Naše výhody
  • Všechny ceny včetně DPH
  • Garance nejlepší ceny
  • Služba zasílání vzorků
  • Vzorky zdarma
  • Největší výběr podlahových krytin na internetu

Wir sind Europas größter Onlinehändler rund um Boden, Wand und Decke. Seit 2007 sind wir stolz, immer die günstigsten Preise und erstklassigen Service bieten zu können.
Do BRICOFLOR-Onlineshop
Obecné

MOHOU BÝT PARKETY V KUCHYNI UŽITEČNÉ? ANO!

Ten, kdo se rozhodl vyzdobit byt stylovým a konzistentním způsobem pomocí dřevěných parket, se dříve nebo později sám sebe zeptá: Co přesně budu dělat s podlahou v kuchyni? Není vzácné dřevo příliš dobré pro místnost, kde se konají četné schůzky, které generují provoz a využívají podlahu velmi intenzivně? Kde se často něco rozlévá a někdy padá a praskne? Abychom odstranili všechny obavy, dnes se zabýváme tématem - parkety v kuchyni. Vysvětlíme vám, proč, navzdory mnoha obavám, nemusíte rezignovat na krásnou a kvalitní dřevěnou podlahu v kuchyni.

PRAVÉ DŘEVO PRO KUCHYŇSKÉ PARKETY

Samozřejmě, že kuchyně je především prostor, kde jsou potraviny uloženy a připravena chutná jídla. Ale pokud se podíváte pozorně, kuchyně byla vždy hlavním místem setkávání pro celou rodinu. Z tohoto důvodu musí být tento pokoj obzvlášť útulný, abyste si mohli užívat cenného společného času.

Na rozdíl od ostatních místností se kuchyňská podlaha používá stále intenzivněji, a v důsledku toho jsou stopy otěru viditelné rychleji. Pro lepší stabilitu a delší trvanlivost by měla být vyrobena z dubu, buku nebo ořechu. Tato tvrdá dřeva jsou obvykle velmi zrnitá, takže lépe skryjí špínu a malé škrábance. Nabízejí také lepší ochranu proti silnému použití a vlhkosti. Měkké dřeviny, jako je buk nebo javor, mají stejný vzhled a nepříznivě představují jakékoliv skvrny a škrábance.

Vzhledem k tomu, že v kuchyni je vysoká pravděpodobnost pádu ostrých předmětů, zvolte parkety s vysokou tloušťkou nosné vrstvy mezi 8 a 23 milimetry. To vám ušetří množství renovací a nákladů.

 

OLEJOVANÉ NEBO LAKOVANÉ

Důležitou otázkou je řádné ošetření povrchu parket, zejména v kuchyni. Na nátěr si samozřejmě nejdřív myslíte, protože se ukáže, že je méně citlivý na každodenní provoz, a zvláště snadno se čistí. Nezapomeňte však, že jakmile jsou na horní vrstvě malé škrábance, nečistoty se usazují ve dřevě a vytvářejí nepříjemné tmavé skvrny na vnější straně. Kromě toho může dřevo bobtnat s větším poškozením vlivem vody, a nakonec roztrhnout vrstvu nátěru. V tomto případě zůstane pouze úplné broušení a opětovné utěsnění.

Olejované podlahy jsou díky speciální úpravě mnohem bezpečnější pro kapaliny, a tak lépe chrání podlahu před průnikem vody a oleje. Především impregnace zachovává okrajovou plochu každé jednotlivé desky. Široká škála typů navíc umožňuje vizuálně skrýt nečistoty za větvemi a zrny. Možné vady naolejovaných podlah v kuchyni jsou rychlé projevy opotřebení, které mohou vést k nerovnoměrnému vzhledu povrchu a tvorbě patiny. Namazané parkety jsou však vhodnější pro pokládku do vlhké místnosti, protože mechanické poškození může být snadno a rychle opraveno, například brusným papírem.

BerryAlloc Ambition "Oak Natural Eden"

PRAVÁ CHUŤ KUCHYNSKÉHO PARKETU

"Méně je více" - toto známé slovo také odkazuje na péči o taneční parkety. I když je podlaha špinavá, zejména v kuchyni, stále ji nelze čistit s komerčně dostupnými čisticími prostředky nebo drátěnkami, protože to ovlivní chemii podlahových prken a jejich rychlejší opotřebení. I vlhké stírání je zde nežádoucí, protože příliš mnoho vlhkosti způsobuje bobtnání dřeva. Obzvláště odolné znečištění může být odstraněno například malým množstvím lihu nebo dobře rozpuštěnou esencí octa. Chcete-li, aby vaše parkety byly krásné a dlouhotrvající, je nejlepší je vyčistit jednou týdně speciálními čisticími prostředky na parkety.

 

PARKETY V KUCHYNI - VÝHODY

BerryAlloc Ambition "Oak Natural Shangri-La"

Každý, kdo se zabývá parketami, může potvrdit, že tento materiál má mnoho výhod oproti ostatním použitým materiálům. Díky autentickému vzhledu má každý pokoj útulnou a přátelskou atmosféru. Originální barva a různé typy ji činí vždy jedinečnou. Většina parketových podlah je navíc kompatibilní s podlahovým vytápěním s teplou vodou, takže si můžete vychutnat příjemné teplo v každém ročním období.

Parkety mají také velké zdravotní přínosy. Díky tomu, že dřevo přispívá k lepšímu vnitřnímu prostředí díky regulaci vlhkosti. Podlaha absorbuje vlhkost z okolního vzduchu a uvolňuje ji opět v suchém vzduchu. Zvláště v kuchyni hraje tato funkce důležitou roli, protože drobné skvrny a neškodné skvrny od vody, které nebyly předčasně setřeny, jsou absorbovány dřevem a pak znovu uvolněny, aby se získal čistý a čerstvý vzduch.

Máte-li jakékoli dotazy nebo návrhy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Jsme samozřejmě k dispozici také na telefonu nebo e-mailu. Rádi o Vás uslyšíme.

 

Těšíme se na Vás u dalšího příspěvku, Váš BRICOFLOR team!

Napsat komentář