Close icon

BerryAlloc: Poznejte kvalitní parkety z Belgie blíže

Výrobce vysoce kvalitních dřevěných podlah má sídlo v belgickém městě Menen…

Přečtěte si více

Nebyly nalezeny žádné produkty!

Změňte prosím kritéria vyhledávání a zkuste to znovu. Pokud stále nenajdete nic relevantního, navštivte domovskou stránku a vyzkoušejte některé z našich bestsellerů!

1 - 0 z 0 Produkty

BerryAlloc: Poznejte kvalitní parkety z Belgie blíže

Společnost byla založená jako pokračovatel zaniklých firem Berry Floor, Berry Wood a Alloc. Výrobce nabízí tradiční lamináty a technologicky vyspělé lamináty, parkety, vinylová prkna a dlaždice či panely na stěnu s doprovodným příslušenstvím. BerryAlloc v současnosti patří k předním tvůrcům interiérového designu a dekorace pro domácí i komerční prostory. Neustále nadšeně vytváří vysoce kvalitní produkty a iniciuje inovativní řešení. Lidi, kteří jsou do projektů zapojení, charakterizuje společný cíl, a tím je myslet ekologicky a udržitelně. Zaměstnanci na všech úrovních se řídí několika základními hodnotami: uspokojení zákazníků po kvalitativní i designové stránce, usilování o dokonalost, zaměření se na člověka jako příjemce služeb a uživatelských produktů, stále hledání příležitostí, jak vytvářet přidanou hodnotu, čestnost a důslednost.

BerryAlloc parkety je vždy ohleduplný k životnímu prostředí. Považuje to za základ dobrého produktu

Společnost BerryAlloc se vážně zabývá problémy ochrany životního prostředí. A proto splňuje mezinárodní požadavky nezbytné pro zachování principů ekologie a udržitelného rozvoje. Tento aspekt je nesmírně důležitou součástí firemní ideologie, a pokrývá celý životní cyklus výrobku. Parkety jsou vyráběny, používány a recyklovány zdravým způsobem pro lidi a vědomě šetrně k životnímu prostředí. Všechny panely nesou CE označení, v souladu s evropskými směrnicemi. Výrobce zachovává plnou shodu s ročním požadavkem na registraci a podávání zpráv, které ukládají příslušné orgány pro ochranu životního prostředí od roku 2006. BerryAlloc je také hrdý spoluautor mnoha interiérů v hotelech, kancelářských budovách, veřejných budovách nebo domech. Zde máte jistotu, že Vaše dubové parkety jsou zcela nezávadné. 

Inovace má vždy svůj prostor. Taková je ideologie BerryAlloc

Firma má opravdu velkou vášeň pro inovaci. Objevila se už v roce 1996, kdy prošlo odvětví s podlahovými krytinami velkou revolucí, zavedením patentovaného hliníkového systému „zakliknutí“. V tomto se roce se prvně na světě vyskytl systém bez použití lepidla. Od té doby se dá říct, že se firma po technologické stránce rozvíjí, a nyní se může pochlubit celou řadou různých vylepšení pro podlahy, které usnadňují život jejich uživatelům. Unikátní hliníkový zámkový systém High Tech Loc® zajišťuje pevné a těsné spojení, které se nepřeruší ani při nejtěžších zátěžích a nejnáročnějším provozu. HydroPlus® je hydroizolační vrstva pro podlahy určené do vlhkých prostor. To se však nevztahuje na parkety, protože dřevěné podlahy vodu nemají rády, a to prakticky nelze změnit.

Vodotěsný nátěr, který platí pro většinu ostatních krytin tohoto výrobce je technologií, která zámky na každém prknu pokryje speciálním nepromokavým povlakem. Jedná se o ideální řešení pro koupelnu, kuchyň, prádelnu či jídelnu. Rychlou instalaci zajišťuje Best Loc® X-Treme, což je silný uzamykací mechanismus, díky němuž se doba pokládky sníží o 30 %. Není k tomu navíc potřeba žádné lepidlo ani jiný nástroj. Stačí připojit jedno prkno k druhému a „kliknout“. Tvrdý a trvanlivý povrch zaručí technologie Ultimtec®, což je lak, který dodává podlaze dodatečnou odolnost vůči opotřebení a poškrábání. Parkety získají 6 vrstev laku, díky čemuž se stává extrémně odolné, krásné a snadné udržovatelné.

Emotions nebo třeba Lodge? BerryAlloc parkety Vás nadchne každou kolekcí

Nabídka parkety BerryAlloc zahrnuje mimo jiné dvě krásné sbírky s názvy BerryAlloc Emotions a BerryAlloc Lodge. První jmenované parkety se kompletně vyrábí ve Francii, což řadě zaručuje kombinaci vysoce kvalitního výrobku s francouzským know-how. Jedná se o čtyři typy dubové parkety v užitné třídě 31, což umožňuje jejich použití v domácnostech i komerčních prostorech s nízkým provozem – malé kanceláře, hotelové pokoje nebo konferenční místnosti. Výrobce myslel také na pohodlí, a proto je podlaha pokrytá povlakem Soft Touch. Jde o lak nové generace, který poskytuje jedinečný pocit hedvábí. Má i matnou variantu, čímž lze ještě zlepšit vizuální stránku. Originální charakter mají parkety ovšem díky jiné technologii – Saw Cut. Povrch prken je pokrytý pilinami, tento strukturální efekt zajišťuje naprosto jemnou povrchovou úpravu

Kolekce Lodge parkety nabízí rovněž čtyři vzory dubových prken, který zcela změní charakter každé místnosti a zajistí mu reprezentativní vzhled. I v tomto případě je užitná třída 31. Parkety jsou opatřená přírodním voskovým nátěrem a jedinečnými rustikálními trhlinami, které poskytují prostor pro styl a originalitu. Vnější vrstva je pak olejovaná. Tato řada má dřážky V-Groove (GO2) na všech čtyřech stranách prkna. 

Parkety jsou nyní v kurzu. Sledováním západních trhů ihned zjistíte, že více než kdy dřív. Design interiéru je to, co směřuje Váš názor a Vaše potřeby. Charakteristické podlahy jsou výsledkem tohoto trendu.

Snadná pokládka i péče o parkety

Parkety BerryAlloc jsou určené pro instalaci pomocí click systému nebo tradičního lepení. U dřevěných podlah je vhodný zaklikávací systém. U lepení je nutné vyvarovat se mu v případě podlahového vytápění, které přesahuje 28°C. Péče o parkety znamená především zametání, vysávání a setření hadrem. Při udržování parket myslete na to, že voda je jejich největším nepřítelem. Pokud se rozhodnete používat čisticí mop, ujistěte se, že není příliš vlhký. Povrch každého prkna je potažený speciální antistatickou vrstvou, díky níž se nečistoty a prach nelepí na dřevo. Před pokládkou by měla prkna ležet v místnosti 24-48 hodin, aby se na nový prostor aklimatizovala. Zem, na níž se prkna pokládají, musí být rovný, čistý, tvrdý a suchý. Pokud parkety ztratí po dobu používání svůj lesk, udělejte obnovovací nátěr a vraťte jim původní záři.

ROBUSTNOST A RAFINOVANÝ CHARAKTER NABÍZÍ STRUKTURA HOTOVÝCH PARKET

Termín „hotové parkety“ obvykle znamená speciální typ podlahové krytiny – předem připravené. Tyto desky už následně nemusejí být lakované ani broušené, po zakoupení mohou být ihned položené a používané. Obecně lze rozlišit dvě velké skupiny parketových podlah: vícevrstvé a masivní parkety. Druhé jmenované jsou tvořené souvislou vrstvou dřeva, která zajišťuje vekou odolnost, ale přináší dvě značné nevýhody. Tou první je vysoká cena, ta druhá je extrémní citlivost na vlhkost. S vícevrstvými parketami se těchto dvou problémů nemusíte obávat. Oproti masivním podlahám jsou parkety složené z několika vrstev, přičemž citlivost na vlhkost je snížená na minimum. Tímto způsobem výrobci docílili odstranění předsudků, že jakýkoli kontakt s vodou vedl u dřevěných podlah k nevzhlednému tvoření boulí či jinému poškození.

VRSTVY ZVYŠUJÍ STABILITU - PARKETY

Vícevrstvé parkety jsou k dispozici ve dvou různých verzích. Dvouvrstvé nebo třívrstvé. Parkety se dvěma vrstvami jsou složené z ošetřené ušlechtilé dřeviny navrchu a k němu opačným směrem položenou nosnou vrstvou ze smrkového dřeva, která je přilepená kvalitním tepelně a vodě odolným lepidlem. Jde o skvělou alternativu k masivním podlahám a třívrstvým parketám. U nich třetí vrstvu tvoří stabilizační měkké dřevo se stejnou orientací jako horní vrstva. Různé směry jednotlivých vrstev zaručují rozměrovou stabilitu a zabraňují nežádoucímu roztažení materiálu.

POUŽITÍ PARKETY JAKO ROZHODUJÍCÍ KRITÉRIUM KVALITY

Vrchní vrstva hotových parket jakožto nášlapná vrstva je vystavená nejvyššímu namáhání. Její kvalita proto určuje, jak jsou parkety odolné a trvanlivé. Vysoce kvalitní produkty mají tloušťku alespoň 3,5 mm. Jedině tak budou mít prkna potřebnou stabilitu, díky níž odolají denní zátěži. Tloušťka vrstvy opotřebení hraje také důležitou roli při péči o parkety. Pokud je dostatečně silná, můžete ji dvakrát až třikrát brousit, aniž byste zhoršili její vzhled nebo funkčnost. V případě levných výrobků není nášlapná vrstva dostatečně silná, a tak je možné, že po broušení parket dojde k odkrytí podkladové vrstvy. Proto je nutné při nákupu vždy věnovat zvýšenou pozornost, po jak kvalitním výrobku koukáte, a zda se jeho nákup vyplatí.

S MNOHA PROVEDENÍMI PARKET SI JEDNODUŠE VYTVOŘÍTE ORIGINÁLNÍ INTERIÉROVÝ DESIGN

Pokud se domníváte, že všechny dřevěné podlahy vypadají stejně, přesvědčte se o opaku. Zejména s parketami můžete objevit celou řadu různých osobitých designů, s nimiž můžete vytvořit naprosto jedinečný vzhled místností. Spoustu vzorů, barev a velikostí parkety nabízí tolik možností kombinace, jež Vám ukáže, že parkety jsou to pravé. Vždy najdete to, co vyhovuje Vašim potřebám.

KLASIKA NEBO EXOTIKA? DŘEVĚNÝ DEKOR HRAJE PŘI ROZHODOVÁNÍ ROLI

Druh dřeva, ze kterého je nášlapná vrstva vyrobená, určuje v podstatě vzhled parkety. Dub, který je nejsilnější hráčem s podílem 80 %, je velmi populární. Odrůda vděčí tomuto zvláštnímu stavu především výraznému zrnu, které zároveň vypadá harmonicky a přirozeně, stejně jako trvanlivosti. Kromě toho je možné jeho barvu změnit pomocí speciálního procesu pálení, které vytváří různé nuance. Dřevo se při pálení nesmí dostat do kontaktu s ohně, jak naznačuje název, ale barvení se provádí na základě chemické reakce. Název se týká pouze výsledné tmavší barvy desek. 

Pokud Vás přitahuje extravagantnost, můžete se rozhodnout pro variantu tropického dřeva. Exotické dřevo, jako je Doussie, charakterizuje vyzařující teplo, a speciální tvrdost, díky níž je pak optimálním materiálem pro podlahovou krytinu. Stejného efektu můžete dosáhnout také s bukem nebo třešní, které mají mírně červený nádech. Parkety z tmavého dřeva, jako je ořech, vytváří nádherný kouzelný prostor. Naopak světlá prkna z javoru nebo břízy jsou ideální pro bezstarostný skandinávský styl interiéru. V závislosti na tvrdosti vybraných druhů dřeva můžete položit parkety do mírně, běžně i intenzivně používaných místností. Užitná třída každého produktu Vám napoví, do jakého prostoru je primárně určený.

OD RUSTIKÁLNÍCH AŽ PO KLIDNÉ. TŘÍDĚNÍ PARKET NA ZÁKLADĚ VZHLEDU

Vzhledem k tomu, že parkety jsou přírodní produkt, pravděpodobně nikdy nenajdete dvě zcela identická prkna. Pro harmonický a jednotný vzhled jsou prkna tříděná ve výrobním procesu podle toho, kolik suků a trhlin mají. V závislosti na výrobci se může dělení lišit, ale zpravidla existuje několik tříd, podle nichž se můžete při nákupu orientovat. Pokud chcete mít autentickou a expresivní podlahu, doporučujeme zvolit rustikální. Dekory, které jsou bez trhlin a suků, se obvykle nacházejí v jemné, klidné či tiché třídě. 

POVRCHOVÁ ÚPRAVA JAKO ZÁŽITEK PRO OČI I CHODIDLA

Finální vrstva broušení a nátěru vštěpuje parketám pocit, který si z nich odnášíme. Jen pokud je atraktivní na pohled i na dotek, získává nezaměnitelnou podobu kvalitní dřevěné podlahy. V nabídce je vždy několik finálních zakončení, a tak je dobré se zájmem sledovat vlastnosti jednotlivých desek.

Pro zlepšení přirozeného vzhledu dřevěné podlahy je možné její povrch zpracovat různými specializovanými způsoby. Kartáčovanou úpravou se parkety zbavují měkké části dřeva, což vytváří výraznou hlubokou strukturu. Na deskách s řezáním pilkou jsou vidět jemné linky. Povrch podobný vlnám je docílený hoblováním, po němž podlaha získá dynamický efekt. Někteří výrobci nabízejí i další povrchové úpravy, které jsou například vyráběné ručně.

OLEJOVANÉ NEBO LAKOVANÉ PARKETY? RŮZNÁ OŠETŘENÍ POVRCHU PRO NEJLEPŠÍ OCHRANU

Na konci výrobního procesu je povrch předem hotových parket dokončený. K tomu se používá buď olej, nebo lak. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody, které byste před nákupem měli zvážit. Lak utvoří na desce vlastní vrstvu, díky níž se usnadňuje péče. Olej na druhou stranu proniká do dřeva a zachovává jeho přirozenou strukturu. Z toho důvodu olejované parkety vypadají mnohem autentičtěji oproti lakovaným. Vyžadují však pravidelnou péči, aby byl materiál vždy dobře chráněný před vnějšími vlivy. Novou vrstvu oleje byste měli nanášet každý rok, maximálně jednou za dva roky. U lakovaných parket to není nutné.

ZKOSENÉ HRANY PRO PŘÍRODNÍ VZHLED

K tomu, aby se přírodní materiál stal ještě účinnějším, jsou moderní parketové podlahy často opatřené zkosenými hranami. Důsledkem toho jsou jednotlivé desky snadno rozeznatelné, už z povrchu je jasné, že to není levné PVC. Zkosené hrany vytváří jemné spoje mezi jednotlivými prkny, takže podlaha vypadá celkově velmi autenticky. V závislosti na konstrukci povrchu a formátu prken lze použít různé typy zkosení hran. Tzv. 4V představuje zkosení na všech čtyřech stranách, zatímco 2V pouze na dvou dlouhých. 

Objednejte si BerryAlloc parkety nyní v online obchodě BRICOFLOR

Pokud hledáte elegantní a nadprůměrně funkční podlahu, podívejte se na nabídku BRICOFLOR. Chceme, abyste se rozhodli, které řešení funguje nejlépe v pohodlí Vašeho domova nebo firmy, a proto jsme vytvořili příležitost získat bezplatnou ukázku zvoleného vzoru. BerryAlloc má pro Vás celou řadu zajímavých řešení, moderní podlahy budou jistě oživení Vašich místností. Díky individuálnímu přístupu k našim klientům Vám rádi připravíme nabídku, která splní Vaše očekávání, kontaktujte nás ještě dnes. Máte-li jakékoli otázky ohledně našich produktů, ozvěte se nám prostřednictvím telefonu nebo e-mailu, rádi o Vás uslyšíme. Pomůžeme Vám vybrat ten nejlepší produkt pro Vás. Naše výrobky pocházejí od nejlepších evropských výrobců, klienti na Západě nám věří už více než 10 let, přidejte se k nim. Těšíme se na Vás.

Plus icon Přečtěte si více