Tapety do dětského pokoje

Pokud hledáte dokonalou tapetu pro děti, nástěnná tapeta bude přesně to, co vykouzlí z po…

Přečtěte si více
-45%
origin-claim
-53%
origin-claim
-53%
origin-claim
20 / 312 Produkty

Dětské tapety

Pokud hledáte dokonalou tapetu pro děti, nástěnná tapeta bude přesně to, co vykouzlí z pokoje vašich dětí nádherné magické místo. Draci, mořské panny, jednorožci nebo piráti. Najděte to, co přinese do života vašich dětí kreativitu a kouzlo. Nechte je zažít dobrodružství a rozvíjet smysl pro zvědavost. Motocykly, vesmírné motivy, plameňáci. Dětské tapety jsou ideální pro děti jakéhokoli věku.

Dozvědět se více

Co je důležité při výběru tapety do dětského pokoje?

Výběr dětské tapety může být složitý s tolika možnostmi na trhu. Trendy přichází a odchází. Jednu minutu se dětem líbí jeden televizní program, pak jsou posedlí videohrou. Není snadné udržet krok. To je důvod proč pokud jde o děti, doporučujeme zvolit nadčasovou klasiku. Dinosauři, princezny, mořské panny, nebo kamiony.

Zkuste zvolit něco co vydrží i několik let, než se změní jejich vkus. Možností je také zvolit jednu kontrastní zeď s tapetou a na ostatní stěny použít pouze jednu barvu. V tomto případě bude můžete v případě potřeby změnit tapetu jen na jedné stěně. Tapety zvířata jsou nejvíce populární pro nejmenší děti.

Různé materiály nástěnných tapet 

Děstké tapety můžeme rozdělit na 2 širší podskupiny tapet. Papírové a vinylové. Vinylové tapety pak můžeme rozdělit na menší subkategorie. Nejdůležitější ale je rozeznat rozdíly mezi dvěma hlavními kategoriemi.

Vinylové dětské tapety na zeď

Vinylová tapeta je vyrobena z vinylu a akrylu, díky čemuž je velmi odolná. Nejen že jsou odolné ale také se velice snadno čistí, a to i v případě že použijeme agresivnější čistící prostředky. Pro vinylové tapety se používají techniky jako vysoce kvalitní ražba, protože je dostatečné pevná, aby si zachovala tvar otisků. Vinylová tapeta je voděodolná tapeta, takže se výborně hodí do vlhkých místností jako jsou tapety do koupelny nebo kuchyně.

Netkané dětské tapety na zeď

Netkaná tapeta je vyrobena z kombinace přírodních a syntetických materiálů. Neobsahuje vinyl a je tak vhodná pro životní prostředí. Mají prodyšnější vlákno a to zaručuje, že se pod nimi nebude vytvářet plíseň. Tuto tapetu lze vyčistit pomocí jemného mýdla a houby což nejen usnadňuje životnost ale i údržbu. Netkaná tapeta se v rozdílném prostředí nerozšiřuje nebo nezmenšuje a to znamená, že při instalaci nemusíme překrývat jednotlivé pruhy.

Nalepte dětské tapety na zeď snadno a bez komplikací

Díky výběru kvalitních materiálů, ze kterých jsou vyrobeny si můžete být jistí snadnou instalací. Jednoduše naneste lepidlo na tapety a můžete začít s instalací. Ujistěte se, že následujete vzory vyobrazené na tapetách k nanášení jednotlivých pruhů, tak blízko jak je to jen možné. Pěnovým válečkem vytlačte všechny bubliny a vyrovnejte nerovnosti. Takto dosáhnete skutečně profesionálních výsledků.

Nástěnné tapety na zeď do dětského pokoje a jejich lepení

Před tím, než začnete hledat novou tapetu s tečkami, měli byste stěny změřit vaše zdi, abyste věděli, kolik rolí tapet i objednat. Za tímto účelem změřte výšku a šířku stěny. K výsledku, je vhodné připočítat jednu roli navíc. K úspěšné renovaci a nalepení nových tapet budete potřebovat následující: lepidlo, kbelík, ve kterém smícháte lepidlo, štětce, tapety, nůž nebo nůžky, váleček, žebřík, vodováhy.

V momentě, kdy máte všechno, co budete potřebovat pohromadě, můžete začít s prvním krokem, který je vždy stejný bez ohledu na materiál. Rozložte jednotlivé role a rozřežte je podle vašeho měření s přesahem pěti centimetrů.

Jak nalepit vliesové tapety na zeď

V případě že zvolíte tuto tapetu, máte tu výhodu, že nemusíte dodržovat čas namáčení a materiál tapet je mnohem robustnější. Lepidlo můžete aplikovat přímo na zeď. V několika následujících krocích vám ukážeme, jak úspěšně aplikovat netkanou tapetu na zeď. 

Míchejte lepidlo podle příbalové informace, dokud nedosáhnete požadované konzistence. Pomocí štětce natřete lepidlo na zeď, na kterou jste se rozhodli nanést tapetu. Ujistěte se, že lepidlo nanášíte na zeď rovnoměrně. Vezměte první část tapety a položte ji ke stěně od horní části. Pomocí štětce připevněte tapetu pevněji ke stěně. Teď odstřihněte nadbytečnou tapetu. Mějte ale na paměti, že materiál je robustní a nemůže být odstřihnut snadno. Při lepení respektuje jakýkoli design, který je na tapetě vyobrazen. V případě že se na tapetě vyskytnou nerovnosti, můžete je vyrovnat pomocí válečku.

Jak nalepit papírové tapety na zeď

Papírové tapety jsou skutečně levné, ale na rozdíl od netkané tapety potřebují delší dobu namáčení. Jednotlivé pruhy tapet musí být namočené po asi 5 až 10 minut, aby tapety lepidlo plně absorbovali. Ujistěte se, že doba namáčení pro jednotlivé pruhy je přibližně stejná a že všechny druhy jsou ošetřeny přibližně stejným množstvím lepidla. 

Ujistěte se, že doba namáčení pro jednotlivé pruhy je přibližně stejná a že všechny druhy jsou ošetřeny přibližně stejným množstvím lepidla. Zamíchejte lepidlo podle příbalové informace. Rozbalte role tapet a natřete tapety lepidlem, ujistěte se, že tapety jsou potřeny přibližně stejným množstvím lepidla. Umístěte tapetu na horní okraj zdi a otřete jej kartáčem. Ujistěte se, že tapety jsou pevně připevněné ke zdi a nemůže spadnout. Na první pás tapety navážeme další tak, aby oba pásy a jejich vzory přesně navazovaly. Pomalu odřežte přebytečnou tapetu. Nezapomeňte na to, že materiál je změkčen, a proto se tapeta může snadno potrhat. V případě že se na tapetě vyskytnou nerovnosti, můžete je vyrovnat pomocí válečku.

Moderní dětské tapety s dlouhodobou kvalitou

Jakmile dokončíte tapetování, údržba bude tou nejmenší starostí. Chcete-li tapety vyčistit jednoduše použijte vlhký hadřík k odstranění nečistot z tapety. Pokud se rozhodnete změnit tapetu nebo ji zcela odstranit, mnoho z tapet, které prodáváme na našem internetovém obchodě lze odstranit beze zbytků.  

Krásné tapety do dětského pokoje od těch nejlepších výrobců

Naším cílem je nabídnout výběr luxusních tapet nejvyšší kvality od nejlepších výrobců tapet v Evropě. Zejména A.S Création a Rasch jsou mezinárodně známé svými tapetami. Nabízí zdánlivě nekonečné množství sbírek tapet inspirovaných nejnovějšími trendy a koncepty interiérového designu. Čistá univerzálnost nabízených kolekcí je inspirativní a je určena téměř pro každou aplikaci. Navíc Rasch stejně jako A. S Création jsou oblíbené díky spolupráci s prémiovými značkami při vytvoření jedinečných návrhářských tapet.

Mezi oblíbené značky také patří Versace a Schöner Wohnen. Kolekce tapety Versace jsou ztělesněním luxusních designů v elegantních barokních motivech. Zatímco Schöner Wohnen, známý časopis v oblasti interiérů v Německu, produkuje domácké vzory v různých dekorech. Architects Paper jsou řadou kolekcí návrhářů inspirovaných architektonickými strukturami od nejlepších designérů interiérů.

Najdete zde také sbírky z časopisu pro ženy - Brigitte se sbírkou okouzlujících tapet. Mezi další módní značky s designovými tapetami patří EspritDaniel Hechter a Lutéce. Všechny mají sbírky pro domácnosti a kanceláře, a hlavně vašeho domu, včetně tapety do ložnice, jídelen a obývacích pokojů.

Objednávejte tapety do dětského pokoje z našeho online obchodu BRICOFLOR

V našem internetovém obchodě můžete najít více než 2 500 tapet v různých provedeních a koncepcích. Nabízíme velký výběr tapet pro školky, tapety do ložnic a tapety pro kuchyně, koupelny a další aplikace. V několika kliknutích si můžete objednat svou oblíbenou tapetu. Výběr mezi jednotlivými styly vám usnadní naše služba, která Vám umožní objednat si vzorek, který nejlépe zapadá do vašich přestav a vkusu. V případě velkého množství objednávek také získáte lepší ceny, která Vám pomohou rekonstruovat ještě levněji.

V případě jakéhokoliv dotazu neváhejte kontaktovat náš tým, který Vám rád a rychle poradí.

Plus icon Přečtěte si více