Naše výhody
  • Všechny ceny včetně DPH
  • Garance nejlepší ceny
  • Služba zasílání vzorků
  • Vzorky zdarma
  • Největší výběr podlahových krytin na internetu

Wir sind Europas größter Onlinehändler rund um Boden, Wand und Decke. Seit 2007 sind wir stolz, immer die günstigsten Preise und erstklassigen Service bieten zu können.
Do BRICOFLOR-Onlineshop
Obecné

TAPETY – ZVĚTŠTE OPTICKY SVÉ PROSTORY

Tapety nejsou vhodné pouze k tomu, aby byly vaše stěny vkusné, s individuálním vzhledem a přinášely trochu barvy do místnosti. Tapety jsou ovšem také skutečně všestranné, pokud jde o design interiéru. Správná tapeta může způsobit, že místnost bude vypadat větší, širší a vyšší, nebo dokonce může uspořádat místnost a učinit ji otevřenější. V tomto blogovém příspěvku bychom vás chtěli stručně seznámit s tím, jaké tapety použít, aby se místnost zvětšila.

 

SPRÁVNÁ TAPETA PRO KAŽDOU MÍSTNOST

Pokud chcete, aby malý pokoj vypadal větší nebo jen chcete vytvořit velmi otevřené a jasné prostředí, existují různé typy tapet a jejich použití. Rozhodující tedy může být nejen ten správný motiv nebo výběr barvy, ale také kombinace s nábytkem a bytovými doplňky, jakož i příslušné umístění nástěnné výzdoby.

V zásadě byste se v malých místnostech měli vyhýbat tapetám s velmi neklidnými, svěžími a chaotickými vzory. Světlé tapety s rovnoměrným a jemným vzorem jsou ideální pro vytváření větších a otevřenějších místností. Pokud se rozhodnete pro tapetu se vzorem, měli byste se také ujistit, že zbytek místnosti není příliš přeplněný. Chcete-li dosáhnout co nejlepších výsledků pomocí efektních vzorovaných tapet, je nejlepší zvolit uzavřený a vestavěný nábytek. A stejně jako v módě platí to samé pro tapety: Podélné pruhy táhnou místnost do výšky, zatímco vodorovné pruhy způsobují, že místnost vypadá širší, ale nížší.

 

MODRÁ TAPETA = TAPETA OTEVÍRAJÍCÍ PROSTOR

Modrá není jen velmi uklidňující a profesionální barva, ale může také zvětšit místnosti. Je to pravděpodobně proto, že modrá je spojena s rozsahem obzoru a oblohy a hloubkou moře. Díky tomu může být tapeta v modré barvě ve světlých odstínech také velmi průhledná a otevřená. Kromě toho je modrá spojována spíše s chladnými barvami, což vytváří velmi harmonickou, osvěžující a relaxační atmosféru.

Tapete 363911 A.S. Création California

Modrá tapeta může být také kombinována s několika teplými akcenty v doplňujících červených a oranžových barvách, ale kvůli nim nebude místnost vypadat větší. Nejlepší je navrhnout barvy místnosti v tónu a různých odstínech modré, abyste dosáhli účinku většího interiéru.

 

NAD MRAKY: SVĚTLÉ TAPETY

Tapete 364981 Michalsky Living Dream Again

Světlé tapety jsou vhodné zejména pro menší místnosti. Bílá znamená čistotu, minimalismus a světlo, a proto vytváří velmi čistou, uvolňující a uspořádanou atmosféru. Proto pomocí bílé tapety můžete vytvořit atmosféru otevřenosti (i když jsou v místnosti pouze malá okna). Jako barva tapety však není vhodná pouze bílá, aby se místnost zvětšila a rozšířila. Pastelové odstíny a jemné jarní barvy také vytvářejí jasný a příjemný interiér.

 

VÝBĚR SPRÁVNÉHO VZORU TAPETY

Při navrhování stěn, zejména v menších místnostech, je důležité nejen vybrat správný vzor a barvu, ale také správně uspořádat novou tapetu. Zejména v menších místnostech se nedoporučuje tapetovat celou místnost chaotickou tapetou se vzorem, protože to může způsobit nepořádek. Je lepší dovedně kombinovat akcenty a kombinovat je s jednobarevnou tapetou.

Fototapete come asYouAre1 DD113847 Livingwalls Walls by Patel

Originální tapety jsou však vhodné pro uspořádání jednotlivých částí interiéru. Místnost bude vypadat prostornější a složitější. Zde můžete trochu experimentovat a kombinovat různé vzory. Neměli byste však kombinovat příliš mnoho různých stylů a dekorů najednou, zejména pokud jde o výběr barev. Vzorované tapety jsou také ideální jako jeden panel.

 

 

UMĚLECKÉ STĚNY: UMĚNÍ NA STĚNĚ

Místnost můžete také zvětšit neobvyklým vzorem. Mělo by však být zajištěno, že zbývající část uspořádání místnosti nebude s tapetou v opozici. Nejlepší je tapetovat pouze jednu zeď nebo jednotlivé části místnosti. Aby místnost nebyla příliš opticky vyčerpávající, je dobré netapetovat více než dvě třetiny místnosti a vytvářet povrchovou úpravu s lištami. Tímto způsobem do určité míry rámujete tapetu a změníte stěny na osobní umělecké dílo.

Tapete 341104 Lars Contzen Artist Edition No. 1

FOTOTAPETY: OKNO DO SVĚTA

Nástěnné malby, stejně jako světlá a vzorovaná tapeta, jsou ideální pro optické zvětšení místnosti. Nástěnné malby dokonale doplňují uspořádání místnosti a nabízejí širokou škálu obrazů. K dispozici jsou mimo jiné květinové motivy s bujnou vegetací, romantické písečné pláže a podvodní svět. S nástěnnou malbou můžete docela pohodlně zažít velký, vzrušující svět ve svých pokojích.

Fototapete sky 2 DD113762 Livingwalls Walls by Patel

Kromě toho můžete pomocí fotografických tapet nebo 3D tapet přiblížit různé země a krajiny. Například fotografická tapeta s výhledem z okna vytváří neobvyklý prostorový efekt, který nastavuje jednotlivé akcenty na dvou úrovních a umožňuje pohled na všechny představitelné krajiny, a tak dává místnosti zvláštní perspektivu.

 

 

 

 

Máte-li jakékoli dotazy nebo návrhy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Jsme samozřejmě k dispozici také na telefonu nebo e-mailu. Rádi o Vás uslyšíme.

 

Těšíme se na Vás u dalšího příspěvku, Váš BRICOFLOR team!

Napsat komentář