BENNETT & JONES parkety: Výjimečná KVALITA

To nejlepší z nejlepších na vás čeká s exkluzivními parketovými po…

Přečtěte si více
1 - 20 z 23 Produkty

PARKETY BENNETT & JONES JSOU SKUTEČNÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY

Zatímco ostatní výrobci ve svých kolekcích sestavili více různých variant, Bennett & Jones se záměrně omezili na malý výběr. Díky tomu se výrobce Bennett & Jones může věnovat každému jednotlivému dekoru stejnou pozornost a tím i individuální charakter. Všechny dostupné parkety jsou do nejmenších detailů promyšlenými mistrovskými díly, která získávají svůj osobní kontakt kombinací různých výrobních kroků. Parkety Benett & Jones dokazuje své odborné znalosti v oblasti správného zpracování dřeva, například cíleným používáním různých technik barvení, jako je bílé praní, které dává přírodnímu materiálu úžasný jas, nebo tónování pomocí tepelného zpracování. Takto výrobce uspěje při provádění zamýšleného designu s přesností. To je završeno výběrem vhodné povrchové úpravy parkety.

Skutečné dřevěné parkety navíc vyčnívají ze své konkurence s ručně vyrobenými akcenty, které dodávají prkenám něco jistého. Zde značka čerpá z velkého portfolia tradičního řemesla, které zdokonaluje parkety pomocí současných znalostí. Od záměrně nastavených značek nástrojů po jemné hoblování rukou až po kartáčovaný povrch - zde není ponechán žádný detail náhodě. Díky mnoha pracovním krokům jsou parkety od společnosti Bennett & Jones ideální volbou pro každého, kdo klade velký důraz na propracované zpracování a luxusní design.

ROBUSTNOST A RAFINOVANÝ CHARAKTER NABÍZÍ STRUKTURA HOTOVÝCH PARKET

Termín „hotové parkety“ obvykle znamená speciální typ podlahové krytiny – předem připravené. Tyto desky už následně nemusejí být lakované ani broušené, po zakoupení mohou být ihned položené a používané. Obecně lze rozlišit dvě velké skupiny parketových podlah: vícevrstvé a masivní parkety. Druhé jmenované jsou tvořené souvislou vrstvou dřeva, která zajišťuje vekou odolnost, ale přináší dvě značné nevýhody. Tou první je vysoká cena, ta druhá je extrémní citlivost na vlhkost. S vícevrstvými parketami se těchto dvou problémů nemusíte obávat. Oproti masivním podlahám jsou parkety složené z několika vrstev, přičemž citlivost na vlhkost je snížená na minimum. Tímto způsobem výrobci docílili odstranění předsudků, že jakýkoli kontakt s vodou vedl u dřevěných podlah k nevzhlednému tvoření boulí či jinému poškození.

VÍCE VRSTEV ZVYŠUJE STABILITU - PARKETY

Vícevrstvé parkety jsou k dispozici ve dvou různých verzích. Dvouvrstvé nebo třívrstvé. Parkety se dvěma vrstvami jsou složené z ošetřené ušlechtilé dřeviny navrchu a k němu opačným směrem položenou nosnou vrstvou ze smrkového dřeva, která je přilepená kvalitním tepelně a vodě odolným lepidlem. Jde o skvělou alternativu k masivním podlahám a třívrstvým parketám. U nich třetí vrstvu tvoří stabilizační měkké dřevo se stejnou orientací jako horní vrstva. Různé směry jednotlivých vrstev zaručují rozměrovou stabilitu a zabraňují nežádoucímu roztažení materiálu.

POUŽITÍ PARKETY JAKO ROZHODUJÍCÍ KRITÉRIUM KVALITY

Vrchní vrstva hotových parket jakožto nášlapná vrstva je vystavená nejvyššímu namáhání. Její kvalita proto určuje, jak jsou parkety odolné a trvanlivé. Vysoce kvalitní produkty mají tloušťku alespoň 3,5 mm. Jedině tak budou mít prkna potřebnou stabilitu, díky níž odolají denní zátěži. Tloušťka vrstvy opotřebení hraje také důležitou roli při péči o parkety. Pokud je dostatečně silná, můžete ji dvakrát až třikrát brousit, aniž byste zhoršili její vzhled nebo funkčnost. V případě levných výrobků není nášlapná vrstva dostatečně silná, a tak je možné, že po broušení parket dojde k odkrytí podkladové vrstvy. Proto je nutné při nákupu vždy věnovat zvýšenou pozornost, po jak kvalitním výrobku koukáte, a zda se jeho nákup vyplatí.

S MNOHA PROVEDENÍMI PARKET SI JEDNODUŠE VYTVOŘÍTE ORIGINÁLNÍ INTERIÉROVÝ DESIGN

Pokud se domníváte, že všechny dřevěné podlahy vypadají stejně, přesvědčte se o opaku. Zejména s parketami můžete objevit celou řadu různých designů, s nimiž můžete vytvořit naprosto jedinečný vzhled místností. Spoustu vzorů, barev a velikostí parkety nabízí tolik možností kombinace, jež Vám ukáže, že parkety jsou to pravé. Vždy najdete to, co vyhovuje Vašim potřebám.

KLASIKA NEBO EXOTIKA? DŘEVĚNÝ DEKOR HRAJE PŘI ROZHODOVÁNÍ ROLI

Druh dřeva, ze kterého je nášlapná vrstva vyrobená, určuje v podstatě vzhled parkety. Dub, který je nejsilnější hráčem s podílem 80 %, je velmi populární. Odrůda vděčí tomuto zvláštnímu stavu především výraznému zrnu, které zároveň vypadá harmonicky a přirozeně, stejně jako trvanlivosti. Kromě toho je možné jeho barvu změnit pomocí speciálního procesu pálení, které vytváří různé nuance. Dřevo se při pálení nesmí dostat do kontaktu s ohně, jak naznačuje název, ale barvení se provádí na základě chemické reakce. Název se týká pouze výsledné tmavší barvy desek. 

Pokud Vás přitahuje extravagantnost, můžete se rozhodnout pro variantu tropického dřeva. Exotické dřevo, jako je Doussie, charakterizuje vyzařující teplo, a speciální tvrdost, díky níž je pak optimálním materiálem pro podlahovou krytinu. Stejného efektu můžete dosáhnout také s bukem nebo třešní, které mají mírně červený nádech. Parkety z tmavého dřeva, jako je ořech, vytváří nádherný kouzelný prostor. Naopak světlá prkna z javoru nebo břízy jsou ideální pro bezstarostný skandinávský styl interiéru. V závislosti na tvrdosti vybraných druhů dřeva můžete položit parkety do mírně, běžně i intenzivně používaných místností. Užitná třída každého produktu Vám napoví, do jakého prostoru je primárně určený.

OD RUSTIKÁLNÍCH AŽ PO KLIDNÉ. TŘÍDĚNÍ PARKET NA ZÁKLADĚ VZHLEDU

Vzhledem k tomu, že parkety jsou přírodní produkt, pravděpodobně nikdy nenajdete dvě zcela identická prkna. Pro harmonický a jednotný vzhled jsou prkna tříděná ve výrobním procesu podle toho, kolik suků a trhlin mají. V závislosti na výrobci se může dělení lišit, ale zpravidla existuje několik tříd, podle nichž se můžete při nákupu orientovat. Pokud chcete mít autentickou a expresivní podlahu, doporučujeme zvolit rustikální. Dekory, které jsou bez trhlin a suků, se obvykle nacházejí v jemné, klidné či tiché třídě. 

POVRCHOVÁ ÚPRAVA JAKO ZÁŽITEK PRO OČI I CHODIDLA

Finální vrstva broušení a nátěru vštěpuje parketám pocit, který si z nich odnášíme. Jen pokud je atraktivní na pohled i na dotek, získává nezaměnitelnou podobu kvalitní dřevěné podlahy. V nabídce je vždy několik finálních zakončení, a tak je dobré se zájmem sledovat vlastnosti jednotlivých desek.

Pro zlepšení přirozeného vzhledu dřevěné podlahy je možné její povrch zpracovat různými specializovanými způsoby. Kartáčovanou úpravou se parkety zbavují měkké části dřeva, což vytváří výraznou hlubokou strukturu. Na deskách s řezáním pilkou jsou vidět jemné linky. Povrch podobný vlnám je docílený hoblováním, po němž podlaha získá dynamický efekt. Někteří výrobci nabízejí i další povrchové úpravy, které jsou například vyráběné ručně.

OLEJOVANÉ NEBO LAKOVANÉ PARKETY? RŮZNÁ OŠETŘENÍ POVRCHU PRO NEJLEPŠÍ OCHRANU

Na konci výrobního procesu je povrch předem hotových parket dokončený. K tomu se používá buď olej, nebo lak. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody, které byste před nákupem měli zvážit. Lak utvoří na desce vlastní vrstvu, díky níž se usnadňuje péče. Olej na druhou stranu proniká do dřeva a zachovává jeho přirozenou strukturu. Z toho důvodu olejované parkety vypadají mnohem autentičtěji oproti lakovaným. Vyžadují však pravidelnou péči, aby byl materiál vždy dobře chráněný před vnějšími vlivy. Novou vrstvu oleje byste měli nanášet každý rok, maximálně jednou za dva roky. U lakovaných parket to není nutné.

ZKOSENÉ HRANY PRO PŘÍRODNÍ VZHLED

K tomu, aby se přírodní materiál stal ještě účinnějším, jsou moderní parketové podlahy často opatřené zkosenými hranami. Důsledkem toho jsou jednotlivé desky snadno rozeznatelné, už z povrchu je jasné, že to není levné PVC. Zkosené hrany vytváří jemné spoje mezi jednotlivými prkny, takže podlaha vypadá celkově velmi autenticky. V závislosti na konstrukci povrchu a formátu prken lze použít různé typy zkosení hran. Tzv. 4V představuje zkosení na všech čtyřech stranách, zatímco 2V pouze na dvou dlouhých. 

RŮZNÉ DESIGNY VELKÉ BRITÁNIE V JEDNOM ROZSAHU PRODUKTŮ – PARKETY Bennett & Jones

Britský životní styl a interiérový design jsou největší inspirací pro parkety Bennett & Jones. Značka to chce reflektovat svými třemi kolekcemi, z nichž každá má své vlastní motto. Tímto způsobem vytváří jasnou orientaci ve svém sortimentu a poskytuje vhodné parkety pro každý vkus.

KRAJINA JAKO VYJÁDŘENÍ POHODY A NALEZENÍ DOMOVA –  PARKETY Bennett & Jones

Se svou kolekcí parkety Shire Landscapes ukazuje Bennett & Jones ocenění za tradice různých oblastí a kombinuje jednotlivé jemnosti jednotlivých regionů s moderním designem. Parkety vyzařují konzistenci a umožňují vám vychutnat si pocit, že jste doma od prvního okamžiku. Těchto pět dekorů zahrnuje parkety v útulné hnědé, tmavé odstíny a neutrální šedou, které jsou vhodné pro moderní i klasicky zařízené byty.

MĚSTSKÝ POHLED S LONDONSKÝM VOLÁNÍM - PARKETY Bennett & Jones

Hlavní město Anglie funguje jako model pro kolekci parkety Bennett & Jones London Calling. Pět kolekcí parkety, ze kterých si můžete vybrat, je stejně hlasitých a výstředních. Vyznačují se poutavými akcenty, které dodávají parketám jejich nezaměnitelný charakter. Zvláště vynikají designy se značkami pily, díky nimž je každá místnost svým nápadným vzhledem skutečným vrcholem. Pokud si to chcete užít, můžete se také rozhodnout pro parkety s vyváženým povrchem v měkké šedé nebo přátelské béžové hnědé barvě.

SPOLEHLIVÉ VYBAVENÍ S OBLÍBENOU KLASIKOU – TO JSOU PARKETY Bennett & Jones

Nejjemnější kolekce parkety Bennett & Jones Britain's Finest vám nabízí atraktivní výběr nadčasových dekorů. S cílem odrážet celou rozmanitost Velké Británie a jejích nesčetných koutů představuje značka parkety v jemných a elegantních designech, ale také ve stručném a poutavém vzhledu. Jasná linie parkety je dána definicí bohatých odstínů hnědé, díky nimž můžete prkna snadno kombinovat s širokou paletou barev. Zaručeně najdete v kolekci variantu parkety, která dokonale doplní váš interiér.

INSTALACE – PARKETY Bennett & Jones

Navzdory své luxusní povaze parkety Bennett & Jones nevyžadují nutně profesionální instalaci. Díky praktickému zaklapávacímu systému je mohou pokládat i laičtí řemeslníci - bez speciálního nářadí nebo lepidla. Pokud jste vždy rádi renovovali, můžete si bezpečně vybrat parkety s britským nádechem. Pokud chcete pokládat parkety pomocí klikových spojů, je vhodné použít izolaci proti kročejovému hluku jako podklad. Tím se zabrání možnému hluku při chůzi a zároveň se zakryjí malé nerovnosti v zemi. U takových prvotřídních prken se nemusíte obejít bez pohodlí vyhřívané podlahy: v závislosti na jejich vhodnosti pro podlahové vytápění lze parkety ze skutečného dřeva snadno kombinovat s topným systémem na bázi teplé vody. Už nikdy se nemusíte bát, že vás ve svém domě budou zébt nohy!

NAJDĚTE PERFEKTNÍ A KVALITNÍ PARKETY ONLINE NA ESHOPU BRICOFLOR

BRICOFLOR nabízí širokou škálu dřevěných kvalitních podlah, parkety, v našem rozsáhlém online obchodě. Jsme vybaveni všemi hlavními značkami a všemi různými technologiemi a poskytujeme vám ty nejlepší možnosti. Navíc jsme v BRICOFLOR věřili, že skvělé nabídky a spokojení zákazníci jsou to, co udržuje naši firmu v provozu! Naším cílem je proto zajistit, abyste získali nejvyšší kvalitu produktu za co nejnižší cenu. Takže se neváhejte podrobně seznámit s našimi produkty. Nabízíme bezplatnou ukázkovou službu, což znamená, že si budete moci objednat vzorky parkety (a všech ostatních produktů), které by vás mohly zajímat, a dobře si je prohlédněte v pohodlí svého domova. Věříme v produkty, které prodáváme a myslíme si, že nejlepší způsob, jak skutečně vidět a cítit, co kupujete, je držet produkt ve vašich rukou. Objednejte si dnes a nespokojíte se s druhými nejlepšími možnostmi!

Plus icon Přečtěte si více