Forbo Enduro lepený vinyl – Zaručeně krásný design

Lepený vinyl z kolekce Forbo Enduro je k dispozici v různých designech a kompletně vám změní v…

Přečtěte si více

Kolekce Forbo Enduro – Lepený vinyl

Lepený vinyl pro vaše vlastní čtyři stěny se stalo obtížným rozhodnutím kvůli výraznému sortimentu na trhu. Navzdory mnoha výhodám mají různé podlahy také různé nevýhody. Parketová podlaha může vyzařovat určité teplo a přirozenost, ale péče o citlivé dřevo často trvá hodně času. Masivní dlaždice se vyznačují svou obrovskou robustností, ale pokládají se extrémně složitě. Lepený vinyl z kolekce Forbo Enduro kombinuje prospěšné aspekty různých typů podlah, aniž by současně přizpůsobovala své nevýhody.

Lepený vinyl, která je vybavena autentickým vzhledem, který lze jen těžko odlišit od jejích přirozených vzorů, využívá také sofistikované technické parametry. Se současným ohledem na životní prostředí získáte udržitelný produkt lepené vinylové podlahy, kterou si můžete bez obav nainstalovat a užívat ve všech místnostech.

Forbo Enduro lepený vinyl – Lepená vinylová podlaha pro každého

Klasikou mezi vinylovými podlahovými krytinami je lepený vinyl, který je po celé ploše přilepený k podkladu a vytváří homogenní povrch, který slibuje extrémní trvanlivost. Kromě vynikající odolnosti tenkých vinylových podlah existuje další bariéra proti vlhkosti, proto můžete instalovat lepený vinyl také ve vlhkých místnostech, jako je koupelna nebo kuchyň. Lepený vinyl lze použít také v silně využívaných oblastech, protože díky své extrémní odolnosti vydrží i v náročných dnech.

Lepený vinyl v celé ploše

Lepený vinyl má obzvláště nízkou konstrukční výšku, a proto podklad musí splňovat určité požadavky. Pro dosažení optimálního celkového obrazu musí být všechny nerovnosti zarovnány a musí být odstraněn prach a nejmenší částice. Po dokončení čištění lze použít lepidlo určené k tomuto účelu a vinyl vložit do lepicí vrstvy mezi konci. Výsledkem je rovný povrch, který ani při velkém namáhání nemůže ztratit svůj nepoddajný tvar.

Lepený vinyl – různé designy

Aby bylo možné pokrýt velké množství různých stylů bydlení, obsahuje kolekce vinylových podlah lepený vinyl Forbo Enduro přibližně 20 dekorů založených na přírodních strukturách dřeva a kamene. Díky autentickému reliéfu povrchů se svým optickým vzhledem podobají vašim optickým modelům, takže pouhým okem nelze zjistit, o jaký materiál jde. Jednotlivé designy jsou navzájem sladěny tak, že je lze také lepený vinyl vzájemně kombinovat a výsledkem je harmonický celkový obraz. Můžete také získat všechny dekory v klikové i lepicí verzi. Tímto způsobem můžete libovolně přizpůsobit příslušné vinylové podlahy potřebám místnosti, aniž byste museli opomenout přímé linie vašeho konceptu místnosti.

Lepený vinyl s dřevěným dekorem

Lepený vinyl z kolekce Forbo Enduro je přibližně 17 designů dřeva, každý lepený vinyl s vhodným dekorem pro každý vkus. S formátem 121,9 x 17,8 cm vycházejí z typických rozměrů prken parket nebo laminátu. Kromě vyvážených imitací středně hnědého dubu existují i ​​některé speciální odrůdy vinylové podlahy. Například lepený vinyl Forbo Enduro v „šedém dubu“. Tmavý tón má šedou nuanci, takže jej lze spojit se světlým i tmavým nábytkem. Měkké zrno završuje univerzální obraz a zajišťuje, že vinylové podlajy lze integrovat téměř do jakékoli místnosti, aniž by se tlačila do popředí.

Moderní vzhled – Lepený vinyl v designu

Pro ty, kteří dávají přednost něčemu trochu exkluzivnějšímu, jsou v kolekci lepený vinyl Forbo Enduro k dispozici také tři kamenné dekory. Různé odstíny šedé se díky svému nenápadnému kouzlu perfektně hodí do kuchyně nebo koupelny i do obývacího pokoje a ložnice. Zatímco vinylová podlaha vyzařuje nadčasovou eleganci v kombinaci s bílým nábytkem, v kombinaci se světlým dřevem mohou vypadat stejně útulně. Lepený vinyl Forbo Enduro z „lehkého betonu“ vytváří rovnoměrný povrch díky svému sotva zrnitému povrchu, který pomáhá zvětšit i malé místnosti.

Funkční výhody – technické parametry Forbo

Lepený vinyl z kolekce Forbo Enduro je nejen vizuálně působivý, ale má také co nabídnout po technické stránce. Lepený vinyl má obzvláště nízkou konstrukční výšku pouhých 2,0 mm. Kromě toho má 0,30 mm silnou otěruvzdornou vrstvu, která chrání vinylové podlahy před poškrábáním a poškozením oděrem. I po letech intenzivního používání získáte lepený vinyl, která je téměř stejně dobrá jako nová a vypadá jako první den. Nosič skleněného rouna uprostřed produktu mnohonásobně snižuje obsah plniva. To znamená, že lepený vinyl je nejen výrazně lehčí, ale také má vynikající tvarovou stálost. Kompaktní otěruvzdorná vrstva ve spojení s povrchovou úpravou PUR vám zajistí dlouhou trvanlivost a také usnadní péči a čištění.

Lepený vinyl Forbo Enduro - Odpojte všechny nářadí

Stejně jako laminátová podlaha je odolnost vinylové podlahy charakterizována třídou použití. Tato certifikace je rozdělena do tří oblastí; Rezidenční, smluvní a průmyslový sektor. V obytné zóně se třídy užitných prací pohybují od 21 do 23, přičemž 23 označuje vyšší úroveň trvanlivosti. Objekt má název 31-33 a průmyslový areál čísla 41-43.

Lepený vinyl kolekce Forbo Enduro byl speciálně vyvinut pro použití v domácnosti. Proto má nejvyšší certifikaci užitné třídy v obytné oblasti (23). Totéž může udělat každý, kdo by chtěl použít elegantní lepený vinyl ve svých komerčních místnostech s nízkým provozem. Třída užitkovosti 31 ukazuje, že univerzální lepený vinyl vydrží o něco vyšší zatížení.

Instalace vinylové podlahy lepené – Lepený vinyl

Abyste mohli položit lepený vinyl, musíte nejprve zahájit několik přípravných kroků. Optimální čištění podkladu je obzvláště důležité. Jelikož se jedná o extrémně tenký materiál, musí být pečlivě odstraněny všechny nerovnosti i prach a nečistoty. Pokud tak neučiníte, může to vést k nevzhledným tlakovým bodům a poškození povrchu. Po přípravě podkladu a uskladnění vinylové podlahy po dobu 24 hodin při pokojové teplotě za účelem aklimatizace můžete použít disperzní lepidlo. Začněte uprostřed místnosti a poté zatlačte designovou podlahu do lepicího lůžka. Víceřádkový ruční válec může pomoci se správným tréninkem. Po dostatečné době schnutí můžete jako obvykle chodit po nově instalované vinylové podlaze.

Udržitelný život – Lepený vinyl Forbo

Jako jeden z předních výrobců vinylové podlahy je společnost Forbo, který berou v potaz důležitým tématem životní prostředí. Při výrobě svých produktů proto tržní gigant věnuje pozornost nejen neustálému přizpůsobování všech procesů, ale také minimalizaci dopadů na životní prostředí. Vinylová podlaha z kolekce Forbo Allura je také vyráběna výhradně z obnovitelných energií. Zároveň, pokud je to možné, je  zpětně přiváděn výrobní odpad zpět do cyklu, takže lepený vinyl ze sbírky Allura 0,40 mm obsahuje až 60% recyklovaného obsahu. Kromě prostředí se Forbo stará také o vaše zdraví. Výrobce proto nepoužívá škodlivé ftaláty a místo toho používá neškodná bioplastifikátory. Tímto způsobem můžete bez obav položit praktickou podlahu do citlivějších oblastí, jako je dětský pokoj.

Forbo Enduro  - Objevte samoležící vinylové podlahy v Bricoflor

Už se nemůžete dočkat, až svůj projekt renovace vezmete do ruky a vybavíte se lepená vinylová podlaha od Forbo? Nechte se inspirovat celou kolekcí v našem online obchodě BRICOFLOR a objevte nepředstavitelné možnosti designu pro vaše pokoje. Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte kontaktovat některého z našich přátelských a kompetentních zaměstnanců. Jsme na vaší straně telefonicky, e-mailem nebo pomocí našeho kontaktního formuláře a poradíme vám s vaším projektem.

Na požádání rádi podpoříme nákup většího množství kolekce Forbo Enduro s individuální nabídkou, ve které můžete samozřejmě využít naší záruky nejlepší ceny. Nenechte si ujít šanci a dejte svým pokojům zcela nový vzhled s volně položeným vinylem od BRICOFLOR!

Plus icon Přečtěte si více