Kontakt
Máte Nějaké Otázky?

Rádi Vám poradíme! Kontakt Po – Pá: 8-17 hodin +420 608 900 010 nebo na e-mail info@bricoflor.cz

Blog

Eine weitere BRICOFLOR-Blog Seiten Website

 • Co znamenají piktogramy v instrukcích?

  Připravujete se doma k renovaci podlahy? Nebo jste už koupili nové vinylové panely a čtete, jak je instalovat? Hledáte na internetu, procházíte informace daného výrobce, ale stále si nejste 100% jisti, co znamenají třídy panelů a další značky? Čtěte dál a všechny tyto symboly - neboli piktogramy - pro vás budou jasné a srozumitelné - dozvíte se, jaká je třída použitelnosti panelů, požární odolnost a další vlastnosti.

  Celý příspěvek

 • Kvalitní laminát – která kritéria byste měli sledovat

  Moderní laminátové podlahy se snadno instalují díky jednoduchým klikacím systémům. V důsledku této formy upevnění se stále více používají izolační materiály. Proto bychom v dnešním příspěvku rádi odpověděli na otázku, kdy skutečně potřebujete zvukovou izolaci a čemu byste měli věnovat pozornost při nákupu, abyste rozpoznali opravdu kvalitní laminát.

  Celý příspěvek

 • Koberce a akustika - Perfektní řešení pro kanceláře, hotely

  Ať už jste doma, v práci, na dobré večeři, nebo ve městě v obchodech: pro mnoho lidí je tím, co byste si při těchto příležitostech chtěli užívat, především klid. A ten samozřejmě člověku chybí, pokud se nachází v místech, kde je příliš hluku.  Proto je potřeba vytvořit v místnostech více klidu, přičemž řešení je obsaženo již v nadpisu. Dosáhnout změny jde rychleji, než si myslíte. Počínaje objemy 75 decibelů (dB) se mnozí z nás začínají cítit nepohodlně, pro srovnání je normální konverzace těsně pod 60 dB. Velký rozsah není proto určen pro zajištění hlasitého zvuku na pozadí. Nicméně mít správné podlahy, speciálně koberce, může mít větší vliv, než byste mohli očekávat.

  Celý příspěvek

 • Sportovní podlahy: Jaký zvolit povrch?

  Při navrhování tělocvičny jsou sportovní podlahy důležitější než samotné stroje. Jsou to totiž ony, které chrání osobu, jež cvičí, před nebezpečným uklouznutím nebo zátěží a zajišťuje bezpečnost během cvičení. Dalším faktorem při rozhodování o výběru nejlepší podlahy je snadné čištění, montáž a rychlost výměny v případě poškození. Všechny tyto ukazatele by měly být zohledněny při plánování výstavby společného místa pro cvičení. Celý příspěvek

 • Vinyl nebo laminát? Výhody a nevýhody přehledně

  V momentě, kdy přijde k navrhování domova, existuje několik způsobů, jak si vybrat správný design. Výrazně nejpopulárnější oproti všem ostatním jsou nadčasové dekory dřeva. Tím, že skutečné dřevo v podobě například parket je náročné na údržbu, stále více lidí volí pohodlnou alternativu. Zejména vinyl a laminát nabízejí kvalitní zpracování s jedinečným dřevěným vzhledem a propracovaným povrchem, který vizuálně i hapticky připomíná opravdový materiál. Celý příspěvek

 • Dlažba do koupelny: Jaký laminát vybrat?

  Laminát je zpravidla složený z několika materiálů, které tvoří vícevrstvou konstrukci. Součástí bývá často pevná HDF deska a horní vrstva pak nese potah tištěného papíru s designem. Taková horní vrstva však není vhodná pro mokré ani vlhké prostory. Z toho je asi patrné, že běžný laminát se do kuchyně nebo koupelny prostě nepokládá. Dokonce i rutinní čištění takové podlahy musí být prováděné v podstatě jen na sucho. Mokro krytina prostě nesnesla. Věděli jste ale, že dnes existuje také vodotěsná laminátová podlaha? A takový laminát je naprosto vynikající řešení pro koupelnové podlahy.

  Celý příspěvek

 • Korkové podlahy a podlahové topení: Perfektní spojení pro teplou zem pod nohama

  Každé roční období má své výhody a nevýhody. Zatímco v létě chceme ležet někde venku s chlazeným nápojem v ruce, v zimě se rádi schováme do hřejivé deky na pohovce. Když je to pohodlné, držíme horké kakao nebo čaj, nemáme ani pocit, že jsme procházeli přes chladnou podlahu. Nicméně právě podlaha má významný vliv na to, zda máme studené nohy. Proto Vás chceme dnes informovat, proč jsou korkové podlahy ideální pro teplou zem v každé místnosti a také o tom, co musíte zvážit, pokud je chcete kombinovat s podlahovým topením. Celý příspěvek

 • Když se potká kreativita s elegancí: Kobercové čtverce


  Kobercové čtverce
  jsou mnohými považovány za užitečnou krytinu odvádějící svou práci. Ony však nejsou jen nehybnou čistě funkční záležitostí v domácích a komerčních prostorech. Umějí daleko víc. Průmysl kobercových dlaždic totiž znovu ožil, mnoho společností vytvořilo spoustu nových poutavých designů, které dokazují, že koberce nemusejí být nudné. Všechny místnosti se naopak díky podlaze složené z nejrůznějších kobercových čtverců transformují do kreativních prostředí.

  Celý příspěvek

 • Podlaha do koupelny: Proč byste měli zvolit vinyl?

  Léta platilo, že pokud jste chtěli podlahu do koupelny, která se snadno udržuje a neplesniví, neměli jste téměř jinou možnost než sáhnout po kachličkách. Jakákoli instalace masivní podlahy z tvrdého dřeva v koupelně, u van, nebo v jiné umývárně nebyla příliš populární.

  Ačkoli se dřevěné podlahy vyvíjejí a stávají se více voděodolné, tyto krytiny stále musejí být střeženy jako oko v hlavě. A proto Vám chceme představit bezvadnou alternativu v podobě vinylových podlah ve formátu dlaždic a prken, které se skvěle hodí do koupelen a jiných vlhkých prostor.

  Celý příspěvek

 • Pokládka podlahy: Jak položit plovoucí podlahu?

   

  Způsob, jakým se pokládá podlaha, se liší v závislosti na produktu. Vinylové podlahy se rozdělují do čtyř kategorií – pokládka na „klik“, samolepicí, samoležící a lepená pokládka. U každého typu však platí, že krabice s podlahou je neprve nutné umístit do místnosti (ideálně 48 hodin), kde bude později položena, aby se aklimatizovala. V tomto protoru by měla být vlhkost mezi 40 a 70 procenty. Bližší detaily jak položit podlahu najdete níže v tomto příspěvku.

  Celý příspěvek

1 – 10 z 13