BRICO FRIDAY: Využijte ještě dnes slevu 5% na celý nákup * s kódem "BRICONOV21"! * kromě produktů značky Tretford
Odborné poradenství
+420 608 900 010
Po – Pá: 8-17 hodin

KORKOVÁ PODLAHA A JEJÍ PŘEDNOSTI

Friday, May 17, 2019

Ti, kteří si myslí, že korek zažil nejlepší časy v 70. a 80. letech, kde byl velmi populární a používal se jako podlahová krytina nebo jako náhrada tapet, se pletou. Při zohlednění dnešních trendů přírodní produkt zažívá renesanci a nachází se ve velkém množství pokojů. Za to odpovídají jedinečné vlastnosti materiálu. Korková podlaha snižuje zvuk kroků, izoluje teplo a vypadá krásně a pohodlně. Kromě toho může korek mít požadovaný vzhled, jako dřeva či beton.

KRITÉRIA ROZHODNUTÍ PRO VÝBĚR KORKOVÉ PODLAHY

Zde je několik tipů, které by měl zákazník vzít v úvahu při zvažování nákupu korkové podlahy a přemýšlet, zda podlaha z korku bude splňovat požadavky na podlahu v daných prostorách. Protože bez znalosti některých kritérií výběru můžete dokonce riskovat, že v nejhorším případě se rozhodnete pro nesprávné nebo špatné zakrytí podlahy, které se po pokládce deformuje nebo v důsledku možného obsahu změkčovadla vede k nepříjemnému zápachu, což vede k škodlivým následkům.

 

KOREK JAKO PODLAHA

Korek je pružný, má velmi dobrý izolační účinek, je nehořlavý a nepropustný pro vodu. Není divu, že korek byl materiál používaný například v jedné z prvních verzí bójí a je stále používán jako uzávěr láhve. To by však příliš omezovalo používání přírodního materiálu. Kromě již zmíněných vlastností je materiál také praktický a trvanlivý, 100% přírodní, obnovitelný materiál a díky svému příjemnému vzhledu a pocitu je také ideální volbou doma nebo v komerční sféře.

 

Typicky je zátka označována jako pevná deska, která je spojena se substrátem a těsněním ve spoji. Výrobky z korku lze zakoupit v různých velikostech, formátech a barvách. Barvy sahají od korkové podlahy s klasickým tmavým tónem medu až po moderní bílé nebo odstíny šedé. Dokonce i optika z kamene, dřeva, betonu a dalších abstraktních vzorů je nyní možná díky novým technikám zpracování a potisku korkových podlah.

Korkovou vrstvou, která je obvykle čtyři až šest milimetrů tlustá, korek izoluje substrát a ukáže se jako vynikající materiál pro místnost. V případě poškození korkové dlažby můžete jednoduše vyměnit jeden vybledlý nebo pěnový korkový panel, protože části podlahy lze snadno řezat a znovu lepit. Přes korkovou strukturu jsou sotva viditelná opravená místa, a dokonce i škrábance.

 

Vzhledem k pružnosti povrchu je korek mírně elastický na dotek při chůzi, což také přináší výhody kloubům. Tento pocit je podobný příjemné procházce měkkým lesem. Pokud máte malé dítě, které se právě naučilo chodit, jsou lépe odpružené a méně bolestivé než na dřevěných nebo keramických dlaždicích. Pod podlahou lze navíc instalovat podlahové vytápění.

 

UMÍSTĚTE PODLAHU Z KORKU DO SVÉHO DOMU

Stejně jako u linolea, laminátu nebo klikacího systému, může být korková podlaha položena pomocí jednoduchých západkových systémů s malými manuálními dovednostmi. Pro dosažení uspokojivého účinku se předpokládá, že podklad musí být zcela vytvrzen, čistý a rovnoměrný. Staré kryty, například PVC nebo koberec, by měly být zcela odstraněny.

 

Pokud má povrch více nepravidelností než 0,2 mm na metr, musí být kompenzován. To je možné například pomocí vyrovnávací hmoty. Je důležité věnovat pozornost vyvažovací hmotnosti, ať už jsou skutečně vhodné pro vaše vlastní potřeby.

 

Pokud je korková podlaha přemístěna do místnosti se spoustou slunečního světla, měla by být položena dilatačním kloubem, protože korek nejen vybledne, ale může se také rozšířit v příliš velkém množství slunečního záření.

CORTEX CORKNATURA UV PRO "SPRINT LAKOVANÝ"

KORKOVÁ PODLAHA – SNADNÁ ÚDRŽBA

Korek je podlahová krytina s nízkou údržbou. Aby se korková podlaha udržovala v čistotě, čas od času jej otřete a vysajte. Kromě toho korek jako přírodní produkt s antistatickými vlastnostmi poskytuje větší čistotu v domácnosti, protože tolik nepřitahuje prach.

 

Při nákupu korkových podlah se ujistěte, že nátěry na bázi rozpouštědel nejsou použity pro utěsnění. Existuje mnoho přírodních pryskyřic a vodotěsných nátěrových hmot, které na rozdíl od většiny chemikálií po zpracování korkové podlahy nepůsobí nepříjemný zápach. Korkové podlahy lze přirozeně zpracovávat a rafinovat pomocí přírodních olejů nebo vosků.

 

Chcete-li dát korku teplou barvu jako přírodní materiál, můžete periodicky brousit podlahu z korku, abyste ji utěsnili. Je však třeba dbát zvýšené opatrnosti u potištěných korkových podlah, protože mohou ztratit vzhled v důsledku otěru.

 

KOREK A TRVALOST NEBO SPOLEHLIVOST

Korek je 100% přírodní surovina, pro kterou nemusí být celý strom řezán. Odlupuje se pouze kůra korkového dubu, takže podlahy z ní vyrobené, ale také nábytek a doplňky jsou udržitelnou alternativou k životu se dřevem nebo přírodou.

 

Kromě toho jsou všechny odpadní produkty zpracovávány po celou dobu sběru zátky. Dalším vyváženým aspektem je, že izolační vlastnosti korkové podlahy mohou snížit náklady na energii a korek je velmi dobrým úložištěm CO2, který je také zcela recyklovatelný. Protože korek neabsorbuje prach nebo roztoče, je vhodný i pro astmatiky a alergiky.

Doufáme, že jsme vám poskytli dobrý pohled do světa korkových podlah. Pokud po přečtení vaše rozhodnutí o 100% přírodní podlahové krytině dozrává, měli byste se podívat do našeho internetového obchodu. Najdete zde řadu prvotřídních sbírek od vybraných renomovaných výrobců jako Cortex nebo Hebo. Výhody samozřejmě převažují nad nevýhodami a díky uspořádání korkové podlahy můžete doma použít všestrannou a 100% přírodní surovinu.

 

Máte-li jakékoli dotazy nebo návrhy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Jsme samozřejmě k dispozici také na telefonu nebo e-mailu. Rádi o Vás uslyšíme.

 

Těšíme se na Vás u dalšího příspěvku, Váš BRICOFLOR team!

Zpět k příspěvkům