruky nejlepší ceny při nákupu v internetovém obchodě BRICOFLOR, díky čemuž ušetříte nejen čas a nervy, ale také peníze.

 

Plus icon Přečtěte si více