Close icon

Levná vinylová podlaha - vinyl s optimálním poměrem ceny a kvality

V posledních letech se designová vinylová podlaha těší rostoucímu rozmachu. A je…

Přečtěte si více
-24%
-24%
-24%
-24%
-24%
-24%
-24%
-24%
-23%
-23%
-23%
-23%
1 - 20 z 96 Produkty

CO DĚLÁ CENA vinylové podlahy - SPRÁVNÉ POŽADAVKY

Kvůli rostoucí konkurenci se stále častěji šíří řešení levných produktů náchylných na stížnosti ve slevách a železářství. Vinylová podlaha a její poptávka s praktickým designem je vysoká a poskytovatelé ji chtějí následovat. Abyste se nedostali do cenové pasti, a nakonec jste museli zaplatit více, abyste urovnali jakékoli škody, stojí za to se podrobně podívat na vinylové podlahy před nákupem. Ještě před jeho zakoupením se můžete vyhnout riziku investice do produktu, který z dlouhodobého hlediska nesplňuje vaše vlastní potřeby. „Kdo nakupuje levně, nakupuje dvakrát“ nemusí vždy platit, ale v odvětví vinylových podlah je to děsivě často. Dobrý vinylový laminát nemusí být zcela předražený, ale měl by být schopen splnit určité požadavky na trvale krásné výsledky.

Co sledovat? - CHARAKTERISTIKA dobré vinylové podlahy

Vyšší hmotnost vinylové podlahy je často spojena s lepší kvalitou. V případě vinylové podlahy je to obvykle fatální klam. Levné výrobky jsou často vybaveny horními výplněmi a vytvářejí tak vyšší vlastní hmotnost. Z hlediska stavební fyziky se plniva vyšší kvality vyznačují svou lehkostí a mají lepší fyzikální vlastnosti. Při nákupu levné vinylové podlahy byste se proto měli ujistit, že není celkově příliš těžká. Pokud sejmete prkna na místě a podrobněji se podíváte na hmotnost, můžete předem ušetřit spoustu peněz.

Každá vinylová podlaha nevyhnutelně obsahuje určitá změkčovadla. To dává křehkému povrchu jeho typickou pružnost. To tedy není známkou nedostatečné kvality produktu. Plastifikátory nejsou vždy nebezpečné nebo dokonce zdraví škodlivé, měli byste věnovat pozornost pouze speciálnímu označení. Rozhodně byste se měli zdržet nákupu vinylové podlahy s ftaláty. Díky přísným pokynům jsou v Evropě zastoupeny jen zřídka. Zejména známí výrobci upouštějí od používání těchto změkčovadel a spoléhají na bezrizikové alternativy. Aby vám nebyl při koupi levné vinylové podlahy předán produkt, který je zdraví škodlivý, je důležité věnovat pozornost přidání této látky. V případě, že by měl být obsažen ftalát, je vhodné přejít na jiný vinylový laminát.

Řada vinylových podlah se také částečně liší vůní jednotlivých produktů. Pokud se rozhodnete pro levnější model vinylové podlahy, stojí za to věnovat pozornost také vůni vinylové podlahy. Znatelný zápach naznačuje vyšší výpary a nižší kvalitu produktu. Vysoce kvalitní vinylové podlahy se vyznačují nižšími emisemi, takže by na nich neměl být nepříjemný zápach.

Kvalitní vinylové podlahy je také možné poznat z čistě vizuálního hlediska. Pokud se rozhodnete pro vinylový laminát, měl by mít co nejvíce jednotlivých vinylových prken. Celkově to vede k přirozenějšímu vzhledu podlahy. Nízkonákladoví poskytovatelé se často vzdávají široké škály dekorací, aby ušetřili náklady na tisk. Mnoho opakování na povrchu se však rychle jeví jako umělé a levné. Aby ani levná vinylová podlaha nepůsobila horším dojmem, je důležité věnovat pozornost různým prkenům. Tímto způsobem může také vypadat levná vinylová podlaha rozlišující a elegantní.

VYROBENO V EVROPĚ – UKAZATEL kvality vinylové podlahy

V Evropě jsou stanoveny standardy pro podlahové krytiny. Všechny produkty musí splňovat určité pokyny a splňovat určité požadavky. Jinak nebudou nabízeny k prodeji na trhu a nemusí být distribuovány. Mezi výrobce, kteří vyrábějí vinylové podlahy za spravedlivé ceny v Evropě, patří Gerflor, Forbo a Tarkett. Všechny se vyznačují vysokými standardy kvality při výrobě a zpracování. Díky krátkým dodacím trasám jsou také označeny z hlediska udržitelnosti.

Laciné vinylové podlahy - SPRÁVNÁ VARIANTA PRO UNIVERZÁLNÍ POUŽITÍ

Existuje mnoho různých druhů vinylové podlahy. Nejen dekory sahají od autentických dřevěných replik až po realistické napodobeniny kamenů. Existuje také mnoho možností, jak je pokládat. Pokud se chcete vyhnout zbytečným nákladům, měli byste pro sebe hned od začátku najít správnou techniku ​​pokládky vinylové podlahy. Je vhodné přesně zjistit, která metoda pokládky vinylové podlahy je pro jaký účel vhodná. Tímto způsobem lze zabránit předčasné výměně vinylové podlahy a můžete okamžitě ušetřit peníze.

Zámková vinylová podlaha

Nejoblíbenější je sytém pokládky klick. Klick vinylová podlaha nabízí dobrý poměr ceny a výkonu a má mnoho výhod. Nejen, že je to rychlé a snadné pokládání vinylové podlahy, různí výrobci mají obvykle také různé klikové systémy, takže se ten správný najde pro každého. Jazyk a drážka se spojují různými způsoby. Klick vinylová podlaha se vyznačuje obzvláště vysokou přesností lícování a zajišťuje bezspárové, pozitivní spojení. Aby bylo možné bezpečně pokládat krytinu, musí být nejprve připravena podlaha. Staré krytiny by měly být odstraněny, pokud výrobce výslovně neuvede, že to není nutné. Když byly odstraněny všechny nerovnosti a panely byly přizpůsobeny rozměrům místnosti, stačí vinylový cvak dát dohromady. Můžete ušetřit peníze za drahé další materiály. Díky správné vinylové podlaze lze instalaci provést rychle a snadno. Nemusíte splňovat žádné zvláštní zkušenosti ani požadavky.

Vinylová podlaha – CENOVĚ PŘIJATELNÝ DESIGN PRO MALÉ PROSTORY

Další variantou je volně položená instalace vinylové podlahy. Název říká za vše: vinylová podlaha je samolepicí. Instalace samolepící vinylové podlahy může být provedena rychle a bez lepidla. Volně položený samolepící vinylová podlaha má vysokou vlastní hmotnost, která zaručuje optimální trakci. Přináší se k zemi technikou push-on-push. Tento mechanismus se doporučuje zejména pro menší nebo často se měnící oblasti. Vinylová podlaha lze snadno vyměnit a vyčistit, protože není připevněna k povrchu. Je také praktické, že povrch není poškozen volným potahem vinylu.

SAMOLEPÍCÍ VINYL - BEZ LEPIDLA a jednoduše

Obzvláště levná vinylová podlaha je samolepicí vinylová podlaha. To nabízí celou řadu designových možností a je obzvláště vhodné pro obývací prostor. Povrch samolepicí vinylové podlahy však musí být obzvláště dobře připraven. Prach, mastnota a hrboly mohou zabránit optimálnímu přilnutí podlahové krytiny a způsobit její nestabilitu. Volitelně byste měli použít základní nátěr, který zajistí lepší spojení s podkladem. I když je samolepicí vinyl obzvláště levný, musíte si tento bod předem promyslet. Ve většině případů je také nutné zakoupit základní nátěr, aby vznikl další nákladový faktor.

Vaháte, zda je lepší vinyl podlaha nebo laminát?

Lidé se často nechcetějí vzdát příjemného vzhledu dřeva, ale zároveň se z cenových důvodů vyhýbají parketové podlaze, proto většina z nich začne uvažovat, jestli není výhodnější pořídit vinyl, levné pvc lino nebo laminát. Laminátové podlahy jsou finančně bezkonkurenční. S nejnižšími možnými cenami proto přitahují mnoho zákazníků. Jejich nevýhoda však spočívá v tom, že podlaha často nesplňuje denní požadavky na život, proto se rychle dostává do špatného stavu a její životnost tím klesá.

Vinylová podlaha má jednoznačně více výhod, než lze najít u laminátu, jelikož tento moderní typ levné pvc podlahy je velmi odolný vůči vodě, tudíž je možné použít vinylovou krytinu i pro místnosti v domácnosti se zvýšenou vlhkostí, proto je právě vinyl podlaha do koupelny či kuchyně tou správnou volbou. Laminátová podlaha oproti tomu má nevýhodu v tom, že není tak odolný proti vlhkosti, proto není vhodné používat laminát v koupelnách nebo ve sklepě.

Mezi další výhody vinylové podlahy patří jeho odolnost proti opotřebení, která je rozšiřuje možnosti jeho využití na vícero místech, i na těch která jsou více frekventovaná, protože tento materiál vydrží déle a zachová si svůj tvar.

Pokládka vinylové podlahy čtyřmi různými způsoby

S firmou BRICOFLOR máte možnost si vybrat ze široké nabídky luxusních vinylových a pvc lino podlah, která skýtá mnoho odlišných systémů instalace. Pokládka vinylové podlahy v podobě dlaždic i prken nabízí čtyři hlavní varianty montáže. Základním indikátorem, kterou z metod vybrat, by měl být prostor, kde se bude podlaha instalovat a zároveň činnost, která se na ní bude uskutečňovat.

V první řadě, samolepící vinylová podlaha je vhodná především pro domácí použití, jejich instalace je tak snadná, jak je to jen možné a zvládne ji úplně každý. Na druhou stranu cílovou skupinou pro lepený vinyl představují zákazníci s průmyslovými a komerčními prostory s vyšší frekvencí provozu, který vyžaduje profesionála, aby mohla být pokládka vinylové podlahy provedena.

Vinylová plovoucí podlaha s click systémem – rychlé a snadné zacházení

Plovoucí vinylová podlaha funguje na principu click systému, díky kterému se stala oblíbenou pro svou jednoduchou a efektivní instalaci. Jedná se o nejjednodušší a okamžitý systém položení pvc podlahy. Praktická i krásná – vinylová podlaha zámková je velmi odolná, ačkoli vůbec neztrácí kvalitu a eleganci. Plovoucí vinylová podlaha má velmi jednoduchou montáž a perfektně ji zvládnete sami. Je to úplná hračka.

Při rekonstrukci prostor jednotlivé díly jednoduše přizpůsobte rozměrům Vaší místnosti, dlaždice, které jsou ke snadnému zaklikávání vyrobené, postupně zasuňte do sebe pomocí drážek a přesvědčte se, že brzy máte hotovo. Nebude k tomu potřebovat žádné speciální nářadí ani mimořádné schopnosti. Doporučujeme při instalaci použít podložku, která Vaší nové podlaze zajistí větší stabilitu a také delší životnost. Zkontrolujte, že je podložka čistá, rovná, pevná a suchá, aby nová vinylová plovoucí podlaha byla v nejlepší možné kondici.

V závislosti na vlastnostech jednotlivých podlah a na výrobci můžete pod vinylové dílce položit ještě speciální izolaci tlumící zvuk, která také umí vyrovnat mírné nerovnosti na podloží a může pozitivně ovlivnit i teplotu v místnosti. Nová vinylová podlaha zámková Vám podstatně sníží čas při rekonstrukci a umožní Vám užívat si dřív nového prostoru.    

Samolepící vinylová podlaha – jednoduché a komfortní řešení

Další okamžité, jednoduché, a navíc velmi efektivní řešení rekonstrukce podlahy je využití prken, které disponují samolepícími zadními stranami. Jedná se o snadné a praktické řešení, jelikož tímto druhem vinylové podlahy dopřejete jakémukoli prostoru novou stylovou atmosféru. Samolepící vinylová podlaha otevírá celou řadu možností, zejména pro obytný prostor. Vrchní dekorativní vrstva, která může mít vzhled od dřeva po železo nebo dokonce i porcelánu, je vyráběná tak, aby prostoru dodala naprosto originální a osobitý styl.

Pokud se rozhodnete rekonstruovat Váš domov, nemusí to být nutně jeden nekonečný projekt. Tyto vinylové dílce i prkna jsou ze spodní strany opatřené vrstvou lepidla citlivého na tlak. Při jejich pokládce tedy stačí jednoduše strhnout ochrannou fólii a přilepit je na zem. Vinyl podlaha díky tomuto systému nevyžaduje žádné speciální vybavení ani dovednosti, naopak je ideální pro domácí kutily, a je vhodný pro běžné domácí použití.

Další výhodou těchto samolepicích dlaždic a prken je jejich jednoduchá údržba a odolnost proti vlhkosti, díky čemuž se hodí do všech místnosti v obytných prostorech. Před montáží se ujistěte, že podloží je čisté a není na něm žádná nerovnost. Jakmile je podklad podlahy řádně připravený pro položení samolepicího vinylu, jde již všechno ráz na ráz. Jednoduše přizpůsobte dílce rozměrům místnosti, případně je seřízněte kolem trubek a dalších překážek, a dílce kousek po kousku připevněte k podlaze. Po položení tato samolepící vinylová podlaha vytvoří homogenní a díky lepidlu perfektně stabilní plochu, která je ihned pochozí. A tím je Vaše rekonstrukce u konce.

Mezi největší výhody této podlahy patří nenáročná údržba, excelentní přilnavost a voděodolnost. Naše rozmanité dekory, které jsou Vám k dispozici, zajistí Vašemu povrchu ten nejlepší vzhled. Průkopníky v tomto oboru jsou především firmy Tarkett a Gerflor. Samolepící podlaha těchto výrobců se vyznačuje různorodým designovým výhledem a zvláště pak snadnou instalací.

Samoležící vinylová podlaha (loose lay vinyl) – bezproblémová varianta

Tento typ vinylové podlahy je vynikající kombinací lepené a plovoucí podlahy. Důvodem je, že ačkoli k jejímu položení nepotřebujete lepidlo ani jiné pojivo, velmi silně přilne k podložce díky velkému spodnímu tření. Tento systém je tak efektivní a dílce drží tak pevně, že může působit jako by byly díly k podlaze přilepené. Nicméně k montáži se žádný druh lepidla nepoužívá, což z tohoto druhu pokládky činí snadnou variantu pro každého. Při instalaci dlaždic a prken i jejich odstraňování nezůstávají žádné zbytky. Díky své vlastní vysoké váze mohou být tyto dílce, podobně jako kobercové dlaždice, jednoduše položeny.

Prkna jsou snadno zvednutelná, takže výměna a čištění jsou lepší než u jiné vinylové podlahy. Jediné, co musíte udělat, je přizpůsobit loose lay vinylovou podlahu rozměrům místnosti a potom ji dílec po dílci pokládat, až budete s renovací hotoví. Loose lay se hodí do všech obytných prostor.

Vinylová podlaha lepená – cenově výhodný lepený vinyl s autentickým vzhledem pro profesionály

Nejoriginálnějším způsobem pokládání vinylové podlahy je lepený vinyl. Instalace není snadná a vyžaduje spoustu dovedností a know-how. Podklad pro lepený vinyl lepené musí být zcela rovný, protože i malé částice mohou být viditelné na povrchu díky malé celkové tloušťce. Zvláště důležitou roli hraje umístění prken a volba správného množství lepidla. Pouze tímto způsobem lze zabránit následnému prokluzování.

Po instalaci však lepicí vinyl nabízí mnoho výhod, které žádná jiná vinylová podlaha nemůže přinést: Designová vinylová podlaha lepená má enormně malou konstrukční výšku. Obvykle to jsou jen 2 mm. Díky tomu je lepicí vinyl ideální podlahou pro renovaci a zvláště pak i pro využití v bezbariérových prostorech, jelikož není nutné brousit dveře a navíc přechod do jiných místností je téměř neviditelný.

Dlaždice a prkna vinylové podlahy lepené jsou vysoce kvalitní produkty a mohou dobře sloužit na mnoha místech – od intenzivně používaného domácího prostředí až po komerční prostory s velkou zátěží. Jejich výjimečná pevnost spočívá v tom, že jsou samy o sobě silné. Jejich stabilita, kterou poskytuji, vychazí z vrstvy lepidla, které zvyšuje robustnost a také odolnost dílců proti opotřebení. Lepený vinyl je kvůli lepidlu trvalým řešením podlahy. Lze jej aplikovat prakticky na jakýkoli povrch, přičemž k tomu není potřebné mít žádné další nástroje.

Dílce jsou opatřené speciální lepící hranou, díky níž podlaha nepotřebuje žádnou dobu sušení, a je ihned po dokončení pochozí. Vinylová podlaha lepená je nevyšší kvality a zároveň inovativní produkt s barvami a texturami surových materiálů, jako je dřevo nebo kámen, které zajišťují autentický elegantní vzhled. Je také dobrou alternativou ve vlhkých místnostech, protože je zcela imuní proti vlhkosti, pokud je podlaha správně utěsněna. Voda ani vlhkost nemají na lepený vinyl dopad, proto je možné tento typ lepené podlahové krytiny využít jak v kuchyni tak koupelně. V BRICOFLOR najdete několik kolekcí vinylové podlahy, které budou jistě pasovat Vašim požadavkům.

Designové vinylové podlahy od top světových výrobců s všestranným využitím

Nejslavnějšími mezinárodními výrobci vinylových podlah jsou Adore, Allure, Amtico, Gerflor, Hebo a Tarkett. Podlahové řešení od firmy Gerflor nachází uplatnění i na takových událostech jako jsou olympijské hry, a důvěřují jí velké společnosti jako Boeing. Její ohromující úspěchy činí z podlah Gerflor nejlepší volbu ve spolehlivosti, odolnosti a důvěryhodnosti. Gerflor luxusní vinylové dlaždice a prkna nabízí nepřeberné množství stylových barev a designů zároveň s vysokou trvanlivostí a celkovou kvalitou zpracování. Gerflor se rovněž snaží být šetrný k životnímu prostředí, a proto jsou všechny jeho výrobky 100% recyklovatelné.

Tarkett přináší široké spektrum vinylových dílců mnoha odstínů a inspirací, mezi nejcennější vlastnosti podlah od firmy patří robustnost a kvalita surových materiálů, díky čemuž Tarkett poskytne to pravé pro každá druh využití. A v neposlední řadě velmi odolné dlaždice a prkna od Allure, které si svou slávu vydobyly kvalitní výrobou a snadnou instalací. Všechny výrobky jsou kompletně přizpůsobivé a všestranné, a tak je možné jejich domácí i komerční použití. V eshopu BRICOFLOR najdete kromě těchto i mnoho dalších výrobců, kteří jsou známí svým citem pro dokonalost a dokáží Vám, že vinyl opticky i technicky uspokojí veškeré nároky.

MADE IN EUROPE – záruka té nejvyšší kvality

Vinylová podlaha „Made in Europe“ podléhá přísným pravidlům a požadavkům. Obecně lze brát rozhodnutí vyrábět a produkovat v Evropě pod se značkou „vyrobeno v Evropě“ jako známku a strvrzení prvotřídní, celosvětové kvality. Vinylové podlahy od firmy Gerflor se vyrábí na evropském kontinentě a splňují tak standardy vysoce kvalitních podlah. Dokonce i vinylová podlahová krytina Forbo se vyrábí lokálně a vyznačuje se výběrovou kvalitou. Pokud hledáte kvalitní designovou podlahu, měli byste věnovat pozornost místu výroby a zahrnout ji mezi svá kritéria.

Naše oblíbená vinylová podlaha - BRICOFLOR doporučuje

Díky dlouholetým zkušenostem s různými dodavateli máme v BRICOFLOR naše nejoblíbenější favority, pokud jde o multifunkční vinylové dílce. Někteří z nejznámějších výrobců luxusních vinylových a pvc lino podlah, včetně renomovaných výrobců jako jsou Allure, Gerflor a Tarkett svými kolekcemi přispívají k našemu velkému výběru a poukazují na to, jak vinylová podlaha dokáže vizuálně i technicky změnit Váš domov.

Zejména se nám osvědčily podlahové krytiny od firmy Gerflor! Tento výrobce mění trh svými neústupnými požadavky na kvalitu a enormním výběrem dekorů. Kromě toho mají jeho jednotlivé kolekce odlišné vlastnosti, takže splňují dozajista i požadavky těch nejnáročnějších.

Kolekce Gerflor Senso Clic 30 například nenechává nic náhodě. Pro každý pokoj je zahrnut odpovídající vzor, ať už to je vinylová podlaha v dekoru dřeva nebo dlaždice. Vinylové podlahy jsou vhodné pro jakoukoliv místnost, neboť vytváří vizuálně výraznější prostor, který mimojiné zajistí dlouhodobé bezstarostné bydlení.

Neobyčejně propracované vinylové dílce s krásnou reprodukci dřeva najdete v kolekci Wineo 400. Jedinečná zrna vytvářejí zajímavé kontrasty. Přímé světlo vytváří vzrušující hru s autenticky navrženým dřevěným povrchem. Vinylové podlahy Wineo slibují větší rozmanitost v každodenním životě pro pohodlný, dlouhotrvající požitek.

Vinylové podlahy s obrovským výběrem – zvolte si to pravé na eshopu BRICOFLOR

Vinylová podlaha je opravdu všestranné, což je jedním z důvodů, proč velmi rychle pvc podlahy dobyly trh s podlahovými krytinami. V online obchodě BRICOFLOR najdete obrovský výběr různých designových podlah s téměř 1000 odlišných stylů, které mohou být bezpečně a jenoduše instalované v domácnosti i komerčních prostorech. Máte na výběr mezi dlaždicemi i prkny vhodnými pro obytné i průmyslové prostory a rovněž čtyřmi systémy instalace, díky kterým pokládka vinylové podlahy nikoho nezaskočí.

Pokud potřebujete individuální radu, kontaktujte nás prosím e-mailem, telefonicky nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Přátelský a kompetentní personál Vám rád pomůže a bude Vás doprovázet na cestě k Vaší vysněné podlaze. Bez ohledu na to, které podlahy si nakonec zvolíte, budete mít vždy prospěch z naší záruky nejlepší ceny.

Rozhodněte se nyní pro stylovou vinylovou podlahu či levné pvc lino a využijte všestranné možnosti použití. Přeměňte svůj domov na neporovnatelné místo s elegantním designem. Zvolte si nový domov dle Vašich požadavků, vyberte si mezi druhem dílců, variantu jejich montáže, která Vám nejvíc vyhovuje, barvu a technické i kvalitativní nároky, jimiž disponují. E-shop 

Plus icon Přečtěte si více