SALE: Až 70% sleva na mnoho kategorií!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
NABÍDKY
1 - 20 z 400 Produkty

Kusové koberce a jejich RŮZNÉ VELIKOSTI PRO VÍCE SVOBODY

Máte malý pokoj, kterému byste chtěli dát něco, co design vašeho pokoje posune dál? Nebo máte prostorný pokoj, který by měl být naplněn životem? Kusové koberce nabízejí příležitost dát místnost do zcela nového světla a jako dekorativní prvky splnit celou řadu úkolů. Abychom poskytli správné kusové koberce pro každý vkus a každou situaci, jsou k dispozici v mnoha různých velikostech a tvarech.

VELIKOSTI KUSOVÝCH KOBERCŮ PRO KAŽDÝ POKOJ

Velikost kusových koberců je rozhodně důležitá! Různé velikosti koberců mohou mít různý vliv na estetiku místnosti a buď ji zvětšit, nebo zmenšit. Je důležité si uvědomit, jaká velikost je vhodná pro jaký prostor. Hlavní roli samozřejmě hrají také osobní preference a  záměr se kterým si koberec pořizujete. Abyste se mohli svobodně rozhodnout pro vhodnou velikost koberce do vašeho interiéru, máme v našem online obchodě BRICOFLOR v nabídce všechny formáty, kterými můžete svému pokoji dotvořit dokonalost. Projděte si širokou škálu a snadno vyberte svého oblíbence. 

KUSOVÉ KOBERCE DO MALÝCH POKOJŮ 

Tam, kde je málo místa, chcete vytvořit prostor vizuálně větší, aniž byste se museli vzdát útulné atmosféry. Do malých pokojů je vhodné zvolit kusové koberce, díky nimž bude okolí vypadat prostornější a větší. V závislosti na místnosti mohou mít menší kusové koberce lepší účinky velké kusové koberec. Pokud si například vyberete kusové koberce o rozměrech 120 x 120 cm a umístíte jej pod konferenční stolek nebo do vstupního prostoru, bude místnost vypadat větší a širší. Kusové koberce o rozměrech 120 x 200 cm jsou také dobrým způsobem, jak uvolnit stísněnosti prostoru a prodloužit ho. 

VELKÉ POKOJE - VELIKOSTI KOBERCŮ PRO OPTIMALIZACI PROSTORU 

Chybí vám harmonická atmosféra ve vašem velkém obývacím pokoji nebo ložnici? S velkým kobercem vytvoříte ten správný pocit a ještě lépe zvýrazníte rozměry svého pokoje. Velké plochy často působí chladně a sterilně. Kusové koberce vhodné velikosti můžou pomoci! Kusové koberce o rozměrech 200 x 200 cm nebo kulatý kusový koberec o rozměrech 300 cm podtrhují nábytek a dodávají povrchu větší strukturu a pohodlí.

KUSOVÉ KOBERCE DO OBÝVÁKU - NAJDĚTE TU SPRÁVNOU VELIKOST

V obývacím pokoji se koberce často používají k propojení skupin sedadel a vytvoření harmonické jednotky. Kusové koberce zajišťují nezbytnou soudržnost mezi jednotlivými dekoračními prvky a může být současně použit pro barevné kombinace. Kusové koberce by měly mít zhruba stejnou velikost jako plocha k sezení. V ideálním případě by kusové koberce měly přesahovat minimálně 10–15 cm. Nabídněte pohovky a křesla nejrůznější formy. Ať už to jsou obdélníkové, čtvercové nebo kulaté kusové koberce, důležité je pouze to, aby se kusové koberce spojily s příslušnými místy k sezení. Standardní velikosti koberců v obývacím pokoji jsou například koberce o rozměrech 140 x 200 cm nebo 200 x 290 cm. Typ koberce může také pomoci vytvořit určitou náladu. Měkké kusové koberce s hlubokým vlasem může vytvořit dokonalou atmosféru dobrého pocitu a poskytnout útulný povrch.

KUSOVÉ KOBERCE DO LOŽNICE – VYBERTE SI TO NEJLEPŠÍ 

Kdo ráno vstane z postele, chce mít pod nohama příjemný pocit. I když vás husí kůže s dlaždicemi často překvapí, kusové koberce vám můžou pomoci začít váš den jinak. U velkých pokojů je vhodné umístit postel a noční stolky na kusové koberce. K tomu jsou vhodné kusové koberce o rozměrech 240 x 340 cm. Tyto kusové koberce nabízejí orientaci a mohou kombinovat nábytkovou skupinu do celostní jednotky. U menších pokojů je možné vedle postele umístit několik menších kusových koberců. Kusové koberce a jejich umístění vpravo a vlevo od postele lze dosáhnout podobně útulného efektu jako u velkého koberce, aniž by místnost vypadala přeplněně.

KUSOVÉ KOBERCE DO CHODBY A PŘEDSÍNĚ  – NA PRVNÍM DOJMU ZÁLEŽÍ 

Chcete-li hosty vřele přivítat, kusové koberce na chodbě můžou poskytnout potřebnou eleganci. Kusové koberce a jejich velikost by měla vycházet z rozměrů chodby. Je však třeba poznamenat, že všechny odchozí dveře musí být snadno otevíratelné a nesmí být ovlivněny kobercem. Chcete-li zjistit ideální velikost kusové koberce na chodbě, můžete se snadno řídit pravidlem: odečtěte přibližně 120 cm od délky chodby a všimněte si bočního okraje po 15 až 20 cm. Tímto způsobem by kusové koberce neměly nikde překážet a budou stále působit elegantně a harmonicky.

Vzhledem k tomu, že většina chodeb má protáhlou siluetu, jsou kusové koberce obzvláště vhodné. Kusové koberce obvykle mají velikost 70 x 250 cm nebo 80 x 300 cm. Mohou být také použity pro podlouhlé kuchyně a ideálně umístěny před kuchyňskou linkou.

KUSOVÉ KOBERCE VYROBENÉ Z RŮZNÝCH MATERIÁLŮ

Kromě designu, barvy a velikosti byste měli při výběru správného koberce věnovat pozornost také materiálům. Protože v závislosti na zamýšleném použití, prostoru a pravděpodobném opotřebení můžou být kusové koberce odlišně vhodné. Kromě koberců vyrobených ze syntetických vláken, které se vyznačují trvanlivostí a většinou nižší cenou, najdete v našem internetovém obchodě také kusové koberce vyrobené z přírodních vláken, které nejen bodují svou stylovou estetikou, ale také udržitelností a robustností.

JUTOVÝ KOBEREC PRO UDRŽITELNÉ MODERNÍ BYDLENÍ

Jutový koberec nejen okouzlí svým přirozeným a většinou velmi domáckým vzhledem, ale také zaujme svou šetrností k životnímu prostředí a některými funkčními výhodami. Jutový koberec je antistatický, odolný a prodyšný, takže je zajištěno dobré vnitřní klima. Kromě toho se koberec juta získává z velmi rychle rostoucích rostlin, takže jutový koberec je udržitelný koberec, který lze dokonce recyklovat, protože přírodní vlákna jsou biologicky rozložitelná.

Díky přirozenému vzhledu a materialitě je jutový koberec oblíbeným a současným domácím doplňkem. Přebírá se zde zejména hip designy a vzory ze světa tzv. Boho chic, jako je tomu u trendového etnického koberce se vzory ze vzdálených kultur, zatímco monochromatické, nekalované koberce podtrhují přirozeně elegantní kouzlo jutových vláken a jsou také ideální pro skandinávské styly a moderní interiéry.

BAVLNĚNÝ KOBEREC - FUNKČNÍ A PŘÍRODNÍ SPOLEČNOST PRO SOUČASNÉ ŽIVOTY

Bavlněný koberec zajišťuje pohodlí a je dodáván v bohaté paletě barev a široké škále vzhledů, ale také zaujme svou funkčností a praktickými výhodami. Balvněný koberec je obvykle vhodný také pro domácnosti s dětmi nebo zvířaty, protože některé bavlněné koberce lze prát. Tento typ vlněného koberce je také velmi odolný, flexibilní, antistatický a šetrný k životnímu prostředí.

SISALOVÝ KOBEREC – KOBEREC Z PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ

Sisalový koberec také zaujme svou udržitelností a přirozeně rustikálním vzhledem. I zde se vlákna získávají z obnovitelných surovin, které mohou být biologicky rozložitelné, zejména proto, že obvykle neexistují žádné škodlivé látky. Sisální koberec navíc zaujme svým hrubým vzhledem, který je zvláště účinný ve velmi přirozených interiérech. Díky vysoké úrovni robustnosti a mnohostranným dekorům lze sisalový koberec snadno čistit a používat různými způsoby.

ROZMĚRY KUSOVÝCH KOBERCŮ 

V závislosti na tom, kam chcete nové kusové koberce umístit, různé formáty a velikosti zajišťují dokonalé uložení. Zejména v případě, že se na kusové koberce položí kus nábytku, jako je konferenční stolek, postel nebo kuchyňský stůl, dokonale sladěné kusové koberce zajistí rovnost a vytvoří dojem pořádku a vyrovnanosti. V našem online obchodě určitě najdete to, co hledáte, pokud jde o ten správný koberec na míru!

KOBEREC 160X230 CM

Koberec 160x230 centimetrů je jedním z nejpopulárnějších formátů koberců pro větší místnosti, jako je obývací pokoj nebo ložnice. Koberec 160 x 230 cm je ideální pro většinu konferenčních stolků, menších jídelních stolů a dalšího nábytku a také vypadá skvěle před postelemi. Tato velikost koberce je v rovnováze mezi velkým a malým, a proto je vhodná pro téměř každou místnost. Bez ohledu na to, zda se jedná o kuchyňský koberec nebo ložnicový koberec - s kobercem o rozměrech 160 x 230 cm zažijete život s formátem!

KOBEREC 120X170 CM - KOMFORTNÍ VELIKOST KOBERCE PRO KAŽDOU POKOJ

Koberec 120x170 cm také zaujme vyváženým poměrem velikostí. Tento typ koberce je také ideální jako základna pro konferenční stolky a menší kusy nábytku a je k dispozici v široké škále barev, materiálů a vzorů. Od kusové koberce z obývacího pokoje po ložnici až po dětský koberec 120x170 cm je tato velikost koberce vhodná pro každý styl nábytku a místnost a lze ji flexibilně použít.

KUSOVÉ KOBERCE PRO KAŽDÝ STYL 

 V závislosti na vašem vkusu a umístění si můžete vybrat z hlubokých koberců, jako jsou plyšové, měkké, chlupaté koberce nebo snadno udržovatelné koberce s krátkými vlasy a neobvyklými vzory. Kromě toho najdete téměř každou barvu z bohaté palety barev, k tomu aby váš nový koberec dotvořil útulnou atmosféru vašeho domova!

MODERNÍ KOBERCE 

S moderním kobercem nejen předvedete smysl pro styl a nadčasovost, ale také těžíte z kvalitních materiálů a funkčních výhod. Protože v dnešní době by koberec neměl jen bodovat svým estetickým a vkusným designem, ale také inspirovat z hlediska péče a odolnosti. V našem internetovém obchodě se setkáváte s výběrem moderního koberce v mnoha tvarech: najdete vše od načechraných šedých koberců pro elegantní a moderní interiér, přes koberec ve skandinávském stylu a dokonce i luxusní 3D koberce.

VINTAGE KOBERCE 

Vintage koberec jedinečně kombinuje klasické, moderní a tradiční dekory se starým šarmem a tzv. „Použitým vzhledem“. Vintage koberec lze využít téměř v každém interiéru od  barevných retro interiérů po moderní interiéry. vitage koberec vždy slaví krásu věku a designu posledních desetiletí, a tak dodá každému protoru kus charakteru a vyvolá neobvyklý zážitek z prostoru.

Od koberečků a patchworkových koberců po klasické orientální koberce je klasický koberec charakterizován vybledlými barvami, navrhovanými vzory, batikovým vzhledem a materiálovým vzhledem. Vzory často připomínají betonové zdi, dřevěné konstrukce, peelingové barvy nebo vodní skvrny a vytvářejí tak obraz neobvyklé elegance, městské estetiky a naprosto tajemné krásy.

KLASICKÉ KOBERCE 

Kromě moderních a neobvyklých vzorů najdete v našem online obchodě také klasické koberce v tradičních i neobvyklých interpretacích.  Kusové klasické koberce jsou nejčastěji obdélníkového tvaru a jedné barvy. Mezi neoblbenější barvu koberců patří v posledních letech šedá, béžová a nebo bílá. Ovšem se nevylučují i odlišné motivy a obrazce. 

KUSOVÉ KOBERCE A JEJICH TVARY 

Svět koberců je stejně rozmanitý jako život samotný. Nejoblíbenější tvary jsou v podstatě kulaté koberce nebo obdélníkové koberce, protože tyto tvary se zdají velmi jemné a jejich jednoduchost nabízí prostor pro téměř jakýkoli vzor a motiv. Avšak zejména v dětských pokojích jsou požadovány neobvyklejší tvary, jako je koberec ve tvaru hvězdy, srdce nebo zvířete.

KULATÝ KOBEREC - NEBOJTE SE TOHO! 

Kromě obdélníkových koberců najdete v našem online obchodě také kulaté a oválné koberce, které slibují trochu rozmanitosti stejně velkolepé dekory. Kulatý koberec je k dispozici také ve všech představitelných barvách, vzorech a materiálech a nabízí širokou škálu možností designu.

Ve srovnání s pravoúhlými koberci vypadá kulatý koberec dynamičtěji a svěžeji a vytváří tak živý a lákavý dojem. Barevné interpretace kulatých koberců jsou skvělou možností jak si rozzářit a ozvláštnit svůj prostor.

KOBERCE VE TVARU ČTVERCE 

Kusové koberce v pravoúhlém tvaru nabízí tu výhodu, že zde může být realizována široká škála vzorů a motivů. Od klasických vzorů po barevné motivy je z hlediska designu možné téměř vše. Stejně jako list papíru nebo plátno, obdélníkový koberec otevírá návrhářům širokou škálu možností designu. 

KUSOVÉ KOBERCE PRO KAŽDÝ POKOJ

Kusové koberce jsou vhodné do každé místnosti. Při výběru koberce byste však měli věnovat pozornost tomu, jaké vlastnosti by měl mít. Například  syntetické koberce by se měli používat ve vlhkých místnostech, protože vysoká vlhkost jim neškodí tolik jako přírodním kobercům. Pro místnosti, které jsou vystaveny vyšší úrovni znečištění, jsou ideální koberce s krátkým vlasem, protože se slépe čistí. Díky své vysoké odolnosti jsou kusové koberce vyrobené z přírodních vláken zvláště vhodné pro místnosti, které jsou vystaveny vysokému zatížení a pěšímu provozu.

KUSOVÉ KOBERCE DO DĚTSKÉHO POKOJE 

Dětský pokoj je zásadním prostorem pro vaše děti uvnitř vašeho interiéru. Je výhodou pokud je interiér přizůsoben hravosti dětí a jejich neomezené fantazii. Interiér můžete tak dotvořit koberci různých hravých tvarů (jako například srdce nebo hvězdy), velikostí a barev. Děti většinu svého času stejně tráví hraním si na zemi, dopřejte jim tedy zpříjemnění tohoto času. 

OBJEDNÁVEJTE KUSOVÉ KOBERCE JEDNODUŠE ONLINE NA ESHOPU BRICOFLOR

Objevte vaše nové kusové koberce v našem online obchodě a využijte výhod praktických kategorií a našich služeb. Ať už se jedná o luxusní hedvábný koberec, útulný chlupatý koberec do obývacího pokoje nebo vinylový koberec do kuchyně – v našem internetovém obchodě zaručeně najdete nový koberec za nejlepší cenu! Máte dotazy, žádosti nebo návrhy? Zákaznický servis se můžete dostat v pracovní době telefonicky, e-mailem nebo pomocí našeho kontaktního formuláře BRICOFLOR. Rádi vám poradíme ve všech aspektech ohledně koberců a těšíme se na vaše dotazy!

 

Plus icon Přečtěte si více