NOVÁ KOLEKCE BERRY ALLOC emotions parkety

6 druhů dubové parkety v kolekci Emotions podle BerryAlloc sestává z Amber, Lolita, Loulou, Joy, Flow…

Přečtěte si více

Nebyly nalezeny žádné produkty!

Změňte prosím kritéria vyhledávání a zkuste to znovu. Pokud stále nenajdete nic relevantního, navštivte domovskou stránku a vyzkoušejte některé z našich bestsellerů!

PROČ BYSTE SI MĚLI BÝT JISTI, ŽE BERRY ALLOC parkety JE SPRÁVNOU VOLBOU

Vnější vrstva dřevěné parkety je olejovaná. V jednom balení najdete 8 dřevěných panelů, které pokryjí 1,54 m² podlahy. Celá paleta je 66 balení, která pokrývá 102,17 m². Tloušťka podlahové desky je 14 mm a krycí vrstva je 3,3 mm. BerryAlloc myslí nejen na váš prostor, ale také, a možná především na vás a vaše nohy. Proto kolekce obsahuje další technickou novinku - Soft Touch! Je to on - záhadný lak pokrývající panely - kdo je zodpovědný za emoční jméno této brilantní sbírky. Soft Touch je lak nové generace, který vám poskytuje jedinečné, hedvábné smyslné pocity. Soft Touch má také matné varianty, které zlepší parketu vizuálně. Další lak - Ultimtec® - nastavuje nové síly. Díky kompaktnímu vzorci molekulární nanotechnologie se výrazně zlepšila odolnost proti otěru a poškrábání (přes 10 000 ot / min Taber).

K dispozici ve třech verzích - saténové, patinované nebo matné parkety, naleznete v sortimentu Heritage, Ecoforest, Millenium, Saga a Noble. Sbírka Emotions vyniká v počtu přijatých certifikátů. Tyto parkety byly vyrobeny ze 100% ve Francii. Osvědčení "Parquets de France" je štítek, který zaručuje kombinaci vysoce kvalitního výrobku s francouzským know-how, což je skutečná přidaná hodnota. Odvážně investujeme do dlouhodobé volby, zaručené radikálním výběrem surovin a výroby v souladu s velmi náročnými kritérii. PEFC ™ je vhodný pro produkty, které využívají pouze udržitelnou správu dřeva. Technologie Saw Cut vás přiblíží k přírodě. Pro získání unikátního parketového řešení pokrýval výrobce dřevěné desky pilinami. Tento strukturální efekt zajišťuje jemnou povrchovou úpravu desky a dává jí jedinečný charakter.

MODERNÍ PARKETY? KOLEKCE EMOTIONS A NOVÉ TRENDY

Dřevěné parkety BerryAlloc jsou módní z několika důvodů. Podle analýz trendů Google jsme stále více a více kreativní, a tak interiéry našich bytů a kanceláří vypadají stejně kreativně. Tento trend se určitě v příštích několika sezónách nezmění. Zákazníci se stále více zaměřují na individualitu a výrobci ochotně reagují na tuto společenskou potřebu. Odvaha přijímat rozhodnutí jedinečné povahy se také zvyšuje. Nemusíme být jako všichni ostatní, chceme být sami sebou. Dostupnost informací na webu a univerzálnost vizuální kultury znamená, že chceme stále více a více a nakonec dovolíme vlastní představivosti hrát první housle.

Nabídka BRICOFLOR je stále obohacena novými, pestrými vzory, abyste mohli svobodně rozvíjet svou představivost. Odborníci předpovídají 5 základních trendů, které budou nadcházet v příštích několika letech na podlahové mapě světa. Nejprve - velké vzory na podlahách: geometrické, úhlové, vzorované. Jedná se o vyjádření vašeho individuálního stylu a nekonvenčnosti. Druhá tendence je šedá, což dává interiéru klasickou a tlumenou atmosféru v kombinaci s intenzivním žlutým nebo zeleným a současně moderním charakterem. Třetí - letní odstíny. Někteří si vybírají dřevo se střední nebo tmavou texturou. Za čtvrté - kvalita materiálu. Dřevěné parkety BerryAlloc z kolekce Emotions je sto procentně zodpovědná za potřebu vytvořit vysoce kvalitní prostředí nadprůměrné kvality. Parkety BerryAlloc jsou ekologické i biologicky odbouratelné. Pátým trendem, který již má mnoho příznivců, je zavedení elegance do interiéru pokojů. Vaše dubové parkety budou odrážet lesní atmosféru venku. Takže? Buďte módní v souladu se sebou.

MONTÁŽ A PÉČE, KTEROU PARKETY POTŘEBUJÍ

Za prvé - největším nepřítelem dřevěných panelů je voda. Nezapomeňte udržovat vaši dubovou podlahu v suchém prostředí, zcela bez vlhkosti. Před montáží by desky měly ležet v místnosti 24 až 48 hodin. Tímto způsobem se budou aklimatizovat na nové podmínky a budete si jisti, že po montáži se nebudou deformovat. Před instalací se ujistěte, že je hladký, čistý, tvrdý a suchý povrch. Parkety ze sbírky Emotions mohou být instalovány pomocí click systému i tradičním lepením. Sbírka Emotions je vhodná pro pokládku na nízkoteplotní vyhřívanou podlahu při maximální teplotě 28 ° C. Účinná péče o parkety je zametání, vysávání a čištění hadříkem. Výrobce má také čisticí prostředky určené pro specifické parkety pro vás. Pokud se rozhodnete použít mop, ujistěte se, že není příliš vlhký. Pamatujte si, že voda a dřevo se nedostanou. Díky tomu budete mít dlouhou životnost a skvělý vzhled dřevěných desek. Pokud parkety začínají vykazovat známky únavy a ztrácí živé barvy, omlaďte ji velmi opatrně a poté použijte speciální odstraňovač tuku. Nakonec použijte obnovovací nátěr. Přivede jej zpátky ztracenou záři. Nežádoucí škrábance lze snadno zakrýt pomocí voskové tyčinky, která je k dispozici ve čtyřech odstínech, které odpovídají barvě vašeho parketu.

ROBUSTNOST A RAFINOVANÝ CHARAKTER NABÍZÍ STRUKTURA HOTOVÝCH PARKET

Termín „hotové parkety“ obvykle znamená speciální typ podlahové krytiny – předem připravené. Tyto desky už následně nemusejí být lakované ani broušené, po zakoupení mohou být ihned položené a používané. Obecně lze rozlišit dvě velké skupiny parketových podlah: vícevrstvé a masivní parkety. Druhé jmenované jsou tvořené souvislou vrstvou dřeva, která zajišťuje vekou odolnost, ale přináší dvě značné nevýhody. Tou první je vysoká cena, ta druhá je extrémní citlivost na vlhkost. S vícevrstvými parketami se těchto dvou problémů nemusíte obávat. Oproti masivním podlahám jsou parkety složené z několika vrstev, přičemž citlivost na vlhkost je snížená na minimum. Tímto způsobem výrobci docílili odstranění předsudků, že jakýkoli kontakt s vodou vedl u dřevěných podlah k nevzhlednému tvoření boulí či jinému poškození.

VRSTVY ZVYŠUJÍ STABILITU - PARKETY

Vícevrstvé parkety jsou k dispozici ve dvou různých verzích. Dvouvrstvé nebo třívrstvé. Parkety se dvěma vrstvami jsou složené z ošetřené ušlechtilé dřeviny navrchu a k němu opačným směrem položenou nosnou vrstvou ze smrkového dřeva, která je přilepená kvalitním tepelně a vodě odolným lepidlem. Jde o skvělou alternativu k masivním podlahám a třívrstvým parketám. U nich třetí vrstvu tvoří stabilizační měkké dřevo se stejnou orientací jako horní vrstva. Různé směry jednotlivých vrstev zaručují rozměrovou stabilitu a zabraňují nežádoucímu roztažení materiálu.

POUŽITÍ PARKETY JAKO ROZHODUJÍCÍ KRITÉRIUM KVALITY

Vrchní vrstva hotových parket jakožto nášlapná vrstva je vystavená nejvyššímu namáhání. Její kvalita proto určuje, jak jsou parkety odolné a trvanlivé. Vysoce kvalitní produkty mají tloušťku alespoň 3,5 mm. Jedině tak budou mít prkna potřebnou stabilitu, díky níž odolají denní zátěži. Tloušťka vrstvy opotřebení hraje také důležitou roli při péči o parkety. Pokud je dostatečně silná, můžete ji dvakrát až třikrát brousit, aniž byste zhoršili její vzhled nebo funkčnost. V případě levných výrobků není nášlapná vrstva dostatečně silná, a tak je možné, že po broušení parket dojde k odkrytí podkladové vrstvy. Proto je nutné při nákupu vždy věnovat zvýšenou pozornost, po jak kvalitním výrobku koukáte, a zda se jeho nákup vyplatí.

S MNOHA PROVEDENÍMI PARKET SI JEDNODUŠE VYTVOŘÍTE ORIGINÁLNÍ INTERIÉROVÝ DESIGN

Pokud se domníváte, že všechny dřevěné podlahy vypadají stejně, přesvědčte se o opaku. Zejména s parketami můžete objevit celou řadu různých designů, s nimiž můžete vytvořit naprosto jedinečný vzhled místností. Spoustu vzorů, barev a velikostí parkety nabízí tolik možností kombinace, jež Vám ukáže, že parkety jsou to pravé. Vždy najdete to, co vyhovuje Vašim potřebám.

KLASIKA NEBO EXOTIKA? DŘEVĚNÝ DEKOR HRAJE PŘI ROZHODOVÁNÍ ROLI

Druh dřeva, ze kterého je nášlapná vrstva vyrobená, určuje v podstatě vzhled parkety. Dub, který je nejsilnější hráčem s podílem 80 %, je velmi populární. Odrůda vděčí tomuto zvláštnímu stavu především výraznému zrnu, které zároveň vypadá harmonicky a přirozeně, stejně jako trvanlivosti. Kromě toho je možné jeho barvu změnit pomocí speciálního procesu pálení, které vytváří různé nuance. Dřevo se při pálení nesmí dostat do kontaktu s ohně, jak naznačuje název, ale barvení se provádí na základě chemické reakce. Název se týká pouze výsledné tmavší barvy desek. 

Pokud Vás přitahuje extravagantnost, můžete se rozhodnout pro variantu tropického dřeva. Exotické dřevo, jako je Doussie, charakterizuje vyzařující teplo, a speciální tvrdost, díky níž je pak optimálním materiálem pro podlahovou krytinu. Stejného efektu můžete dosáhnout také s bukem nebo třešní, které mají mírně červený nádech. Parkety z tmavého dřeva, jako je ořech, vytváří nádherný kouzelný prostor. Naopak světlá prkna z javoru nebo břízy jsou ideální pro bezstarostný skandinávský styl interiéru. V závislosti na tvrdosti vybraných druhů dřeva můžete položit parkety do mírně, běžně i intenzivně používaných místností. Užitná třída každého produktu Vám napoví, do jakého prostoru je primárně určený.

OD RUSTIKÁLNÍCH AŽ PO KLIDNÉ. TŘÍDĚNÍ PARKET NA ZÁKLADĚ VZHLEDU

Vzhledem k tomu, že parkety jsou přírodní produkt, pravděpodobně nikdy nenajdete dvě zcela identická prkna. Pro harmonický a jednotný vzhled jsou prkna tříděná ve výrobním procesu podle toho, kolik suků a trhlin mají. V závislosti na výrobci se může dělení lišit, ale zpravidla existuje několik tříd, podle nichž se můžete při nákupu orientovat. Pokud chcete mít autentickou a expresivní podlahu, doporučujeme zvolit rustikální. Dekory, které jsou bez trhlin a suků, se obvykle nacházejí v jemné, klidné či tiché třídě. 

POVRCHOVÁ ÚPRAVA JAKO ZÁŽITEK PRO OČI I CHODIDLA

Finální vrstva broušení a nátěru vštěpuje parketám pocit, který si z nich odnášíme. Jen pokud je atraktivní na pohled i na dotek, získává nezaměnitelnou podobu kvalitní dřevěné podlahy. V nabídce je vždy několik finálních zakončení, a tak je dobré se zájmem sledovat vlastnosti jednotlivých desek.

Pro zlepšení přirozeného vzhledu dřevěné podlahy je možné její povrch zpracovat různými specializovanými způsoby. Kartáčovanou úpravou se parkety zbavují měkké části dřeva, což vytváří výraznou hlubokou strukturu. Na deskách s řezáním pilkou jsou vidět jemné linky. Povrch podobný vlnám je docílený hoblováním, po němž podlaha získá dynamický efekt. Někteří výrobci nabízejí i další povrchové úpravy, které jsou například vyráběné ručně.

OLEJOVANÉ NEBO LAKOVANÉ PARKETY? RŮZNÁ OŠETŘENÍ POVRCHU PRO NEJLEPŠÍ OCHRANU

Na konci výrobního procesu je povrch předem hotových parket dokončený. K tomu se používá buď olej, nebo lak. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody, které byste před nákupem měli zvážit. Lak utvoří na desce vlastní vrstvu, díky níž se usnadňuje péče. Olej na druhou stranu proniká do dřeva a zachovává jeho přirozenou strukturu. Z toho důvodu olejované parkety vypadají mnohem autentičtěji oproti lakovaným. Vyžadují však pravidelnou péči, aby byl materiál vždy dobře chráněný před vnějšími vlivy. Novou vrstvu oleje byste měli nanášet každý rok, maximálně jednou za dva roky. U lakovaných parket to není nutné.

ZKOSENÉ HRANY PRO PŘÍRODNÍ VZHLED

K tomu, aby se přírodní materiál stal ještě účinnějším, jsou moderní parketové podlahy často opatřené zkosenými hranami. Důsledkem toho jsou jednotlivé desky snadno rozeznatelné, už z povrchu je jasné, že to není levné PVC. Zkosené hrany vytváří jemné spoje mezi jednotlivými prkny, takže podlaha vypadá celkově velmi autenticky. V závislosti na konstrukci povrchu a formátu prken lze použít různé typy zkosení hran. Tzv. 4V představuje zkosení na všech čtyřech stranách, zatímco 2V pouze na dvou dlouhých. 

POKLÁDKA PARKETOVÝCH PODLAH NEBYLA NIKDY SNAZŠÍ

Instalace jakékoli podlahy byla kdysi nemyslitelná bez pomoci odborníka. Dnes už to pravidlem není, a to platí i pro pokládku parket. Bez problémů je to zvládnutelné samostatně, moderní kolekce mají obvykle prefabrikované instalační systémy, které vyžadují pouze lehkou zručnost. Celý proces usnadnil tzv. click systém. Jednotlivá prkna se zde pouze jednoduše spojují v několika málo krocích. 

Před pokládkou byste se měli informovat o struktuře parket, protože to je určující pro zvolení metody. V případě dvouvrstvých parket se zpravidla využívá celoplošné lepení, zatímco třívrstvé parkety lepidlo vyžadované není. Jednak díky tomu ušetříte peníze, ale hlavně získáte velkou výhodu v podobě možnosti výměny poškozené desky. Kvůli jednomu zničenému kusu tak není nutné měnit celou podlahu.

Pro dosažení nejlepších výsledků proveďte důkladnou přípravu. Celý povrch zejména vyrovnejtepomocí k tomu určeného materiálu a vyčistěte. Abyste se vyhnuli zbytečnému hluku, doporučujeme použít vysoce kvalitní izolační podložku. Zvlášť důležité je to v případě plovoucí podlahy. Pokud jste se rozhodli pro olejovanou úprava, na konci instalace můžete parkety znovu ošetřit tenkou vrstvou oleje. Pokud podlahu pokládáte na podlahové vytápění, měli byste věnovat zvýšenou pozornost na informace od výrobce. 

OBJEDNEJTE & ŠETŘETE S NÁMI. MODERNÍ PARKETY NAJDETE V ESHOPU BRICOFLOR

Zvolením parket jste se rozhodli pro kvalitní podlahu s prvotřídními vlastnostmi, která Vás každý den znovu přesvědčí svým přirozeným vzhledem a stavem. V našem online obchodě BRICOFLOR najdete širokou paletu designů parketových podlah, mezi nimiž si snadno najdete tu pravou pro Vás prostor. Při nákupu u nás navíc získáte spoustu nadstandardních služeb. Díky naší garanci nejlepší ceny si můžete být jistí, že za novou podlahovou krytinu nezaplatíte zbytečně víc, než je nutné. Pokud ještě nevíte, který dekor zvolit, k dispozici máte naše bezplatné zaslání vzorků, které Vám pomohou v dobrém rozhodnutí. A na závěr také individuální nabídka, rádi pro Vás připravíme zcela jedinečnou nabídku na míru například pro větší projekt. Stačí nás vždy kontaktovat prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. Náš kompetentní zákaznický servis Vám vždy pomůže najít nejlepší řešení, které povede k Vaší spokojenosti. Těšíme se na Vás.

Plus icon Přečtěte si více