BRICO FRIDAY: Využijte ještě dnes slevu 5% na celý nákup * s kódem "BRICONOV21"! * kromě produktů značky Tretford
Odborné poradenství
+420 608 900 010
Po – Pá: 8-17 hodin

Co znamenají piktogramy v instrukcích?

Friday, November 16, 2018

Připravujete se doma k renovaci podlahy? Nebo jste už koupili nové vinylové panely a čtete, jak je instalovat? Hledáte na internetu, procházíte informace daného výrobce, ale stále si nejste 100% jisti, co znamenají třídy panelů a další značky? Čtěte dál a všechny tyto symboly - neboli piktogramy - pro vás budou jasné a srozumitelné - dozvíte se, jaká je třída použitelnosti panelů, požární odolnost a další vlastnosti.

 

 

 

 

Výše uvedené piktogramy ukazují třídu použitelnosti vinylového panelu. Co přesně jsou tyto třídy panelů? Tato čísla označují místa, kde lze danou podlahu položit a užívat. Desetinné číslo znamená typ místnosti, v tomto případě obývací pokoj. Počet jednotek určuje intenzitu provozu, nebo jak často zůstáváme v místnosti. 1 znamená nepatrné užívání, 2 je středně těžké a 3 intenzivní.

21 - domácí pokoj, nízká použitelnost

22 - domácí pokoj, střední použitelnost

23 - domácí pokoj, vysoká použitelnost

31 - komerční místnost, nízká použitelnost

32 - komerční místnost, střední použitelnost

33 - komerční místnost, vysoká použitelnost

41 - průmyslová místnost, nízká použitelnost

42 - průmyslová místnost, střední použitelnost

43 - průmyslová místnost, vysoká použitelnost

 

Emisní třída vinylového panelu je těkavost organických sloučenin (VOC). Například zde specifikuje, že podlahová deska má velmi slabou emisi.

 

Tento piktogram potvrzuje, že vinylový panel má tlumící vlastnosti. Je však vždy vhodné instalovat tlumící podložku pro panely.

 

Vodotěsný symbol znamená, že vinylový panel byl navržen tak, aby mohl být instalován ve vlhké místnosti, např. v kuchyni nebo dokonce v koupelně.

 

Odolnost vůči chemikáliím je označena jako sklopená baňka.

 

Certifikát E1 na pokynech vinylové desky ukazuje, že výrobek je hygienicky certifikován, což znamená, že je „přátelský“ vůči lidem a životnímu prostředí.

 

Piktogram s plamenem a značka Bfl-s1 zobrazuje třídu (ne)hořlavosti a emise kouře. Třída Bfl-s1 je vyšší třída požární odolnosti než třída C.

 

Odolnost vinylového panelu proti skluzu, díky němuž jeho uživatel není vystaven nebezpečí pádu.

 

Vinylové panely lze instalovat v místnostech se židlemi na kolečkách.

 

Vinylové panely lze instalovat v místnostech se židlemi na kolečkách v kancelářských prostorách.

 

Vhodnost pro montáž s podlahovým vytápěním. Je třeba dodat, že téměř všechny typy vinylových panelů lze instalovat společně s podlahovým vytápěním.

 

Označení CE je použitelné pro shodu s EN 14041. Znamená to také být v souladu se směrnicí Evropské unie o "novém přístupu", a proto se výrobce zavázal dodržovat pravidla týkající se neohrožování zdraví a životního prostředí.

 

Antistatické vlastnosti nejsou ničím jiným než znamením ve stylu obousměrného blesku.

 

 

Máte-li jakékoli dotazy nebo návrhy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Jsme samozřejmě k dispozici také na telefonu nebo e-mailu. Rádi o Vás uslyšíme.

 

Těšíme se na Vás u dalšího příspěvku, Váš BRICOFLOR team!

Zpět k příspěvkům