SALE: Až 70% sleva na mnoho kategorií!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon

FORBO FLOTEX COLOUR METRO – PODLAHY PRVNÍ TŘÍDY PRO NEJVYŠŠÍ POŽADAVKY

Co se stane, když se praktické výhody textilních a elastických podlahových řešen…

Přečtěte si více
1 - 20 z 35 Produkty

Forbo Flotex koberce – Odolnost a kvalita

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je koberec nejlepší volbou pro hygienický a protialergenní vzduch uvnitř. Jemný prach a alergeny jsou v textilním koberci vázány speciálně konstruovaným povrchem, který obsahuje až 80 milionů vláken na m². To znamená, že prachové částice nejsou distribuovány ve vzduchu a lze je odstranit pravidelným čištěním, které se u koberců Flotex provádí mnohem rychleji as menší námahou než u běžných koberců. To vede k znatelnému zvýšení kvality vnitřního ovzduší, což je zvláště výhodné pro alergiky. Proto textilní podlaha Flotex splňuje přísné požadavky Britské nadace pro alergie, která měří vhodnost určitých produktů pro alergiky.

Forbo Flotex koberce

Koberce Forbo Flotex lze pokládat na jakýkoli vhodný podklad, přičemž musí být pevný, stabilní, trvale suchý a rovný. Pokládání by mělo probíhat v podélném směru centrálních dopravních cest. Pro usnadnění práce jsou jednotlivé role očíslovány, takže byste na nich měli pracovat v uvedeném pořadí. Pásy by pak měly být položeny ve směru šipky na zadní straně směřující ke světlu. Nyní srolovat proužky v jednom směru. Pak je lze jednotlivě lepit, přičemž byste měli pracovat pouze s disperzními lepidly EC1 odolnými proti převrácení a bez rozpouštědel.

Forbo Flotex: Už se nemusíte rozhodovat mezi designem a skutečností

S fóliemi Flotex neexistují žádná omezení ve vašich možnostech designu a kombinací. K dispozici v různých kolekcích najdete koberec v metru v mnoha designech, které bodují atraktivním designem a moderním flockovaným povrchem, který je textilním vrcholem každého zařízení.

ZELENÁ A VĚDOMÁ BARVA S FORBO FLOTEX

Téma udržitelnosti ve Forbu také není opomíjeno. Textilní zboží je vyrobeno výhradně z obnovitelné energie a také obsahuje až 20% recyklace. Kromě toho bude marné hledání sporných ingrediencí. Z tohoto důvodu má koberec měřičem značku CE.

POKLÁDKA KOBERCŮ: NENÍ TO TAK TĚŽKÉ, JAK BY SE MOHLO NA PRVNÍ POHLED ZDÁT

Instalace koberce rozhodně není žádná věda. Pokud si projdete pár základních rad, jak postupovat, můžete položit koberce úplně sami. Určitě to zvládnete.

1.      Měření místnosti

Na úplném začátku je nutné si prostor přesně změřit. Je nutné také poznamenat, že málokdy jsou stěny zcela rovné a stejné na více stranách. Je proto vhodné měřit místnost na několika místech, budete tak znát nejširší šířku a nejdelší délku. Vzhledem k tomu, že koberec je nejčastěji prodávaný v šířkách 4 nebo 5 metrů, měi byste zvážit, jakým směrem provedete vyrovnání, abyste museli co nejméně řezat.

2.      Příprava podloží

Pokud už máte koberec objednaný, je nutné důkladně připravit podklad, na nějž budete koberec instalovat. Podklad musí být čistý a bez prachu, jako byste čistili jakýkoli jiný povrch, vyrovnaný, a jakékoli praskliny v něm zacelené. Nikdy by neměly být použité staré koberce jako základna pro nové. Způsobuje to vlhkost a šíření bakterií. Pokud demontujete starou podlahu, odstraňte i zbylé lepidlo.

3.      Oříznutí

Nejlepších výsledků dosáhnete tím, že koberce pevně zatlačíte proti stěnám do bočních okrajů místnosti. Řez koberce provádějte pomocí ostrého zatahovacího nože a pevné opory. Vždy nechávejte u okrajů přesah minimálně 4 cm, aby později nevznikly žádné vlny. Až po fixaci tyto přečnívající části odřežte. Pokud není pro Vaši místnost jeden pás dostatečný, umístětě druhý pás přes ten první s přesahem alespoň 5 cm. Poté oba prořízněte, docílíte tak plynulého spoje.

4.      Upevnění

Pokud zvolíte volnou instalaci, můžete pracovat s oboustrannou lepicí páskou. Pro fleece je možné použít speciální pásku na suchý zip. Pásku použijte zejména u okrajů místnosti a u prahů. Jakékoli vlny nebo jiné nerovnosti odstraňte ze středu místnosti. Pokud používáte lepidlo, krytinu otočte na jednu polovinu a lepidlo naneste na tu volnou plochu, která vznikne. Při lepení koberce dbejte zvýšený pozor na správné vyhlazení. Druhá půlka už poté půjde snáz, na konci to ještě celé jemně dolaďte k dokonalosti.

OBJEDNEJTE SI KOBEREC ONLINE. SPOUSTU VÝHOD NA JEDNOM MÍSTĚ

O kobercích už nyní víte vše, co je nutné pro jejich použití ve Vašem prostoru. Nákupem prostřednictvím BRICOFLOR CZ si navíc dopřejete mnoho výhod oproti návštěvě kamenné prodejny. Vše začíná u přepravy nového koberce. Všem je jasné, že vláčet se s pětimetrovou rolí vlastním automobilem nepatří mezi nejpohodlnější činnosti ve volném čase. U nás navíc můžete využít bezplatnou službu doručení vzorků, což Vám pomůže vybrat správný produkt. Koberce u nás navíc pořídíte s garancí nejlepší ceny.

Pokud plánujete větší rekonstrukční projekt, kontaktujte nás prostřednictvím telefonu nebo e-mailu, rádi Vám připravíme nabídku na míru, kterou plně přizpůsobíme Vašim potřebám. Těšíme se na naši vzájemnou spolupráci, která povede k Vaší spokojenosti s novou podlahou.

Plus icon Přečtěte si více