BRICO FRIDAY: Využijte ještě dnes slevu 5% na celý nákup * s kódem "BRICONOV21"! * kromě produktů značky Tretford
Odborné poradenství
+420 608 900 010
Po – Pá: 8-17 hodin

Kvalitní laminát – která kritéria byste měli sledovat

Friday, November 2, 2018

Moderní laminátové podlahy se snadno instalují díky jednoduchým klikacím systémům. V důsledku této formy upevnění se stále více používají izolační materiály. Proto bychom v dnešním příspěvku rádi odpověděli na otázku, kdy skutečně potřebujete zvukovou izolaci a čemu byste měli věnovat pozornost při nákupu, abyste rozpoznali opravdu kvalitní laminát.

PŘEHLED HLUKŮ, KTERÉ MŮŽETE V DOMÁCNOSTI OČEKÁVAT

Quick-Step Elite "UE1491 Dub zimní světlý"

I když termín "izolace proti nárazovému hluku" často přichází na řadu v souvislosti s pokládkou, její význam není zřejmý. Ve skutečnosti existuje řada výrazů, které označují různé typy šumu. Nárazový zvuk je zvuk přenášený přes podlahu a stěny. Proto je slyšet především v sousedních pokojích - například ve spodním patře domu nebo v bytě sousedů pod vámi. Situace se liší podle tzv. chůze nebo prostorového zvuku: zde vzniklý hluk, například kroky na podlaze, je vnímán uvnitř samotné místnosti.

KVALITNÍ LAMINÁT - IZOLUJÍCÍ NADMĚRNÝ HLUK

Je známo, že tvrdé krycí materiály, jako jsou parkety nebo laminát, způsobují větší hluk díky své povaze ve srovnání s textilními a elastickými krytinami. To platí zejména u kolekcí s klikacím systémem - ty jsou položeny na plovoucí plochu, což zanechává prostor mezi podlahovou deskou a podlahou. Po vstupu na podlahu se stane zvukovým boxem, který vysílá zvuk. Pokud na laminátovou podlahu nepoužíváte s plným povrchem, je velmi důležité použít izolaci proti nárazovému hluku. V opačném případě existuje nebezpečí, že vy nebo vaši sousedé budete muset být dlouhodobě znepokojeni každodenními zvuky. Samozřejmě, izolace je zanedbatelná, pokud je prostor, který má být obnoven, umístěn na nejnižším podlaží, nebo jen zřídka používaných prostorech, jako jsou sklepní prostory.

BerryAlloc Chateau

Izolační rohož však může udělat mnohem víc, než jen minimalizovat nárazový zvuk, a to právě definuje kvalitní laminát. Dodatečná vrstva materiálu pomáhá kompenzovat nerovnoměrnost podkladu. Výsledkem je, že investujete méně času do přípravy podlahy a urychlíte pokládání. Jelikož izolační podložky mají obvykle tepelnou odolnost, mohou být také kombinovány s podlahovým vytápěním (horká voda).

LAMINÁT JE SCHOPEN VIZUÁLNĚ NAHRADIT TÉMĚŘ JAKÝKOLIV POVRCH

Při navrhování vašeho domu existuje několik způsobů, jak zvolit správný design. Obzvláště oblíbenou variantou, protože je nadčasová, je především vzhled dřeva.

Vzhledem k tomu, že skutečné parkety často nejsou příliš snadné na instalaci a čisté, stále více a více lidí se rozhoduje pro snadnější alternativy. Například vinyl a laminát ve dřevě s vysokým rozlišením často vypadají dokonce stejně jako skutečné dřevo, které vizuálně a hapticky odpovídá prknům z reálného materiálu.

Vysoce kvalitní laminátová podlaha může zlepšit prostor nejen vizuálně, ale i technicky. Ovšem nalezení toho správného může být někdy komplikované a zdlouhavé: s velkým výběrem různých sbírek, spojeným s množstvím neznámých funkcí produktu, rychle ztrácíte povědomí o věcech. Tímto příspěvkem bychom vám rádi pomohli, jak se pohybovat v džungli a představíme vám nejdůležitější kritéria, která vám poskytnou informace o kvalitě laminátových podlah.

RŮZNÍ LIDÉ, RŮZNÉ VZORY, RŮZNÉ STYLY

Hledání podlahové krytiny s vzrušujícím vzorem často vede k podlaze z linolea nebo PVC. Ale teď tyto dva typy podlah mají vážnou konkurenci: laminát. Dlouho zapomenutý sofistikovaný design zažívá brilantní comeback a otevírá nové možnosti pro vybavení vašeho domu. Laminátové podlahy byly vyvinuty v minulém století a dlouho se těšily velké popularitě v německých domácnostech. V posledních letech se mírně zvýšil prospěch domácích kutilů, což je dáno především novými inovativními designovými podlahami, které byly schopny zaznamenat silný nárůst tržeb v posledních letech. Spolehlivý společník je však i dnes oceněn svou vysokou trvanlivostí. Navíc, laminátové podlahy jsou ve vztahu k parketám levnější a mají stejnou kvalitu.

Nejen vinylové podlahové krytiny se stále vyvíjejí, ale také laminát pokračuje v růstu popularity a stále se vyvíjí. Čerstvou novinkou roku 2018 je také inovace, kterou bychom Vám chtěli představit zde: samolepící laminát.

Konvenční laminát není vhodný pro vlhké místnosti, například v kuchyni nebo v koupelně, protože voda mezi jednotlivými prkny může protékat, a tak bobtná celá zem. Kromě toho se často dosahuje vysoké konstrukční výšky, protože musíte položit na podklad stavební fólii jako ochranu proti vlhkosti a zvukovou izolaci ke snížení hluku z palubek.

Wineo 500 Large V2 "LA041LV2 Tirol Oak Grey"

Společnost Wineo se pustila se svým projektem „Rock'n'Go“ dopředu v rámci inovací a udržuje po ruce několik triků, které činí samolepící laminát optimální pro každodenního společníka. Za prvé, nemusíte se bát před pokládkou v kuchyni a koupelně, protože mokrá místnost umožňuje snadné použití. Vícevrstvý laminát obsahuje integrovanou zvukovou izolaci, jednu z nejlepších na trhu, která je k dispozici se zvuk-stop technologií. Rock'n'Go je až o 40% tišší než konvenční laminátová podlaha, a lepené parkety.

Spodní vrstva je potom přilepena přímo na podlahu, ale ne se speciálním lepidlem, ale s praktickou samolepicí fólií. Ochranná fólie by měly být snadno odlepitelné a desky lze namontovat bez problémů na místě.

PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ NEZNAMENÁ ŽÁDNÝ PROBLÉM

Často nás žádají naši zákazníci, zda můžete vybrat vybranou podlahu v kombinaci s podlahovým vytápěním nebo zda nemůže způsobit poškození. Vzali jsme vaše dotazy jako příležitost k zahájení malé série, která vám poskytne stručné a výstižné vysvětlení, jaké podlahy pro tyto účely vybrat.

Laminátové podlahy získali rychle na popularitě především díky tomu, že jsou robustním každodenním společníkem, mnohem levnějším ve srovnání s běžnou podlahou. U mokrých místností se však lidé často ptali, zda je tento výrobek vhodný. Dřevo v kuchyni? To nemůže být dobré – ale je! S několika důležitými tipy můžete také zvolit laminát bez váhání.

Výběr ovlivňuje několik faktorů. Patří mezi ně současná móda, osobní životní styl, aktuální rozpoložení a někdy i politické události. Trendy mají velmi často tak říkajíc jepičí život, a přece existuje několik z nich, které jsou tak populární, že se zaseknou a musí být nadčasové. Tyto trvalé proudy všech větví obvykle tvoří to, co nazýváme "klasicky elegantní". Tyto mimořádné hity obsahuje laminát se vzhledem dlaždice, který je již dlouho v nabídce výrobců.

NOVINKA: GERFLOR TOPSILENCE - KOMBINACE LAMINÁTU A VINYLU

Gerflor TopSilence

V dnešním rekonstrukčním sektoru se vinyl laminát stává stále oblíbenějším v porovnání s konvenčním laminátem, který čelí neomezené různorodosti konstrukčních možností. S kolekcí Gerflor TopSilence již nemusíte zvolit laminát bez robustních prvků klasického laminátu a nikdy nebudete muset couvnout zpět ze svých požadavků, pokud jde o možnosti návrhu. Gerflor TopSilence: dokonalá kombinace laminátové a vinylové podlahové konstrukce s klikacím systémem pro rychlou a snadnou instalaci.

 

Máte-li jakékoli dotazy nebo návrhy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Jsme samozřejmě k dispozici také na telefonu nebo e-mailu. Rádi o Vás uslyšíme.

 

Těšíme se na Vás u dalšího příspěvku, Váš BRICOFLOR team!

Zpět k příspěvkům