BRICO FRIDAY: Využijte ještě dnes slevu 5% na celý nákup * s kódem "BRICONOV21"! * kromě produktů značky Tretford
Odborné poradenství
+420 608 900 010
Po – Pá: 8-17 hodin

ŽIVÉ TRENDY 2021 – JAK ZLEPŠÍME BYDLENÍ V ROCE 2021!

Monday, May 31, 2021

Uzamčení a neustále doma – to je fakt dnešní doby, a proto nikdy nebylo tak důležité přeměnit naše místnosti na skutečnou oázu pohody. Zejména v těchto dobách však také zjišťujeme, že domov je často nejkrásnější a že můžete pomocí kreativních nápadů vytvořit prostor, ve kterém se budete cítit skvěle dlouhodobě. Obzvláště stěny a podlahy hrají důležitou roli, pokud jde o vytváření prostředí, které nás nenechá osamělé v naší izolaci. Se správnými stěnami a podlahovými krytinami lze vytvořit otevřený interiér plný potenciálu, který nás trochu uklidní i v obtížných dobách – zde jsou trendy 2021.

Přírodní tóny, sametové polštáře, hořčicově žlutá barva a kombinace stylů - životní trendy pro rok 2021 žijí na jedné straně redukcí množství věcí a přirozeností a na druhé straně odvahou rozejít se se stylem. Módní slova jako eklekticismus, polovina století a art deco jsou v roce trendy 2021 stejně populární jako minimalismus, styl Japandi a lagom.

 

TRENDY 2021 - TLAK NA PŘÍRODNOST - PŘINESTE PŘÍRODU DO SVÉHO DOMOVA

Tapeta 378656 Metropolitan Stories 2 Livingwalls

Zejména přírodní barvy a organické bytové doplňky se těší velké oblibě mezi domácími trendy 2021 a používají se jak v redukovaném severském nábytku, tak v exotickém nábytku s etnickým nádechem. Přírodní tóny působí obzvláště uklidňujícím dojmem a lze je snadno kombinovat s jinými barvami. Použití přirozené palety barev vytváří velmi nenápadnou a hřejivou atmosféru, která může poskytnout například několik relaxačních okamžiků v jindy stresující domácí kanceláři. I v roce 2021 by neměly chybět tapety v béžové, krémové nebo pískové barvě, které v podstatě nikdy nevyjdou z módy.

 

OSLAVTE ŽIVOT POMOCÍ ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Hebo Classic "Altura keramický lak"

Stále více aspektů udržitelnosti se zaměřuje na bydlení a vybavení domova. Z tohoto důvodu by v trendu bydlení 2021 neměly chybět ekologické podlahové krytiny, jako jsou organické podlahy. Například podlahy z linolea se skládají převážně z obnovitelných surovin a jsou obzvláště zdravé pro život. Nízko emisní linoleum je nyní k dispozici mimo jiné také ve vkusném dřevěném vzhledu.

Pokud jde o životní trendy 2021, korková podlaha je také velmi vpředu, jelikož Vás zaujme nejen svou šetrností k životnímu prostředí, ale také volitelným autentickým dřevěným dekorem, designem dlaždic, moderním betonovým vzhledem nebo trendy korkovým vzhledem.

 

TRENDY 2021 A KOBERCE VYROBENÉ Z PŘÍRODNÍHO VLÁKNA: KDYŽ SE HODNOTÍ VZHLED I UDRŽITELNOST

Tkaný koberec Astra Carmen "D201 C043 pruhy šedé/ antracit"

V interiérech, které přihlíží k přírodě, by neměly chybět koberce z přírodních vláken. Trendy dekorace pro rok 2021 se nesměřují pouze ve směru plyšových koberců v bílé, růžové a šedé barvě, ale také ve směru velkoformátových vlněných koberců se sníženým vlasem. Vlněné koberce jsou trendem dekorace pro rok 2021, který je přesvědčivý nejen svou kvalitou. Pokud jde o udržitelnost, bodují také koberce z vlny. Vlněný koberec se navíc vyznačuje svou přirozenou robustností, je definován odpuzováním nečistot a antistatickým povrchem, přičemž zvláště dobře dokáže akumulovat teplo. Pokud jde o pohodlí, vlněný koberec je přímo v čele domácích trendů pro rok 2021.

 

TRENDY 2021 A LNĚNÝ VZHLED TAPET

U přirozených životních stylů by neměly chybět hrubší struktury a pevnější textilie. Lněný vzhled se také v roce 2021 osvědčí jako velmi populární. Tapety v lněném vzhledu přicházejí v jedné barvě nebo s jemným designem a lze je použít především pro nábytek ve stylu Hygge, ale také pro populární styl Lagom. Z používání plátna, juty nebo sisalu těží zejména omezené severské životní styly, které lze v roce 2021 označit za skutečný životní trend. Kromě plátěných tapet existují také dekorativní tapety s hrubším nádechem pro tuto extra porci přirozeného pohodlí.

 

NOSTALGICKÁ ELEGANCE - RETRO ŽIVÉ TRENDY 201

Tarkett iD Essential 30 "Soft Oak Brown" (22,9 x 121,9 cm)

Ti, kteří dávají přednost elegantnějšímu interiéru s jemným retro nádechem, budou milovat životní trendy roku 2021. Styl Art Deco a styly z poloviny století jsou letos opět zaujmou nejednoho člověka a inspirují určitou hloubkou, elegancí a jemným kouzlem. Zatímco ve stylu Art Deco se daří temným živým prvkům, spoustě rostlin a smyslnosti, styl v polovině století inspiruje klasikou designérského umění z 50. a 60. let. Tento živý trend v roce 2021 tak vytvoří směs redukce, třídy a progresivity.

Od elegantních vzorovaných tapet a tmavých dřevěných podlah až po elegantní bytové doplňky se zlatými a stříbrnými efekty jsou pro individuální realizaci těchto životních trendů v roce 2021 vhodné různé živé prvky.

 

TAPETY ART DECO – TRENDY 2021 JSOU URČENY TÍMTO STYLEM

Tapeta 374272 Livingwalls New Walls

Ve stylu Art Deco mohou odpovídající tapety ve stylu 20. let vytvořit perfektní prostředí pro elegantní design pokoje à la Great Gatsby. Zvláštností tapet ve stylu Art Deco jsou vějířovité nebo geometrické vzory, které umí kombinovat futurismus, eleganci, kulturní vlivy a abstraktní květinové vzory. Živé trendy 2021 rezonují především pomocí barev jako je černá a antracitová, benzínová a mořská zelená, hořčicově žlutá a krémová. Smyslné a elegantní životní trendy roku 2021 doplňují kovové efekty ve zlatě, stříbře a mědi.

 

SAMETOVÝ ŽIVOTNÍ STYL A ZAŘÍZENÍ VE STYLU ART DÉCO

Aby byl vzhled místnosti ve stylu Art Deco dokonalý, hodí se obzvláště sametové textilie, které mají ušlechtilé, a přesto trendy kouzlo. Postel nebo gauč lze zdobit především polštáři, které zaujmou sametovou strukturou. Vyberte si například ten správný sametový polštář pro svou sametovou pohovku nebo navzájem kombinujte různé dekorativní polštáře, abyste dokonale završili životní trendy 2021.

POLOVINA MINULÉHO STOLETÍ - RETRO A MODERNA POHROMADĚ

Na rozdíl od stylu Art Deco boduje styl inspirující se polovinou minulého století poněkud redukovanými formami a strukturami, větší progresivitou a životem, a to zejména díky dobře promyšleným designům. V tomto živém trendu v roce 2021 jsou obzvláště důležité jasné linie a vyhýbání se příliš velkému množství dekorací. Proto platí pro nejnovější trendy v oblasti dekorace stylu poloviny století v roce 2021 následující: méně je více! Je lepší zvolit jednotlivé vysoce kvalitní dekorativní prvky, které umně umístíte a omezit se na tři až čtyři barevné tóny. V ideálním případě byste si měli pro tyto životní trendy 2021 zvolit také nábytek z 50. a 60. let, stejně jako tmavou parketovou podlahu v poměrně klidném a matném provedení.

 

PŘENOS RETROSTYLU DO SOUČASNÉ DOBY – TRENDY 2021

Pokud chcete zařídit své pokoje ve stylu minulého století, ale nechcete se vzdát městského a moderního nádechu, lze oba stylové světy dovedně kombinovat. Kromě klasického nábytku si jednoduše vyberte živé prvky, které lze přiřadit ke skandinávskému, průmyslovému nebo japonskému stylu. Například jako životní trend pro rok 2021 doporučujeme kombinovat podlahy a nábytek s tapetami s konkrétním vzhledem. Velké lamely vinylových podlah v obývacím pokoji, které podtrhují sofistikovaný a vysoce kvalitní vzhled, také vypadají velmi stylově a trochu specificky.

 

EKLEKTICISMUS - SMÍŠENÝ STYL JAKO ŽIVÉ TRENDY 2021

Tapeta 362753 A.S. Création Authentic Walls 2

Jedním z nejzajímavějších životních stylů posledních let je pravděpodobně takzvaný eklekticismus nebo eklektický životní styl, který by neměl chybět v trendech života v roce 2021. Eklekticismus, to znamená: Vytvoření nového vzhledu z živých prvků různých stylů.

Eklekticismus jako živý trend v roce 2021 tak žije z vlivů z nejrůznějších světů a stylů a spojuje je do něčeho zcela nového a osobního. Orientální koberce a nábytek z 60. let, barokní tapety a sametové pohovky, lampy ze 70. let a proutěný nábytek. Vaše kreativita zde není omezena. Chcete-li však, aby místnost nevypadala přeplněná, zvolte vodivý odstín nebo si vyberte vzor, ​​který se v místnosti stále objevuje.

 

V ROCE 2021 VÁM DODÁME ODVAHU PRO POUŽITÍ BAREV

Gerflor Texline "0476 Noma Miel"

Krása eklektického stylu života spočívá ve svobodě prolomit předpokládané hranice stylu a vytvářet neobvyklé kontrasty. Růžová, oranžová a červená nejdou dohromady? S tímto trendem bydlení v roce 2021 velmi dobře, protože tady je možné téměř vše. Při navrhování byste však měli předem myslet na určité vodítko, aby místnost nevypadala příliš přeplněná. Zde mohou pomoci organizační systémy a dokonale sladěné živé prvky. Nejlepší je také použít několik obyčejných bytových doplňků k vytvoření několika bodů odpočinku pro oko.

Nejnovější trendy v oblasti dekorace pro rok 2021 jsou ideální pro stimulaci kombinací: tapety nebo polštáře s japonským designem, vintage koberce a redukované skandinávské prvky. Protože tento trend bydlení v roce 2021 vždy přináší trochu retro kouzla, měli byste se raději spolehnout na dřevěné podlahy nebo vinylové podlahy ve vzhledu dřeva.

 

ŽIVOT V BARVÁCH - DROBNÉ NUANCE PRO SVĚTLÝ A VZDUŠNÝ INTERIÉR

Fototapeta bouquetPastel1 DD110726 Livingwalls Walls by Patel

Pokud si chcete udělat pohodlí vzdušným a lehkým způsobem, měli byste se samozřejmě spolehnout na světlé barvy. Pastelové barvy jsou zde ideální k vytvoření veselého, svěžího a jemného interiéru, ale přesto dodávají několik barevných odstínů. Zejména ve skandinávském stylu bydlení, který bude v trendech bydlení v roce 2021 opět nepostradatelný, existuje řada tapet v pastelových barvách, jako je jemná růžová, pastelová modrá, pistáciová, meruňková či krémová.

Takzvané ledové barvy se vyznačují určitou hravostí, ale vždy vypadají klidně. Proto jsou skvěle vhodné pro uvolněné a otevřené prostředí. U tapet v pastelových barvách a živých prvků v pastelových barvách je nejlepší zvolit světlou podlahu, jako jsou světlé parkety, nebo laminátovou se vzhledem světlého dřeva. Pro tyto životní trendy 2021 je také ideální podlaha z vinylu s dlaždicovým nebo vintage vzhledem.

Fototapeta Marble DD119177 A.S. Création Designwalls

Každý, kdo upřednostňuje elegantní design interiéru s jemnými nuancemi, bude potěšen tímto živým trendem pro rok 2021: Mramor se stále více stěhuje do našich pokojů. A za málo peněz, protože mramorové tapety a fototapety s mramorovým designem inspirují svým elegantním a moderním vzhledem. Tyto trendy dekorace pro rok 2021 lze perfektně kombinovat s pastelovými tóny. Dlaždice mramorového vzhledu mohou být použity nejen v koupelně, ale také například v obývacím pokoji. Vinylové podlahy se vzhledem mramoru mezitím dovedně kombinují praktické výhody s moderním dekorem.

 

JAPANDI STYLE - NEJLEPŠÍ TRENDY 2021

Vzhledem k tomu, že v životních trendech v roce 2021 hrají roli přírodní materiály, je obzvláště populární styl Japandi. Tento styl vybavení kombinuje vlivy japonské a skandinávské kultury bydlení obzvláště přitažlivým způsobem a vytváří tak zcela nový styl. Jasný a redukovaný vzhled japonského stylu podporují útulné prvky severského stylu v tomto živém trendu 2021. Náklon k přirozenosti, tradici a originalitě je společný pro oba styly. Proto jsou zde zvláště vhodné parkety nebo laminátové a vinylové podlahy, které očarují určitým originálním kouzlem.

Tapeta 378656 Metropolitan Stories 2 Livingwalls

Důležitými trendy dekorace pro rok 2021, pokud jde o styl Japandi, jsou proutěný nábytek, přírodní tóny, sušené rostliny, materiály jako ratan a tradiční bytové doplňky. Vítány jsou také nejrůznější polštáře a japonský nábytek. Protože styl Japandi lze vystihnout heslem méně je více, měli byste použít jemně strukturované jednoduché tapety v béžové, krémové nebo světle šedé barvě.

 

Máte-li jakékoli dotazy nebo návrhy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Jsme samozřejmě k dispozici také na telefonu nebo e-mailu. Rádi o Vás uslyšíme.

 

Těšíme se na Vás u dalšího příspěvku, Váš BRICOFLOR Team!

Zpět k příspěvkům