Naše výhody
  • Všechny ceny včetně DPH
  • Garance nejlepší ceny
  • Služba zasílání vzorků
  • Vzorky zdarma
  • Největší výběr podlahových krytin na internetu

Wir sind Europas größter Onlinehändler rund um Boden, Wand und Decke. Seit 2007 sind wir stolz, immer die günstigsten Preise und erstklassigen Service bieten zu können.
Do BRICOFLOR-Onlineshop
Obecné

Vinylová podlaha: Jaký typ se hodí do obývacího pokoje?

Každý, kdo si uspořádá svůj byt, bude dříve nebo později čelit důležité otázce: Která podlaha nejlépe vyhovuje obývacímu pokoji? Starý koberec nevypadá dobře a není snadné ho udržovat, když chcete něco nového, PVC role potom nevypadají příliš atraktivně. Díky optimálnímu řešení problematiky nové podlahy v obývacím pokoji bude tento článek vysvětlovat a jasně dokládat, proč je vinylová podlaha do obývacího pokoje fantastickým nápadem.

 

JAK JE MOŽNÉ DOSÁHNOUT MODERNÍ PODLAHY VE VAŠEM POKOJI?

Vzhledem k tomu, že obývací pokoj je jednou z hlavních místností v bytě, je podlaha vystavena vyššímu zatížení než v ložnici nebo na chodbě. Kromě toho se může stát, že se na podlahu vylije káva nebo čaj.

 

Proto musí být podlaha stabilní a snadno čistitelná. Například, laminátové podlahy bobtnají pod vlivem kapaliny - to není nejlepší volba pro podlahu do obývacího pokoje. Také tloušťka nosné vrstvy by měla být alespoň 0,20 mm, ještě lépe 0,30 mm, aby byla zajištěna dlouhotrvající životnost.

 

Podlaha v obývacím pokoji je intenzivně využívána každý den, je důležité ji udržovat a čistit snadným a rychlým způsobem, zejména když jsou v domě lidé s alergiemi na prach. Nová vinylová podlaha by proto měla být neklouzavá, snadno čistitelná a udržovaná, ovšem také trvanlivá a hypoalergenní, navíc zakončena krásným vzhledem. Vinylové dlaždice mají všechny tyto vlastnosti. Při správné třídě použití je prakticky nemožné poškodit nebo poškrábat a ve srovnání s parketami s podobným vzhledem jsou obvykle mnohem atraktivnější. Vzhledem k tomu, že mají měkký a pružný povrch, nabízejí také vynikající pohodlí při chůzi a stání, stejně jako vynikající akustiku v místnosti.

 

Tarkett Starfloor Classic "5925016 Erable Natural"

Vinylová podlaha má obrovskou škálu různých realistických designů. Můžete si vybrat ze široké škály dřeva a minerálů, stejně jako retro vzhled a kartáčované kovy nebo textilie, z nichž každá má autentickou strukturu, která se často nedá odlišit od původních materiálů. Panely se zkosením hran jsou také k dispozici jako možnost a poskytují ještě realističtější vzhled.

 

Velmi oblíbené jsou především autentické repliky různých druhů dřeva, jako je dub, borovice, bříza a mnoho dalších. Často jsou také k dispozici v provedení jako lodní podlaha nebo ve venkovském stylu, díky kterému můžete domovu vytvořit nádherný rustikální charakter.

 

KTERÁ VINYLOVÁ PODLAHA JE NEJLEPŠÍ PRO VÁŠ OBÝVÁK?

Protože existuje mnoho způsobů instalace vinylových panelů, zvažte, která metoda je pro vás nejlepší. Můžete použít připojení click systémem nebo lepený vinyl, dále také tzv. Loose-Lay nebo velmi oblíbený samolepicí vinyl. Samozřejmě, že click verze je populární, protože vinyl lze pokládat stejným způsobem jako u komerčního laminátu. Loose-Lay a samolepicí laminát se snadno instalují a dobře se s nimi pracuje i při rychlé demontáži. V případě pevných instalací je vhodnější lepený vinyl, ale poté je lepší, pokud pokládání provádí profesionál. Můžete se svobodně rozhodnout, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Senso Rustic "0306 Muscade"

PÉČE O VINYLOVÉ DLAŽDICE

Vinylové dlaždice mají obvykle na povrchu povrch + PU, což je činí odolnými vůči nečistotám, a proto se snadno čistí a udržují. Častá péče nemá negativní vliv na kvalitu podlahy.

 

Mnoho podlah vinylových designérů má další bariéru proti vlhkosti - to může být důležité pro rozlité nápoje, protože nemůžete poškodit dlaždice u základny nebo způsobit plíseň. Při nákupu věnujte pozornost informacím od výrobce.

 

V našem článku jsme Vám chtěli ukázat, že existuje mnoho důvodů, proč by vinylová podlaha měla pokrývat váš povrch v obývacím pokoji.

 

Navštivte náš internetový obchod a získejte řadu fantastických designů od známých značek, díky kterým bude Váš obývací pokoj kreativní a zároveň s osobním interiérem.

Máte-li jakékoli dotazy nebo návrhy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Jsme samozřejmě k dispozici také na telefonu nebo e-mailu. Rádi o Vás uslyšíme.

 

Těšíme se na Vás u dalšího příspěvku, Váš BRICOFLOR team!

Napsat komentář