LINOLEUM FORBO: TO JE VÍCE NEŽ 100 LET ZKUŠENOSTÍ

Jako lídr na světovém trhu s výrobky z linolea nabízí společnost Forbo širokou &…

Přečtěte si více
1 - 20 z 158 Produkty

FORBO MARMOLEUM - LINOLEUM V ŠIROKÉ ODLIŠNOSTI BAREV

Díky zkušenostem je podlaha linoleum Forbo nejen ekologická, odolná proti opotřebení, ale také vysoce , snadno se udržuje a je hygienická. S těmito a mnoha dalšími atributy je podlaha linolea Forbo praktickým a robustním partnerem při renovaci, na kterého se můžete spolehnout po celá desetiletí.

Ve velké kolekci linoleum Marmoleum od společnosti Forbo najdete celý ohňostroj barev. S přibližně 90 barvami existuje vhodné zbarvení pro každou příležitost. Forbo Marmoleum má tři verze: Forbo Marmoleum Real, Forbo Marmoleum Fresco a Forbo Marmoleum Vivace. Linoleum Marmoleum Real má nejrozsáhlejší škálu barev a má klasický mramorový design. Linoleum Marmoleum Fresco je barevná řada rozšířena o další barviva.

Kromě barevného spektra světlých pastelových tónů, teplých a tmavých barev se tato kolekce vyznačuje jemně mramorovanou strukturou založenou na historických freskách. Tyto dvě kolekce doplňuje Linoleum Forbo Marmoleum Vivace. Toto linoleum má barevný mramorovaný design, který je tvořen směsí osmi koordinovaných barev. Objevte celý svět barevných mramorových vzorů ve velké kolekci marmolea Forbo!

LINOLEUM FORBO – JASNÉ KONSTRUKCE V DVOUBAREVNÝCH DESIGNECH

Linoleum z velké kolekce Artoleum společnosti Forbo má jasné struktury. Ačkoli se kolekce linoleum Forbo Artoleum Graphic, Frobo Artoleum Piano a Forbo Artoleum Striato nemohly lišit díky svým designům, všechny mají jasné společné struktury. Výběr Artoleum Graphic od společnosti Forbo má expresivní a cílený design, který se opírá o jasné kontrasty. Linoleum v této kolekci je k dispozici v jemných černých, bílých a šedých variantách, které spolu dokonale ladí.

Design kolekce Artoleum Piano od společnosti Forbo se naproti tomu opírá o subtilní dvoubarevné barevné schéma. Toto linoleum je výrazně méně kontrastní, ale stále je schopno zářit díky svým jasným barvám. Na druhé straně je podlaha linoleum Forbo Artoleum Striato, která má pruhovaný vzhled v přírodně inspirovaných a vícebarevných designech, a ukazuje tak zcela novou stránku této velké kolekce. Lino v této kolekci tak ponechává prostor pro jemný, trendový a dominantní design místnosti, a proto je velmi univerzální. I vy si nyní můžete vyzdobit své pokoje pomocí Forbo Artoleum.

Linoleum VYROBENÉ Z PŘÍRODNÍCH SUROVIN pro použití ve všech Vašich pokojích

Lino Forbo se dodnes vyrábí z obnovitelných surovin, jako jsou přírodní pryskyřice, dřevěná mouka, vápenec, juta a barevné pigmenty. Hlavní složkou je však lněný olej. Olej získaný z lněných semen se tradičně používá k výrobě linoleových podlah a tvoří přirozený základ této podlahové krytiny. Spolu s přírodními pryskyřicemi, dřevěnou moukou a vápencem tak vznikne hladký, pružný a zároveň velmi odolný materiál, který je ideální pro opláštění pokojů. Díky svým odolným vlastnostem je linovhodné pro širokou škálu aplikací. Linoleum Forbo je proto vhodné pro lepení v oblastech užitných tříd 23 až 41 a vyšších. Verze lino Forbo Marmoleum Click je naproti tomu vhodná pro obložení místností ve třídách užitkovosti 23 až 32. Díky těmto klasifikacím existuje robustní krytina linolea, na kterou se můžete spolehnout při každém projektu renovace v řadě Forbo. Ať už do jídelen, ložnic nebo dětských pokojů, obchodů, škol nebo galerií: Díky rozmanitým kolekcím značkového výrobce Forbo najdete pro každou oblast odolnou a stejně atraktivní podlahovou krytinu z linoleum.

Všestrannost v jednom produktu – Linoleum jako UDRŽITELNÁ ALTERNATIVA

Linoleum je jednou z nejekologičtějších pružných podlahových krytin, jejichž receptura se zachovala dodnes, ale byla vylepšena. Dnes je linoleum stále vyrobeno z více než 90% obnovitelných surovin a téměř ve všech případech se skládá z lněného oleje, korku, dřevěné mouky, pryskyřic, vápencového prášku a dalších přírodních složek. Kromě těchto vlastností je nyní linoleum k dispozici v široké škále designů. Bez ohledu na to, zda se jedná o jasné obyčejné barvy, jednoduchý mramorový design nebo něco podobného: přirozené zbarvení znamená ohromnou autentičnost a všestrannost. Objevte nyní rozmanitý výběr linolea v internetovém obchodě BRICOFLOR a najděte svou novou linoleovou podlahu!

LINOLEUM – klasická podlaha, která je známá ve zkratce jako lino

Každý zná tento pojem lino a už zná některé podrobnosti o populární podlahové klasice. Ale ne každý ví, co je opravdu za populárním linoleem. Pružný materiál, jako je lino, dokáže mnohem více než jen zkrášlit podlahu a díky odlišnému zpracování jej nyní najdete také na stěnách nebo na nábytku. Každý, kdo stojí před novým projektem renovace, by měl přesně vědět o různých výhodách praktického linoleum, aby se mohl jednoduše rozhodnout.

Lino je často zaměňováno s podobným PVC. PVC podlahy a linoleum se navzájem neliší pouze svou strukturou. Zatímco linoleum je čistě přírodní produkt, PVC se vyrábí synteticky a má své vlastní výhody. Pokud byste se chtěli dozvědět více o vlastnostech PVC, můžete si prohlédnout naši rozsáhlou online nabídku a najít tam ten správný produkt pro vás.

LINOLEUM - O CO PŘESNĚ jde

Linoleum je ekologická podlahová krytina vyrobená z lněného oleje, korkové mouky a juty. Lino je nejen obzvláště přírodní, ale také extrémně odolné. Vzhledem k výrobě převážně obnovitelných surovin je linoleum považováno za extrémně šetrné k životnímu prostředí, a proto nabízí přidanou hodnotu pro lidi i přírodu. Jeho přírodní složky dodávají materiálu jedinečnou flexibilitu. Proto je linoleum tradičně jednou z elastických podlahových krytin. Linoleum je zpravidla nabízeno v rolích o šířce 2 m, ale existuje také řešení pro kutily s linoleem pro kutily.

LINOLEUM, PVC NEBO VINYL?

Na první pohled mohou PVC podlahy a linoleum vypadat velmi podobně, strukturovaná ražba povrchů se dnes těžko rozlišuje. Podlahové krytiny se však velmi liší svým složením.

PVC a vinyl jsou čistě syntetické materiály, zatímco linoleum je vyrobeno z přírodních surovin. Struktura produktu se také liší, protože zatímco PVC krytiny mají často vícevrstvou strukturu - rozlišuje mezi podkladovou a vinylovou vrstvou - lino je obvykle jednovrstvé s průběžnou otěruvzdornou vrstvou. Právě tato jednoduchá struktura činí linoleum tak obzvláště odolným, protože podlahovou krytinu lze několikrát leštit nebo brousit.

Linoleum je podstatně těžší než vinylové podlahy, a proto jsou k dispozici pouze v šířce role 2 m, zatímco podlahy z PVC jsou k dispozici také v šířce role 4 m nebo dokonce 5 m.

VYUŽIJTE VŠECHNY VÝHODY LINOLEA

Díky svému jedinečnému složení má linoleum celou řadu výhod. Lino je odolné proti opotřebení a vyznačuje se zejména slibnou trvanlivostí a robustností. Linoleum je tedy vhodné nejen pro instalaci v silně frekventovaných obytných prostorech, ale také se často používá pro obložení veřejných prostor. Ve školách, administrativních budovách nebo dokonce v nemocnicích se obvykle setkáte s řešením elastické podlahy, kde se kromě své trvanlivosti vyplatí také kolečka pro židle a vhodnost pro schodiště. Linoleum je navíc extrémně nehořlavé a je považováno za rezistentní vůči všem tukům a olejům. Čištění je dále vylepšeno hygienickými a antibakteriálními vlastnostmi, které jsou výsledkem pojiva Linoxyn.

Linoleum je obzvláště populární v obytných prostorech kvůli výraznému zlepšení kročejového zvuku. Odolnost proti přenosu tepla také umožňuje pokládat praktický materiál na podlahové topení a těžit tak z teplých nohou po celý rok.

Linoleum – pokládka

Linoleum z role musí být po dobré přípravě podkladu po celé ploše přilepeny přítlačným válečkem. Švy mezi válci jsou zpracovány technologií svařování za studena. Pokládání linolea je nejvyšší disciplínou v podlahovém průmyslu a mělo by být rozhodně ponecháno na odborníka. Click linoleum je dobrou alternativou pro soukromé uživatele a díky systému kliknutí je také snadno položitelné pro kutily.

Objednejte si linoleum v online obchodě BRICOFLOR. Vyberte si podlahu, která vydrží skoro vše

Největší evropští výrobci Forbo a Tarkett nabízí neuvěřitelný počet variant linoleových podlah. Obrovský výběr najdete také na eshopu BRICOFLOR.CZ. Vzhledem k tomu, že vybrat si jeden druh může být obtížné, nabízíme službu zaslání vzorků zdarma. Jakmile budete mít linoleum fyzicky v ruce, zvolíte si ideální řešení snadněji. Pokud máte v plánu větší projekt nebo jen chcete poradit, kontaktujte náš zákaznický servis prostřednictvím telefonu nebo e-mailu, rádi Vám poradíme a případně připravíme nabídku na míru. Budeme se těšit na Váš kontakt.

Plus icon Přečtěte si více